סגור

בצהר מבקשים להקים מרכז חדש בתל אביב

"ההתנגדות הגוברת להקמת משפחה כדת משה וישראל בגוש דן מדאיגה, אנו כחברה וכעם חייבים לשנות את המגמה". צהר מבקשים מהציבור עזרה בהקמה

חדשות כיפה בשיתוף צהר
כג באלול התשעט
,
23 בספטמבר, 2019 16:41
תל אביב החדשה

תל אביב החדשה צילום: shutterstock

אחרי 24 שנים של פעילות וללא מרכז קבוע פנו השבוע בארגון רבני צהר לציבור כדי שיתרום להקמת מרכז ייחודי דווקא בגוש דן.

על פי הודעת הארגון "ההתנגדות הגוברת להקמת משפחה כדת משה וישראל בגוש דן מדאיגה, אנו כחברה וכעם חייבים לשנות את המגמה" שינוי המגמה מסבירים בצהר יבוא על ידי כניסת המרכז החדש דווקא בתל אביב ודיאלוג ושיח בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית.

לאירוע התרמה שנערך בשבוע שעבר במרכז הארץ הגיעו למעלה מ-700 מתנדבים מהארגון ששמעו על חשיבות הקמת המרכז מהרב דוד סתיו יושב ראש הארגון, דווקא בתל אביב "הצורך בשיח מחבר מחבק ולא מתלהם הוא צו השעה של החברה הישראלית. היום, תל אביב היא המוקד התרבותי מספר אחד של החברה הישראלית ולכן שם צריך להתקיים הדיאלוג העמוק בין המסורת היהודית לבין החברה הישראלית העכשווית. צהר מבקשת להרים את הכפפה בכל בכלים האפשריים" ציין הרב סתיו.בכירי הארגון החליטו לקרוא למרכז על שמו של הרב אלישיב קנוהל שהיה ראש אגף הנישואין של צהר ונפטר אשתקד "אין מתאים יותר מלקרוא למרכז זה על שמו של הרב אשר הגה והקים את מערך רישום הנישואין של צהר ופעל רבות למעת התאמת מקוואות לכלות חילוניות אך מעל הכל, בעצם אישיותו התווה עבורנו דרך של נועם ואהבת הבריות המקרבת כל אדם ומרבה שלום בעולם" אמרו בצהר.

בארגון רבני צהר מציינים כי דרך הארגון מתחתנים כיום כ-5000 זוגות בישראל, הארגון פועל להנגשת חופות בתי כנסת ומתחמי ציבור נוספים. בנוסף, לקראת חגי תשרי מארגנים בצהר תפילות משותפות לדתיים וחילוניים בעיקר בקיבוצים, וקריאות מגילה ברחבי הארץ בחג הפורים.

לתרומות לחצו כאן

23.09.2019

1. אסור לתרום להם (לא תורם)

אמנם יש להם כוונות טובות. אבל הם פשוט עושים מה שלדעתם נכון ובדרך רומסים את הרבנות הראשית שמהווה גורם שמטרתו ליצור גוף רבני יחיד שינהל את ענייני הדת. ובכךיוצרים פרצה חמורה בדת

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המסעדות חוזרות לפעולה. אילוסטרציה צילום: shutterstock

הממשלה אישרה: "המסעדות, הברים ובריכות השחייה ייפתחו מחר"

קרא עוד