כוורת מלגו: 7,000 חלקי לגו שהפכו לבית הדבורים

הכוורת שכל ילד היה חולם לבנות. דבוראי בנה כוורת מיוחדת מאלפי חלקי לגו קטנים כחלק מפעילות המכוורת בה "ילדים עוזרים לדבורים" שם עלה הרעיון לבנות כוורת מלגו אליה יוכלו כל הילדים להתחבר

חדשות כיפה 11/09/19 11:00 יא באלול התשעט

כוורת מלגו: 7,000 חלקי לגו שהפכו לבית הדבורים
צילום: דבורת התבור

 

בועז בן זאב דבוראי ממכוורת "דבורת התבור" בשדמות דבורה, הרכיב כוורת ייחודית, מחלקי לגו, בן זאב מספר על התהליך: "במכוורת שלנו החלטנו השנה לקיים פעילות בסימן "ילדים עוזרים לדבורים", בה לומדים כיצד כל אחד מאיתנו יכול לסייע לתופעת היעלמות הדבורים ולשמור על חיי הדבורה, שכה חשובה להמשך קיומנו, בהאבקה המפרה את הגידולים החקלאיים שאנו אוכלים, וכך בשיחה עם ילדיי, עלה הרעיון לנסות ולהרכיב כוורת מלגו, שילדים יוכלו להתחבר אליה, ולעולם המרתק של דבורת הדבש" מספר בן זאב.

צילום: דבורת התבור

 

"הקדשנו את חודש אוגוסט למלאכת ההרכבה, ראשית בניתי בסיס מעץ, כדי שנוכל לשמור על מידות סטנדרטיות של כוורת רגילה, לאחר מכן, התחלנו להרכיב עם קוביות הלגו ששכבו בבית 'כאבן שאין לה הופכין'. ההערכה המקורית שלי הייתה שנזדקק לכ- 2,000 קוביות. אך מהר מאוד הבנו שנצטרך הרבה יותר, תושבי שדמות דבורה ששמעו על הפרויקט התגייסו גם הם, ונתנו לנו קוביות לגו שהיו בביתם ואת השאר רכשנו. בסוף השתמשנו בכ- 7,000 חלקים!. בכל יום הרכבנו קצת, לעיתים התעייפנו, אבל כבר הרגשנו מחויבים לתהליך. לבסוף הצלחנו להשלים את בניית הכוורת, וכבר למחרת אכלסנו אותה במשפחה של דבורים אשר חיה בה בהרמוניה עד היום, ואנחנו רק שיחקנו בלגו".

צפו בתהליך בניית הכוורת:

 

את כוורת הלגו שבנה הדבוראי בן זאב וילדיו, ניתן לראות במסגרת 'פסטיבל הדבש' של מועצת הדבש, במכוורת "דבורת התבור" בשדמות דבורה, ואם תרצו תוכל לקחת חלק בהכנת כוורת לגו נוספת.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר