סגור

אתר חופש - דחוף!!

בס"ד

שלום וברכה

כבוד הרב! (אני בן 19)

ישנו אתר הנקרא "חופש" (אולי הרב שמע עליו) אותו הקימו אנשים מבוגרים כופרים לגמרי ואתאיסטים.

לצערי, האתר אהוב ביותר על הציבור החילוני, ונכנסים אליו אנשים רבים מאוד וקוראים את דבריו.

האתר מסית נגד הדת, ומזלזל בצורה בלתי רגילה באמונה בה' ובתורתו... הוא מנסה כביכול להביא ראיות מתוך הדת עצמה על האי-מוסריות שבה ועל הכיעור שיש בה. זה מאוד הפריע לי, לכן כתבתי להם מכתב בו הסברתי להם שאינם יכולים לזלזל בדבר שלא למדו באופן מעמיק וממילא אינם מכירים אותו מספיק, שיתנו כבוד מינימלי לפחות ושיפסיקו אם ההסתה החריפה הזו נגד הדת, כאשר אינם בעצם יודעים מהי, כי אם היו יודעים בטוחני שיחסם היה שונה...

לדעתי,הדבר חשוב מאוד מאוד, מכיוון שאם הם יפסיקו בזלזול ובכפירה הנוראית שבאתר, חילוניים רבים יחסכו מעצמם שנאה נוראית לדת ולדתיים, ואת המחשבה שהדת הוא שטות מוחלטת.

במילים אחרות- החילוניים יתקרבו יותר לאמונה (או לפחות לא יתרחקו ממנה).

אני לא יודע מאיפה להתחיל. מה כבוד הרב מציע לי לענות על כך??

ובכלל מה לכתוב לאתר בכדי שיפסיקו עם יחסם הנוראי והשפעתם הרבה נגד הדת??

תודה רבה רבה מראש!!

תוכן התשובה:

בס"ד

יש נתון אחד חשוב שיכול לשנות את כל יחסך לאתר הזה ולאתרים אחרים שפועלים למען אותה מטרה.

יכול להיות שאת האירגונים הללו מפעילים אנשים תמימים, ויכול להיות שמדובר שסתם אנשים מתוסכלים ששונאים את עמם ואת דתם. אבל יש גורמים שמממנים את האירגונים שמעודדים יציאה בשאלה בישראל. אלה "שונאי ישראל" שרוצים להרוס את המדינה ולא יכולים, ולכן הם מנסים להרוס את חוסנה של החברה היהודית.

כל הגורמים הנוצרים המסיונרים שבמשך מאות ואלפי שנים ניסו לפגוע ביהודים דרך הרוח, לא יכולים לפעול היום בתוך החברה הישראלית עם גלימות של כמרים - הם יודעים כי הם יזרקו מכל חלון אפשרי, ובצדק. החברה היהודית סולדת מהכנסיה ומשלוחיה מאז השואה הנוראה שבה נטבחו מליונים בחסות הצלב.

כל אותה מערכת שפעלה מאות שנים לא הפסיקה את פעולתה. המסיונרים לא חזרו בתשובה. הם ממשיכים לפעול. הם פועלים רק בדרכים אחרות. אחת מהם היא לעודד צעירים יהודים לצאת בשאלה. לעזוב את היהדות.

זכור נא כי המסיון שמשופע בכספים רבים כל כך (חלקם יהודים שנשדדו) תמיד חיפש וממשיך לחפש כל דרך לשבור את רוחנו. כשאין לו אפשרות לפעול בצורה ישירה הוא
מממן גופים יהודים חלושי רוח וקטני אמונה ונותן להם כספים לרוב על מנת לרסק אותנו מבפנים.

לצערינו היו מאז ומעולם אנשים שמכרו את נפשם לכוחות השחור הנורא, לפעמים זה מתוך תמימות - הם לא ידעו מי עומד מאחרי התרומות שמגיעות אליהם. לפעמים זה מתוך חולשה - הם יודעים ממי הם מקבלים את הכסף ומוותרים לעצמם כי "זה רק כסף". אבל בסוף הם משתעבדים, ואינם יכולים להשתחרר.

כל הפעולה הזאת כדאית להם. הם מגייסים לעצמם את טובי הפסיכולוגים על מנת לשכנע את הצעירים היהודים לעזוב את היהדות ואת התורה ואחר כך לעזוב את הארץ ואת המדינה וכך להחליש אותה מבפנים.

******

אני מספר לך את כל זה על מנת שלא תטעה לחשוב כי אתה יכול באמצעים של אמת לשכנע אותם. חבל לך על הזמן!!
אע"פ שהם משוחחים אתך בצ'ט או בטלפון ומנסים להראות לך כאילו זו שיחה פתוחה וחופשית. אל תתפתה - זה משחק מכור!!

כמה וכמה פעמים נתקלתי בהם וראיתי את שיטות העבודה שלהם. נתקלתי בכמויות אדירות של הכסף הרע שמגיע בעטיפות שונות של מוסדות "מוסר והומניות" מאותו מין וסוג.

תמיד תמיד תמצא שיש קשר בין האירוגנים התומכים בהם ובין האירגונים שתומכים בטרור הערבי ישירות או עקיפות. באותו כסף מממנים אירגונים של יציאה בשאלה ואירגונים של שונאי ישראל.

לכן חביבי. חבל לך על הזמן. אם תשכנע את מי שהזדהה כ"צעירה" בנכונות היהדות - הוא יפסיד את המשכורות היפה שהוא מקבל משם, והוא לא יעשה את זה.
אני יודע שזה נשמע "נורא" כל כך כיון שהיא הציגה את עצמה כבחורה אידיאליסטית ופתוחה לשמוע. אבל אי אפשר לראות את הכותב ואולי מדובר בבחור או מבוגר שאמרו לו להציג את עצמו כבחורה צעירה על מנת להוריד נוגדנים.

לא מדובר ב"חופש" כלל. מדובר בנסיון לשעבד אותנו לתרבות סרק של עמים אחרים שניסו להשמיד אותנו רוחנית ללא הצלחה ומנסים היום לעשות זאת באמצעים יותר מתוחכמים.

******

הדברים נראים נוראים ו"דמונים". הבעיה היא שהם נכונים. לצערינו. אין אפשרות חוקית לעצור את זה.

להזכירך:
** כמה עשרות מליונים קיבל מי שהיה נשיא המדינה ונאלץ להתפטר?
** כמה כסף קיבלו ראשי ממשל ובינהם מי שכיהן כשר וכסגן שר החוץ יוסי ביילין?
** כמה החלטות מסוכנות לעם ישראל הם קיבלו בהשפעת הכסף הרע הזה?

** ** **

אם יש לך שאלות אמיתיות על אמונה ודת. שאל במקומות שאוהבים אותך ואוהבים את האמת, וישתדלו לענות לך.

אבל "חופש"?
הרחק רגלך מנתיבתם!!


** ** **

אגב.

אין לך מה לדאוג מהשפעתם הרוחנית. קראתי את המאמרים המתפרסמים שם, והם כל כך רדודים. לרגע חשבתי לפרסם את הכתובת שלהם שאנשים יראו איזו רמה רדודה יש שם. אבל אני חושב שאנחנו צריכים להבנות מהחיוב שלנו ולא מהשלילה של אתרים רדודים אחרים.

אל תדאג. אני לא מאמין שיש להם איזה השפעה. ואם יש היא ממש אפסית.

רק לתשומת לב.

עם כל הרעש שהם עושים שגרם לך לחשוב כאילו ["האתר אהוב ביותר על הציבור החילוני, ונכנסים אליו אנשים רבים מאוד וקוראים את דבריו"].

דע לך מה היא המציאות.
לפי הנתונים שמתפרסמים שם מספר הגולשים שלהם. לפי מה ש[הם] מפרסמים באתר שלהם הם הצליחו עד היום למשוך לאתר שלהם 700,000 דפים נפתחים או מחשבים.
[
זה פחות ממספר הדפים הנפתחים באתר "כיפה" בחודש אחד!!!.]

מסקנה - אל תתרגש!!

התשובה התקבלה מהרב שמואל אליהו,
כה בסיון התשסג
,
25 ביוני, 2003
לקריאה נוספת
27.06.2003

1. לכל המעוניינים (אריאל)

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2003

2. למה לא לתבוע אותם?!! (אלעד)

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2003

3. תגובה לאלעד (Neko)

על מה אפשר לתבוע את אתר חופש? על הבעת דעה או על חשיפת האמת?

