חגים וזמנים לצעצועים: כל הטרנדים בעולם המשחקים לחגים

איזה צעצועים תקנו לילדיכם לחגים? ארוזים בקפסולות, בוקעים מביצים, ממוזערים, ממוגנטים, אינטראקטיביים, נעמי גוטקינד גולן הלכה לבדוק את כל הטרנדים החדשים והמומלצים בתערוכות המשחקים וחזרה עם רשימה

נעמי גוטקינד-גולן 25/09/19 10:42 כה באלול התשעט

חגים וזמנים לצעצועים: כל הטרנדים בעולם המשחקים לחגים
צילום: shutterstock

מי שחושב שיצליח לעבור את כל חודש החגים בלי לקנות צעצוע או משחק, ורצוי רבים מאלה, כנראה לא מגדל ילדים בעצמו או לא מתכנן להתארח אצל קרובים באחת מסעודות ראש השנה, סוכות או שמחה תורה. בקיצור, לקראת תשרי, שנה אחרי שנה, כל תעשיית הצעצועים המקומית, שרובה ככולה יבוא, עורכת תערוכות ענק בהשתתפות מאות בעלי חנויות מרחבי הארץ, בהן מוצגים הטרנדים החדשים, הפיתוחים הטכנולוגיים והמגמות התרבותיות-טלוויזיוניות-חינוכיות שהענף הזה מייצג.

כיתות רגליים בשמונה התערוכות הגדולות ביותר שבאופן מסורתי מתקיימות בהרצליה וגעש, הניב אצלי כמה מהתובנות הבאות:

א. מזעור. יכול להיות שבהשפעת טכנולוגיית ההייטק שמתכווצת לממדים קטנים והולכים (השוו את הטלפונים הניידים מלפני עשור לניידים החכמים כיום), גם הבובות נעשות קטנטנות.

ב. קפסולות
וביצי הפתעה, עשרות בובות אדם ובעלי חיים שראיתי בתערוכות הצעצועים, נתונות בתוך מארזים בצורת ביצה מפלסטיק קשיח.  


ג. חד קרן. משום מה החיה המיתולוגית הזו ממשיכה להיות להיט עולם החי בעולם הצעצועים. יש מנורות לילה בצורת ביצה עם קרן, דגים מעפעפים  עם קרן, ואין ספור בובות סוס עם הקרן הבלתי נמנעת.

צילום: ללא


ד. חמשת החושים. כדי להפעיל את כל חושי הילדים המשחקים, יש בובות ריחניות (אף), בובות פרוותיות (מישוש), בובות שרות ומדברות (אוזניים), בובות מאירות בתאורה מחליפת צבעים (עיניים), ובובות שמלקקים (פה) – לא זה עדיין אין. לא אתפלא שיהיו בשנים הבאות.

ה. עיניים גדולות. כל הבובות ללא יוצאת מהכלל, של בעלי חיים ודמויות אדם מצוידות בעיניים ענקיות.

צילום: ללא


ו. טיפוח נשיות. לא לגמרי ברור לי האם זו אנטי תזה לכל מגמות קידום האישה (מי ביקש נשים בשריון ובקורס טיס ולא קיבל?), אבל בתערוכות ראיתי ערכת לק לילדות מגיל שלוש ארבע, ומשחק "סבתא סורגת" עם החוטים שצריך לכרוך בצורות מסוימות על האצבעות. אין בכך חידוש של ממש, כי יש גם מכונות תפירה צעצוע ספציפית לבנות ומבחר של טרקטורים, מחפרים, מכוניות מרוץ ודומיהם, לבנים. בתעשיית הצעצועים מאמינים כנראה בהפרדה מגדרית.

ז. נוסטלגיה. בייביליד, צבי הנינג'ה, מיקי מאוס ויתר דמויות דיסני שגם ההורים גדלו עליהם ועכשיו ניתן לקנות אותם לדור הבא.


ח. כיעור מפלצתי. עוד טרנד שלא לגמרי ברור לי. חלק מהבובות, כולל ינשופים ושדים, נראים כמו סיוטי הלילה שלנו.

צילום: ללא


ט. מגנטים. ילדי ימינו אבדו את הסבלנות להרכיב פאזל מקרטון או להרכיב מבנים בשיטת הלגו, אז מייצרים עבורם פאזלים ומשחקי הרכבה הנצמדים זה לזה במגנטים, כך זה קל ומהיר יותר.

