15 דקות נסיעה מכביש 6: הישוב טל מנשה קולט משפחות!

טל מנשה: עם הירוק שמקיף אותו היינו מצפים שיהיה מרוחק, אבל הוא קרוב מאוד לכביש שש, עפולה, חדרה וזכרון. ישוב עם חיי קהילה תוססים ונוער פעיל במיוחד. הייתם מאמינים שהעלויות בפרויקט החדש מתחילות מ-910 אלף ש"ח?

30/11/17 10:22 יב בכסלו התשעח

15 דקות נסיעה מכביש 6: הישוב טל מנשה קולט משפחות!
טל מנשה , צילום: טל מנשה

מחפשים ישוב לא קטן מידי ולא גדול מידי, לא צעיר מידי ולא ותיק מידי, הטובל בירוק אבל קרוב לכביש 6 ולמרכזי הערים? מצאתם! טל מנשה הוא ישוב תורני  לאומי קהילתי המונה מעל 100 משפחות. בישוב גרות משפחות מכל הגוונים, צעירים ומבוגרים עם חיי קהילה תוססים.

למזלכם, הישוב נמצא היום בתנופת בניה אדירה וקולט משפחות.

בפרויקט החדש של טל מנשה, נבנות יחידות דו משפחתיות ומדורגים. תמהיל הדירות מגוון וכולל דירות של ארבעה וחמישה חדרים עם אופציה להרחבה. תכנון הדירות נעשה תוך חשיבה מרובה ותכנון דירות עם חדרים גדולים וסלון גדול, המותאמים במיוחד לקהל היעד. לכל הדירות מרפסות סוכה גדולות ו\או גינות גדולות. לכל דירה יש שתי חניות. בכל מגוון הדירות תהנו מנוף מדהים. הדירות נבנות באיכות גבוהה, מפרט טכני גבוה, וליווי צמוד של פיקוח ויועצים. וכל זה, החל מ910,000 ש"ח!

הבניה בטל מנשה

הבניה בטל מנשה צילום: טל מנשה

הישוב נמצא תשע דקות נסיעה מחריש, 15 דק' מכביש 6, 40 דק' מחיפה, 30 דק' מעפולה, 20 דק' מפרדס חנה כרכור, 30 דק' מחדרה, 25 דק' מזכרון, ובקיצור - נמצא ממש במרכז העניינים, קרוב למרכזי הערים ולמקומות העבודה.

סניפים של כל קופות החולים נמצאים במרחק דקות נסיעה מהישוב, וסניף קופת חולים לאומית עם טיפת חלב נמצא ממש במרחק הליכה.

כולנו יודעים שלא קונים בית לפני שבודקים את מוסדות החינוך באיזור. בטל מנשה החינוך פורח ומבטיח. ביישוב מוסדות חינוך לגיל הרך, גני ילדים ובית ספר יסודי תורני אזורי בשם "טללי אורות", בו לומדים כ-250 תלמידים. בבית הספר קיים 'גן תלמודי', בו התלמידים שותפים בעבודה חקלאית, ויש בו פינת חי פעילה, חדר מחשבים ועוד. בגיל העל-יסודי לומדות הבנות באולפנה בפרדס חנה, והבנים בישיבה התיכונית בשדה יעקב.

בטל מנשה קיים בית כנסת אחד מרכזי, בו מתקיימים כל מנייני התפילה, זאת על פי התפיסה של אחדות הקהילה ומניעת ריבוי ופיצול מניינים. נוסח התפילה מעורב ונקבע על פי נוסח החזן. כל ערב מתקיים לימוד משותף של ה"דף היומי" בגמרא. כמו כן מתקיימים שיעורים של רב היישוב, הרב ראובן עוזיאל, בנושאי פרשת השבוע, תנ"ך, תלמוד בעיון ועוד.

דיברנו על חיי קהילה תוססים, ואכן פועלים ביישוב מקווה לנשים, ספריה לילדים ונוער ו"חדר נוער". בריכה עם שעות נפרדות יש בישוב שקד הסמוך. ביישוב מתקיימים מופעי תרבות סביב החגים, חוגי תורה לילדים, פעילויות בספריה, וחוג כדורסל בשיתוף ילדי היישוב הסמוך מי עמי. כן מתקיימים ערבי נשים לנשות היישוב והסביבה. סניף בני עקיבא ביישוב תוסס. ובכלל, הנוער בישוב פעיל מאוד וערכי. בין השאר יש את הרכב הנוער המוזיקלי, פעילות הדרכה בעוז ובבני עקיבא, התנדבות בקהילה ופעילויות של המתנ"ס.

נטיעות בטל מנשה

נטיעות בטל מנשה צילום: טל מנשה

סיפרנו לכם כבר שהישוב אמנם קרוב למרכז ערים, אבל טובל בירק. האזור יפיפה ובישוב מספר פארקים ואטרקציות ירוקות. "בווסתן‏‏ בראשית" הוא פארק חורש טבעי בשילוב צמחים המוזכרים במקורות: שבעת המינים, משל יותם, גבעת שיר השירים ועוד. בפארק יש מתחם פיקניק ונקודת תצפית לאזור, ונשתלו בו פקעות רבות שנאספו במסגרת "הצלת פקעות" משטחי בנייה.

"שביל בטבע" הוא שביל באורך כ-500 מטר, שנפרץ בטבע של חורש טבעי ונטוע, ובו אורנים, אלונים, אלות, וכן פריחה של פקעות רבות (כלנית, רקפת,אירוס, כרכום, חצב ועוד).

יער אגדות הילדים המרתק נמצא ממש מחוץ לישוב, ו"שביל ביער", מסלול מעגלי באורך של 3 ק"מ בתוך יער אגדות הילדים, מתחיל בסמוך לבית הספר "טללי אורות" ביישוב.

לישוב גם פינת החי פעילה, ובה  עזים לרוב (והן ממליטות טלאים מידי פעם) וטווסים: זכר ונקבה. הילדים נהנים לבוא ולהאכיל את החיות וזוכים לחוויה מיוחדת. 

ישוב שיש בו הכל: מגוון של משפחות, פעילויות, הפעלות לנוער ועוד. בואו לראות בעצמכם!

רוצים לשמוע עוד על הפרוייקט?

התקשרו 054-9342292 מלאו את הטופס ונחזור אליכם

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר