קומקום השבת אזהרה לציבור: נאסרה מכירת הקומקום הפופולרי - זו הסיבה

במשרד הכלכלה והתעשייה מבקשים להזהיר את הציבור משימוש בקומקום שבת Muller ואוסרים על מכירתו. מחשש להתקלחות, לגרימת שריפה והתחשמלות, התקלה: פונקציית "מצב שבת" ממשיכה לפעול גם כאשר הקומקום ריק ממים

חדשות כיפה חדשות כיפה 13/05/24 10:21 ה באייר התשפד

אזהרה לציבור: נאסרה מכירת הקומקום הפופולרי - זו הסיבה
קומקום השבת של muller, צילום: משרד הכלכלה

הודעת אזהרה לציבור: שימוש בקומקום שבת Muller: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מבקש להזהיר את הציבור משימוש במוצר: קומקום שבת Muller. מחשש להתלקחות, שריפה והתחשמלות כמו כן מעטפת המכשיר נמסה וחושפת חלקים נושאי זרם.

גוף החימום בפונקציית "מצב שבת" ממשיך לפעול כאשר הקומקום ריק ממים

בבדיקת שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו: ת"י 900 חלק 2.15 בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים: דרישות מיוחדות למכשירים לחימום נוזלים.

מכירת קומקום שבת muller בחנויות אסורה בהחלט

גוף החימום בפונקציית "מצב שבת" ממשיך לפעול כאשר הקומקום ריק ממים, דבר המגדיל את הסכנה להתלקחות הקומקום ופריצת שריפה. כמו כן, במהלך הבדיקה מעטפת המכשיר נמסה ונוצרה גישה לחלקים נושאי זרם.

קומקום השבת של muller

קומקום השבת של muller צילום: משרד הכלכלה

המחזיק במוצר מתבקש להפסיק את השימוש בו בפונקציית "מצב שבת"

תיאור המוצר

קומקום שבת Muller

נושא הסימון: דגם ML-255

  • ברקוד: 7290109843506
  • יצרן: Ningbo Frank Electric Appliance
  • ארץ ייצור: סין
  • שנת ייצור: 2022
  • יבואן: אליהו שיווק חשמל בע"מ

רכשת את המוצר? זה מה שעליך לעשות:

המחזיק במוצר שבתמונה מתבקש להפסיק את השימוש בו בפונקציית "מצב שבת". המכירה בחנויות אסורה בהחלט! לבירורים נוספים ניתן לפנות בדוא"ל: tkina@economy.gov.il או בטלפון: 074-7502300

הממונה על תקינה מדגיש כי על פי חוק התקנים תשי"ג-1953, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקינה. מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקינה צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.