נעבור לכמה מהצעצועים והמשחקים שלכדו את תשומת לבי במיוחד. בחברת אקספלור טויס- מקבוצת חגים נחלים, הלהיט נקרא Pixie Cre. מדובר בלוח סיליקון רך עליו ניתן להציב 24 פיקסלים בצבעים שונים, שניתן לשנות את מיקומם ולהרכיב דמויות. גם מעודד יצירתיות וגם לא יקר, 25 שקלים. משחק מומלץ נוסף בעיני הוא LOZ – חלקיקי משחק להרכבה ובנייה של מבנים, ספינות, גיבורי על ובעלי חיים, לפי הנחיות מצורפות. לבני 10 ומעלה. אם רק ניתן יהיה לנתק אותם מהמסכים. החל מכ-40 שקלים. גם קיובולו הוא משחק המפתח חשיבה יצירתית ומהירות תגובה, הדורש לבנות מגדל מושלם מחלקים קטנים ועולה 89-99 שקלים.

גם בחברת דיאמנט חיפשתי משחקים ערכיים או חשיבתיים, ומצאתי את "לתת לקבל!", "מה אני מרגיש?"," מה אני רוצה?"," ערכים", ו"לחשוב טוב", משחקי קופסה שבאמצעות קלפים מפגישים את הילדים עם רגשותיהם ומעודדים אותם להיות ערכיים וטובים יותר. מומלץ ממש. ו"מבוך הכדורים – מבוך כדורים ופיתוח ישראלי מקורי. 40 אתגרי חשיבה בדרגת קושי עולה, כשהמטרה היא להניח מחסומים על לוח המשחק ולגרום לכדורים להגיע בכל זאת למטרה.

צילום: ללא

טויריפיק היא חברה חדשה ליבוא ושיווק צעצועים של האופנות העכשוויות המצליחות בעולם. אחד המומלצים שלה הוא מגנטיקס המאפשר לילדים מגיל שנה וחצי להרכיב באמצעות מגנטים המחוברים לחלקי המשחק, בעלי חיים, בתים וכלי רכב. החל מכ-150 שקלים. כאן מצאתי גם את ה"קפסול צ'יקס", בובות האופנה הזעירות בתוך קפסולות הנמכרות עם 14 חלקים שניתן להלביש ולהוריד, לפרק ולהרכיב מחדש. החל מכ-100 שקלים. ועוד קפסולות: פיקמי פופס. בובות אוסף רכות ספוגות ריח סוכריות ובושם, ארוזות כמו סוכריה על מקל. החל מכ-40 שקלים לאחת. לילדים הרוצים לגדל כלב וההורים רוצים בכך פחות, אפשר להביא גורה ממוחשבת ואינטראקטיבית בשם לוסי שמבינה 20 פקודות קוליות בעברית ומסוגלת לנבוח, לשיר, לרקוד, וכו'. החל מכ-360 שקלים. ואם מדברים על אוספים, אז כמובן יש בובות זעירות של כדרוגלנים, עם מסי ושות' בסדרה בשם פאן פיגז. כ-70 שקלים האחת.

צילום: ללא

 

בתערוכה של חברת "אנונימה", סדרת האספנות BBF כוללת שלוש בובות ולמעלה מ-60 חיות מחמד, כולם זעירים וכולם מפתים לקנות עוד ועוד דמויות להשלמת הסדרה שכל אחת מהן עולה כ-15 עד כ-90 שקלים. וחובבי מכוניות ומרוצים ישמחו לקבל את ערכת "מיקרו ווילס" עם מכוניות זעירות ומסלול קטן בצורת גלגל שעליו הן מתחרות. מתאים מגיל 4 ועולה החל מ-59 שקלים. גם לאנונימה יש בובות קטנות בניחוחות שונים, כמו סוכריות ג'לי, עוגיות, מיץ, צ'יפס ועוד. 20 דקמים שונים, כ-60 שקלים האחת.

צילום: ללא

אחרונה חביבה, בהפתעת הלואו קוסט של תעשיית הצעצועים, חברת ריטקו, שייחודה בכך שהיא מייבאת תואמי לגו בשליש ממחירם הרגיל בחברת לגו המקורית, רובוטים אינטראקטיביים המגיבים למחיאות כפיים וסדרות מכבי אש כולל כבאיות, רכבי חילוץ ועוד.. סוד המחיר? הם מיוצרים על ידי חברה סינית, בנבאו (BANBAO) ומאפשרים להעניק לילדים צעצועים ומשחקים גם בתקציבים  נמוכים. בין היתר חרגול מתרוצץ ומזיז כנפיים בכ-80 שקלים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר