סגור

איך לקנות תחפושת בטוחה לפורים?

משרד הכלכלה מפרסם טיפים לקנייה בטוחה של תחפושות ואביזרים לפורים בחנויות ובאתרי האינטרנט. כל מה שצריך לשים לב אליו כדי לקנות תחפושת בטוחה

חדשות כיפה
ג באדר התשפא
,
15 בפברואר, 2021 21:28
תחפושת

תחפושתצילום: shutterstock

לקראת חג הפורים, מחדד הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה את נושא בטיחות התחפושות לילדים וחובת עמידתן של התחפושות המשווקות בישראל. הדרישות מתייחסות לכל סוגי התחפושות והמסכות לילדים, על פאות, קישוטי ראש ואביזרים נוספים לפורים.

* בקנייה בחנויות רגילות ובחנויות ישראליות מקוונות, אין להתבייש ולשאול את המוכר "האם התחפושת בטוחה לשימוש ומאושרת לפי תקן?".

* יש להקפיד על ביצוע הוראות היצרן , בדגש על גיל המשתמש.

* חל איסור לתת לילדים מתחת גיל 14 להשתמש בתרסיסים המסופקים באריזות לחץ  (אירוסולים)  ובאביזרי פורים המיועדים למבוגרים בלבד.

הממונה על התקינה מדגיש כי, אין לקנות בחנויות ולהשתמש בתחפושות ואביזרים לפורים שיובאו או יוצרו בארץ שאינם נושאים סימון בשפה העברית כנדרש בתקן:

* שם וכתובת היצרן המקומי, או היבואן, בעברית;

* תחפושות שאינן מיועדות לילדים מתחת לגיל 3 שנים – נדרשת אזהרה כתובה בעברית או ציור הסמל להגבלת הגיל מעל אריזת התחפושת;

* הוראות טיפול בבד התחפושת באמצעות סמלים, כגון: אופן הניקוי או אופן הכביסה, הוראות גיהוץ או יבוש;

* אזהרות יצרן נוספות בשפה העברית;

בהיעדר הסימונים המוזכרים על גבי התחפושות או האביזרים, קיים חשד סביר כי מוצרים אלה לא עברו את הבדיקות הנדרשות טרם התרתם לשיווק בישראל, ויתכן שאינם עומדים בדרישות התקן הרשמי החל עליהם והם עלולים להיות מסוכנים.

בקנייה של תחפושות מחו"ל באמצעות אתרי האינטרנט מומלץ לבדוק:

* האם המוצר עומד בתקן הישראלי הרשמי או הבינלאומי? האם האתר מספק מידע על התאמת התחפושות לדרישות התקן האירופאי EN-71, שעליו מבוסס התקן הישראלי (יש לשים לב שתחפושות אלו לא עוברות בדיקות של מכון התקנים להתאמה לתקן הישראלי הרשמי 562).

* האם למוצרים מצורפות הוראות שימוש ואזהרות מפורטות? יש לשים לב, האם מצוינת על המוצר מגבלת גיל או אזהרות אחרות. במידה וקיים חוסר וודאות לגבי התאמתו של המוצר, לא להסס לפנות לאתר בבקשה לפרטים נוספים.

* האם יש לך כתובת לפנות אליה לאחר הרכישה? ככל שיש יותר מידע זמין על היצרן, היבואן, המשווק או מפעילי האתר כך הסיכוי "ליפול בפח" קטן.

* האם המוצרים לא הוסרו מהמדפים במדינות אחרות (ריקול) בעקבות מידע על סיכונים או מקרי פגיעה בצרכנים? מומלץ לבדוק באתרי הריקול הגלובליים הבאים:   Rapex, GlobalRecalls, CPSC וכן בפורטל הבטיחות למוצרי צריכה

* האם קיימות ביקורות על המוצר ברשת? ניסיון צרכנים אחרים יכול בהחלט להעיד על בטיחות המוצר. קראו את הביקורות על המוצר, ואת דירוג המוכר ברשת לקבלת תמונה רחבה יותר. 

 
בהכנה עצמית של תחפושות - יש להימנע משימוש בחומרים דליקים (נוצות, צמר גפן, בדים סינטטיים דקים, שערות ופלומות מחומרים דליקים) וכן להימנע משימוש בחומרים רעילים (דבקים, צבעי שמן ותרסיסי צבע המסומנים כמכילים "רעל").

תחפושות לפעוטות וילדים מתחת לגיל 3 שנים – אין להשתמש במרכיבים קטנים שניתן להסירם, שרוכים ארוכים וסרטים אלסטיים, או כל תוספת לתחפושת אשר עלולה לגרום לחנק או לפגיעות אחרות בילד.

יודגש, כי מסכות ותחפושות לילדים מתחת לגיל 3 שנים, צריכות להיות ניתנות להורדה מהירה מהראש ומגוף הילדים בעת מצב חירום.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות צילום: פלאש 90

לראשונה: קלפיות ישראליות באיחוד האמירויות, מרוקו ובחריין

קרא עוד