למען האמת, הרב שמואל אליהו מסתכן כאן בתביעת דיבה, כשהוא מחליט על דעת עצמו מקורות המימון לאתר חופש (שאינם קיימים), והשוואתם לנאצים (שכאמור אין קשר בינם לנצרות)
תגובת הרב
בקש דו"ח מרואה חשבון על המקורות הכספיים של אתר "חופש" וחבריהם המעודדים יציאה בשאלה. *** אין שום השוואה של אתר חופש לנאצים. יש בהחלט קשר נורא בין כל שונאי ישראל והנאצים בראשם להסתה שבאה מכיון הכנסיה והאפיפיור בראשם. הסתה שהיה בה עידוד להשפיל, לדכא, לשרוף, לפרוע ולהרוג יהודים. **** דברי על הנאצים באו להסביר למה הנצרות לא יכולה לפעול בגלוי בחברה הישראלית. אבל הם לא הפסיקו את פעולתם. לפי הדוחות שלהם הם משקיעים במדינה הזאת מליראדים של דולרים בפעולות מסיונריות. האם אתה ראית דולר אחד מכל המליארדים הללו של הפעילות המסיונרית? לא ולא. הכסף הזה מכובס במכבסה שאתה לא תכיר את שורשיה. לא תראה גלימות של כמרים. רק גופים שמחלישים את עם ישראל ומדלדלים את כוחו.

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2003

4. . (ינקידוד)

הפכתם אתר שולי ביזארי ,

אולי זה פרצופכם האמיתי.
תגובת הרב
לפני שאתה תוקף בשם מנהלי אתר "חופש" - בקש שיחשפו לפניך את המקורות הכספים שלהם בדו"ח מבוקר על ידי רואה חשבון אובייקטיבי. שים לב. "דו"ח מבוקר" - לא מישהו שתפר להם איזה דו"ח להצגה!!

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2003

5. אולי די לסלף כבר? (יונתן)

אתר חופש, בדיוק כמו כל הארגונים של המחזירים בתשובה, פועל על מנת לקדם את האידיאולוגיה שלו. אין שום שמץ של אמת בטענות כאילו הוא ממומן על ידי גופים מיסיונרים להזכירכם, הוא מבטא מסרים של כפירה ואתאיזם שמנוגדים גם לדת הנוצרית.

אז די עם השטויות, וכדאי שתתחילו להגיב לעניין
תגובת הרב
כמעט כל התגובות מטעם אתר "חופש" היו השמצות ולכן הם נמחקו ללא הסוס. אם אתה רוצה לשאול לענין - אנחנו נשתדל באמת לענות לך תשובה ענינית. מחכה לשאלות עניניות!!

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2003

6. חחחחחחח (דביר)

כאן היתה כתובה תגובה מתלהמת ונמחקה.

תגובת הרב
כאן זה לא פורום ולא אתר "חופש" שאפשר לקלל ולגדף ולכתוב דברי הסתה. כאן מנהלים דו שיח הלכתי. אם יש למישהו שאלה הלכתית אפילו שאלה קשה - הוא יענה לפי סדר הזמן. אנחנו לא עוסקים כאן בהתנצחויות. לכן לא הבאתי את התגובה המתלהמת של הכותב. ***** ושתי מילים לכותב התגובה. אני מבין שאתה וחבריך נשלחתם לכאן על ידי המנהלים של אתר "חופש". אני מבין שאתם אמורים לנהל להם את המלחמה שלכם בי על חשבונכם למענם. ובכן אני מציע לך שלפני שאתה בא לכתוב דברי נאצה באתר כיפה - בקש שיחשפו לפניך את המקורות הכספיים של אתר חופש". שלא יסתפקו בליגלוג מתנשא ובתגובות מתלהמות. *** לשאר הגולשים, אבקש לא לענות ולא להשיב למתקיפים באתר שלהם. הם מחפשים מריבה על מנת לגרום ענין וכניסות לאתר שלהם. הם לא יקבלו את מבוקשם. לא נרד לרמה שלהם!!

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2003

7. הדברים כבר פורסמו (חילוני שמאמין בחופש)

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

8. יישר כח (איילת)

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

9. מי שתומך בהם - תומך בשונאי ישראל - פירסום רשמי (דרור)

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

10. מסיון?? איזה קשקוש (איילת)

נכנסתי פעם לאתר חופש.
אני חילונית והמסרים של אתר חופש ממש לא מעניינים אותי וגם לא ממש קראתי אותם כך שאין לי עניין להביע דעה על רדידות או עומק.
מה שכן, מקוממת אתוי הגישה של החרדים, כאילו כל מי שמדבר כנגד הדת, ולא משנה איזה (יהדות, נצרות וכו') בהכרח ממומן ע"י המיסיון הנוצרי.
לדעתי זוהי תשובה פשטנית ולא נכונה.
היום בעידן האינטרנט, אנשים שונים רוצים להפיץ את דעותיהם בלי קשר לארגונים כלשהם.
החרדים מחזירים בתשובה, והם רוצים להחזיר בשאלה.
שיבושם להם.
כל אחד צריך לבחון את הדרך שלו, את האמונה שלו ולראות מה מתאים לו.
החזרה בתשובה, להזכירכם, מנוגדת לערכים חילוניים רבים אך ממומנת מכספי הציבור החילוני שהוא המגזר העובד והיצרני במדינה הזאת,
אז אולי הם אלו שצריכים לתבוע את תנועת ערכים למשל???
תגובת הרב
אבל לא מבין למה ראשי עמותת ע.ל.ה. או חופש לא חושפים את מקורותיהם הכספיים. בזה יבוא סוף לויכוח ברגע אחד.

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

11. תתבישו לכם! (הדר)

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

12. מפחדים? (יעקב)

1. אתם מצנזרים תגובות גם אם הם כתובים בשפה נקיה וללא התלהמות אלא רק מנוגדת לדעותיכם.
2. העובדה שאינכם מגיבים לכתבות באתר חופש אלא עונים במערכת השמצות שבינה ובין האמת אין כל דמיון היא כבר ניצחון של אתר חופש.
תגובת הרב
אנחנו לא עונים להשמצות - רק עונים לשאלות. ולכן אשמח לקבל ממך תגובות עניניות. אבל, יעקב, שאל את עצמך האם באתר "חופש" יש באמת יש חופש לשאלות ותשובות עניניות? **** האם יכול להגיב שם באתר מישהו שסותר את דעותיהם? ****. קראתי שנים שלוש כתבות באתר ההוא. והסגנון שלהם הוא כל כך עלוב ומתלהם, משפיל, וגס רוח. למה הם לא מתיחסים לענינים ברצינות? *** למה רק בליצנות רדודה? *** למה צריך לרדת לרמה כל כך נמוכה על מנת לנהל ויכוח על נושאים כל כך חשובים לחברה הישראלית? *** זה לא מעליב אותי, זה רק מעציב אותי כיון שאלה האחים שלי!! **** ובענין הנצחון שהענקת בטובך לאתר חופש. אומר לך שכדי לנצח צריך לדבר בשפת בני אדם ואז נוכל לקיים שיחה מכובדת. אני מבטיח לך שאם מישהו מהם ישאל שאלה ענינית בכבוד - הוא יקבל כמו שקיבלו אלפי אנשים תשובות באתר זה גם על שאלות קשות מאוד. **** קיבלת אתגר - נצל אותו!!

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

13. לדרור (Neko)

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2003

14. to Neko (דרור)

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2003

15. תגובה לשו"ת (דין ארצי)

הנה כמה ציטוטים מהאתר שהרב אליהו טוען שממומן על ידי נוצרים:
1. "אין צורך ללכת רחוק בהיסטוריה האנושית, ולראות מה עשתה הכנסייה לעמים שונים, כמה מאות אלפים של בני-אדם נרצחו ונטבחו בשמה, ולא הייתי מתפאר בתכונות "מפוארות" אלה. והיום? מה קורה באירלנד? הגם שם יהודים "מגעילים" פוגעים ורוצחים? ובבלקן? ולא חסרות בעיות בארצות אחרות, שלא לדבר על ארצות, בהן העוני שולט (דרום אמריקה למשל), והכנסייה הנוצרית איננה חדלה לקחת מהעניים את פרוטותיהם האחרונות, עבור הכנסייה, עבור הכמרים, עבור "ישוע" - לא עבור קידום החברה וביעור העוני."

2. "אלא שרעיונות נפלאים אלה לא מנעו מנציגים רשמיים של הנצרות האוהבת הזאת להקים מוסדות רשע ואכזריות, שהיהדות והיהודים, עם כל השלילה שאתה מוצא בהם, מעודם לא הקימו. המימסד הנוצרי הרשמי (הוותיקאן) לא מנע מנוצרים מסויימים, בתקופות שונות אבל מוכרות היטב בהיסטוריה, לבצע את ההיפך הגמור מ"אהבה" - את הרוע והרשע של רצח אלפי בני אדם, בצורה ממוסדת ומאורגנת, כמו האינקוויזיציה, או מסעות הצלב. הוותיקאן - המוסד הגבוה ביותר של הדת הנוצרית, גם מילא פיו מים כשהיטלר וחבר מרעיו שחטו וחיסלו באכזריות נוראה שישה מיליוני יהודים, ונדרש לו זמן רב, רב מדי, על מנת להכיר בטעותו ולבקש מחילה מאת שרידי הנרצחים"
3. "האם האהבה הנוצרית עילאית יותר מהאהבה היהודית? אם כן - במה זה מתבטא? והאם גם שליחי הכנסייה באינקוויזיציות השונות לאורך ההיסטוריה הנוצרית סימלו וביטאו אהבה כזו? "

האם לרב אליהו יש ראיה כלשהי שאתר חופש ממומן על ידי נוצרים?
תגובת הרב
ואם יש תמיכה של ארגונים נוצרים מחו"ל מארגונים שמעודדים החלשת עם ישראל כדוגמת ארבע אמהות. הם לא מנהלים אותם. הם רק יודעים שהם גורמים לנסיגה של עם ישראל וזה מספיק להם.

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2006

16. כמו שאני ממן את האתר הזה (תומר)

מתוקף היותי חילוני ועובד אני מממן את האתר הזה, אך רחוק מלנהל אותו. לו היתה ניתנת בפני ההזדמנות הייתי יוצר ערכים קצת יותר סבלניים, ופועל קצת יותר בנתיבות שלום.
שבת שלום
תגובת הרב
כולנו עובדים ותורמים את עבודתינו. הוא לא מקבל שקל אחד ממדינת ישראל. איזה ערך לא סובלני יש באתר הזה? אם אתה קובע מהו ערך סובלני ומהו ערך לא סובלני? האם אתה הוא הסרגל?

דווח על תגובה לא ראויה
09.03.2006

17. אני פעיל בחופש (שבתאי)

כבוד הרב היקר.
תתפלא לשמוע:
אני פעיל בחופש, אינני מקבל שום תמורה כספית.
תמיד הערכתי אותך ואת אביך. וכאן נפגעתי. משום שאתה מייחס לי שנאת ישראל שאיננה קיימת בי.
אני אוהב ישראל ודווקא מתוך כך אני פעיל.
אני מבין שזה קשה. אני מבין שחילוקי הדעות בנינו הם אדירים - אבל חבל להשמיץ. אפשר בקלות לעקוב אחרי הכנסות/הוצאות העמותה ולהיווכח אל נכונה.

תודה רבה
שבתאי

תגובת הרב
אתה לא יודע את מקורות המימון של האתר הזה כי אתה לא מנהל אותו. אבל אני מציע לך לבדוק בדיקה אחת קצרה שתתן לך את כל התשובות לשאלות היותר פשוטות. האם אתר חופש להכניס גם דעות של אנשים אחרים. או רק של קו אנטי דתי? אם רק של אנטי דתיים. אם כן אין כאן חופש והשם של האתר הוא הונאה אחת גדולה. המילה "חופש" אינה פאנטיות. היא חופש אמיתי לשאול את כל השאלות ולקבל את כל התשובות. באתר חופש יש רק שאלות ואין תשובות. אין רשות להכניס תשובות של אנשים שחושבים אחרת. בדוק בבקשה האם יש שם גילויים של "שנאה" לדתיים? האם יש שם לפעמים גילויים של אהבה? האם באמת בציבור הדתי אין שום דבר טוב? אני מבקש ממך לבדוק ולחזור אלי עם תשובה אמיתית. תודה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש עיריית בני ברק עם מפקדי המשטרה צילום: דוברות עיריית בני ברק

ראש העיר בני ברק עם מפקד המחוז: תכנית משותפת להשבת השקט והסדר לעיר

קרא עוד