מה יש לך בתיק? עם עינת ברזילי

יומן שנה בו נכתבות כל המשימות, האודם שחייב להיות תמיד למקרה הצורך והמחזה האהוב עליה שאותו היא קוראת. עינת ברזילי פותחת את התיק ומגלה אוצרות, "מה יש לך בתיק?" הפינה האהובה על התיקים של נשות ישראל

חדשות כיפה
יג בכסלו התשפ
,
11 בדצמבר, 2019 10:53

צילום: באדיבות המצולמת

שם: עינת ברזילי.

עיסוק: דוברת קולך, סופרת ועורכת ספרות..

קצת על התיק שלי: את התיק שלי הנוכחי הזמנתי באנטרנט ממומה. לא התכוונתי אבל כמו כל התיקים הקודמים אף הוא אדום. אז כנראה שכתם צבע עז זו הדרך שלי להביע משהו שבתוכי.

הפריט הכי כיפי: כרגע? המחזה מידה כנגד מידה של שייקספיר. התחלתי ללמוד השנה בכרם- לימודים תמיד משיבים את נפשי, ובאחד הקורסים אנחנו מנתחים את המחזה שעוסק במאבק בין החוק המוסר והדת ובין התשוקות האנושיות. אני אמורה לסיים לקרוא אותו עד סוף הסמסטר וכרגע הוא מסב לי הנאה בעיקר בנסיעות ברכבת.
 

צילום: עינת ברזיליהפריט הכי שימושי: הנייד כמובן. אין דרך להתנהל בעולם בלעדיו. כל המאוויים, החיבורים, העדכון וחלופת הרעיונות בקבוצות הוואצפ השוקקות שאני חברה בהן חיות במראה השחורה הזו. חביבות עליי ביותר: קבוצת חברות הילדות, קבוצת בני הדודים, החתיכים בפלמחים וקבוצה סודית של נשים בתקשורת ובתרבות שאתם מכירים. פריט נוסף זה העט. אני לא יכולה להתנהל בלי עט. תמיד יש משהו לכתוב, מספר, שורה משיר חדש שנכתב בראש, אבחנה חדה ודיסקרטית לקולגה שיושבת לידי בישיבת צוות בקולך..

חשוב: היומן שלי. אני אולד סקול. בודקת תאריכים ופרשת שבוע ביומן ריבועי קטן עם כריכה קשה מה שלא אכתוב ביומן לא יקרה, ולא אזכור. יש יומנים של שנים כ"כ טובות ומסעירות שאני שומרת והם כמו ספר קריאה. 

חיוני: אודם. לא תתפסו אותי בלי אודם או שניים זרוקים בתיק. אני לא מתאפרת גדולה אבל אודם אדום כך למדתני אימי, וקצת מסקרה, מעירים לחיים והם כמו ללבוש מעיל ביום חורף. מאסט. 
 

צילום: עינת ברזילי


מיותר: מאות הקבלות שמתרוצצות בתיק. בעצם, זה גם הפריט המביך. 

פריט עם סיפור: נייר עיתון קטן מגולגל ובו מספר חתיכות של תבלין כלשהוא שנתן לי רב פעם ללעוס, נגד עין הרע. הן שם ליתר ביטחון, בבחינת בעתה - אנשכנה. 


לסיכום: אין כזה דבר יותר מידי תיקים. אישה זקוקה לתיק, לשאת בו את עולמה ואישיותה בין השאר כי לגבר אף פעם אין תיק רק כיסים.

לטורים נוספים של 'מה יש לך בתיק?'

11.12.2019

1. עינת, אשת אשכולות במלא מובן המילה (חתיך מרחוב הפלמח)

אפילו במדור כה שטחי ומציצני כמו מדור מה יש לך בתיק, יוצאת עינת כשידה על העליונה ומצליחה לבטא את רכות נפשה, שנינות כתיבתה, האסטתיקה המשובחת שלה וכמובן את האינטלקטואליות שלה המצליחה לשלב ישן (עט ויומן) וחדש (קבוצות ווטסאפ).
אין ספק בכך שארגון קולך יצא נשכר כאשר דמות כה מרשימה מדבררת אותו וזאת לצד תרומתה הספרותית האדירה.

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

2. עינת ברזילי זה כל כך 2004 (זילפוש)

מרבונה

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

3. יפה מיוחדת ואכפתית (אודי )

מושלמת דעתנית רגישה צנועה ולב ענק זה מה עולה מתכולת תיקה

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

4. איך לא (מירית )

חסר לה בתיק פתק של אמיץ שמבקשי קשר או חברה שהמליצה על קשר
באמת איך לא

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

5. עוד מארבונה (יפה )

מה מעניין אותי מה יש בתיק שלה זאתי? מי שישמע

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

6. הכי קלישאתי שיש (דוד)

טוב שלא אמרה שמחזיקה שם טישויים ושפתון לובלו

דווח על תגובה לא ראויה
12.12.2019

7. היא לא מעניינת אף אחד כבר הרבה שנים (יניב)

מדובר באישה לא צעירה שפרסמה ספר ילדים אחד ומשמשת כמגיהה זוטרה בהוצאת ספרים. לא סופרת ולא עורכת. תביאו אנשים מעניינים כמו אמילי עמרוסי למשל! התיק שלה הרבה יותר מסקרן! עינת ברזילי זה בלון ריק

דווח על תגובה לא ראויה
15.12.2019

8. אני בעיקרת מרחמת עליה (נועה מקטמון)

אני זוכרת אותה מהשכונה הולכת כמו טווס בימיה כעורכת nrg אבל איכשהו מאז כולם וכולן התפתחו בחיים, הקימו משפחות והבשילו רגשית והיא נשארה מעין ילדה עם ביטחון עצמי מעורער שכל הזמן מנסה לדעאוון על הסביבה, ולא בקטע טוב. חבל עליה. אני משערת שפסיכולוג טוב יכול לסייע, למרות שייתכן שכבר מאוחר מדי. הרכבת נסעה.

דווח על תגובה לא ראויה
16.12.2019

9. "חתיכים בפלמחים" עדיין קיימים??? פעם זו היתה קבוצת הווטסאפ הנחשקת בביצה (מבוססת בביצה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המענקים יועברו היום. אילוסטרציה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

הפעימה הראשונה: המענקים עבור הילדים יועברו היום

קרא עוד