חזרה בתשובה וכיסוי ראש

שלום כבוד הרב,

רציתי לשאול מספר דברים, אתחיל ואספר לך שנישאתי לא מזמן, ואני מאוד רוצה לחזור בתשובה בע״ה אך בעלי לא רוצה לעשות זאת במהרה ופחות מתחבר ממני לדברים מסוימים, אז בע״ה אני מקווה שלאט לאט נצליח להשפיע זה על זה לטובה ולתורה ומצוות.

אנחנו ברוך ה׳ שומרים על טהרת המשפחה אך לא מקפידים בדיני ההרחקה בהעברת דברים מיד ליד, ונגיעות ביד מדי פעם. ושבת אנחנו לא נוסעים כמובן ולא מדליקים אש כמובן, ומקפידים על נרות שבת קידוש הבדלה וכו׳ אך הטלוויזיה דולקת ובע״ה מקווה שנתגבר על יצא הרע ונוציא אותה לגמרי במיוחד בשבת! ואני מאוד רוצה לקחת על עצמי כיסוי ראש ורציתי לשאול האם זה ראוי שלמרות שאיני מקפידה על תפילות ובייחוד הנושא עם הטלויזיה בשבת אשים כיסוי ראש וחצאית וכו׳.

דבר שני רציתי לשאול בנוגע לתשובה, אני מאמינה שהאמונה והקשר עם בורא עולם הוא לפני הכל, ושתפילות לא שבות ריקם, אך כיום יש המון דעות וזרמים כמו חב״ד ברסלב וכו׳ איך מוצאים שיוך וחיבור מה הדעות וההסברים שהכי יתאימו לי, האם יש ספרים להדרכה וכו׳ ומה היית ממליץ ללמוד אילו הלכות?

אשמח לתשובה תודה רבה רבה.

תוכן התשובה:

שלום וברכה

ראשית, יישר כוח על מה שאתם עושים.

כלל זה יהיה בידך: לחיות בעולם התיקון, לאמור: מה שאפשר לעשות - עושים, ומתאמצים מעט יותר, ומה שמשיגים הופך לבסיס לזינוק הבא, ומה שעוד לא מצליחים - מקווים ומתפללים ומתכוונים לעשות את זה כשניתן.

אל תאמרי לעצמך ״רק אם אני עושה את זה - אוכל לעשות את זה״. זו נראית עמדה שמקורה בטוב, אך למעשה היא משתקת ומחלישה. טוב יותר לומר - עושים את מה שניתן, ומתקדמים כל הזמן.

מטבע הדברים, קשה לי לענות על השאלה מהו הזרם הנכון, בשל העובדה שכל זרם משוכנע שהוא הוא הזרם הנכון, וממילא התשובה שלו תהיה בהתאם.

מה אני מציע לעשות ? להקשיב לאלה ולאלה, ולבחון מה מדבר לנשמת הפנימית, ולאור זה לבחור באחת מהדרכים. ואז, להפסיק לתהות על האם דרך זו או אחרת, אלא להיכנס לדרך בה בחרת, ולעבוד לאור הכללים שלה. סביר להניח שתגיעי הרבה יותר רחוק בדרך זו.

ואשמח לעזור.

כל טוב

התשובה התקבלה מהרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר אורות שאול
ל בסיון התשעח
,
13 ביוני, 2018
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרשמלו צילום: shutterstock

10 עובדות מעניינות - שלא ידעתם על המרשמלו

קרא עוד