שאל את הרב

טופו בפסח

רבני כושרות 20/04/22 17:51 יט בניסן התשפב

שאלה

שלום רב,

אני טבעונית ולכן מכינה חלק ממאכלי החג מטופו.

בדקתי בארבעה סוגי טופו שונים ובכולם יש רק חותמת "כשר לפסח לאוכלי קטניות" בלי ציון מי נותן הכשרות.

האם זה תקין?

תודה מראש.

תשובה

מועדים לשמחה

טופו הוא תוצר של סויה, ולכן הוא תמיד יהיה לאוכלי קטניות.

אם לא כתוב מי נותן הכשרות זה בהחלט לא תקין, אבל אם זו הזרקת דיו על האריזה (כמו שמדפיסים את התוקף) אז זה אומר שכל שאר חותמות הכשרות שעל האריזה גם הן מסכימות שזה כשר לפסח, (אלא אם יש חותמת שלידה כתוב במפורש 'לימות השנה בלבד').

בברכה

יצחק דביר

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר