כבר קניתם לילד כסא לשנת הלימודים הקרובה?

הילדים חוזרים ללימודים וזה הזמן להתאים להם את פינת העבודה בחדר הילדים. מהתאמה לחלל ועד כסא המותאם לגב ותאורה נכונה - כל הטיפים

חדשות כיפה 14/08/17 18:55 כב באב התשעז

כבר קניתם לילד כסא לשנת הלימודים הקרובה?
א.ש רהיטים, צילום: אייל קרן

הילדים כיום, כבר לא יורדים מהבית ומשחקים ברחוב. ומעדיפים לשבת מול מסך הטלוויזיה והמחשב. ניתן לראות בבירור בעיות יציבה, כאבי גב וצוואר ועוד. ולכן, מומלץ ואף כדאי לפני רכישת כיסא ושולחן לימודים להכנת שעורי הבית. להתאים למידותיו של הילד את הכיסא והשולחן וכך נפחית את כאבי הגוף המתפתח אצלם.

רשת "הרמוניה לבית נותנת לנו טיפים לבחירה נכונה של כסא ושולחן עבודה לילד:

שולחן העבודה:

השולחן צריך להתאים לממדי הילד לא פחות מאשר לממדי החדר. עומקו צריך להיות לפחות 60 ס"מ על מנת שיהיה מספיק מקום להניח עליו את כל החפצים, אורכו יכול להיות ככל שמאפשר לכם החדר. חשבו איזה דברים צריך יהיה להניח על השולחן ותכננו מספיק מקום לכל אחד מהם: מסך מחשב, מקלדת, עכבר, ספרים, כלי כתיבה, מנורת שולחן ועוד. תכננו מגירות שיאפשרו לילד להניח בהן את חפציו ולשמור על הסדר. העדיפו מגירות על גלגלים שניתן להזיז במידת הצורך ולא כאלה הצמודות לשולחן, שלא יגבילו את תנועת הילד ויאפשרו לו להשתמש בכל אורך השולחן.

 

את המקלדת והמחשב: מקמו מול הילד, בהמשך ישיר לאמות ולכפות ידיו. שימו לב שהם קרובים אליו מספיק ושהוא יכול לעבוד כשאמות ידיו נשענות על השולחן ושהוא אינו צריך להטות הצידה או למעלה את שורש כף היד כשהוא עובד עם העכבר או עם המקלדת. במידת הצורך, ניתן לרכוש עבורו פד ארגונומי או להסתייע במגבת קטנה מגולגלת לתמיכה.

 

כיסא התלמיד:

קחו אתכם את הילד לחנות על מנת "למדוד" עליו את הכיסא. בחרו כיסא עם אופציה של עולה ויורד. וניתן לכוון בו את גובה המשענת ואת הזווית הכיסא. העדיפו כיסא ללא ידיות או כיסא עם ידיות מתכווננות שניתן להנמיך אותן כדי לאפשר לכיסא להיכנס מתחת לשולחן כך שהילד יוכל להשעין את אמות הידיים על השולחן. יש לשים לב שכשהילד יושב על הכיסא "עד הסוף" כך שגבו נשען על משענת הכיסא, יש מרווח של 2-3 אצבעות בין קצה הכיסא לשקע הברכיים, ושכפות רגליו של הילד מונחות יציבות על הרצפה. אם כפות רגליו של הילד לא מגיעות לרצפה, השתמשו בהדום או שרפרף כדי לאפשר לו תמיכה.

הרמוניה לבית

הרמוניה לבית צילום: אסף לוי

 תאורה מתאימה:

הקפדה על תאורה נכונה תעזור לתלמיד שלכם לראות טוב יותר את החומר שמולו ותמנע מאמץ יתר של העיניים, עייפות שרירים ומתח בצוואר ובכתפיים. מקמו בחדר לפחות שני גופי תאורה – אחד מרכזי שיאיר את כל החדר, ועוד אחד ממוקד מעל שולחן העבודה.

שימו לב שהאור אינו מסנוור או מפריע לתצוגת מסך המחשב, ובחרו נורות שאינו מחממות בצבע ניטראלי שאינו לבן מדי (גורם לכאבי ראש) או צהוב מדי (גורם לישנוניות).

מחירים לדוגמה ברשת הרמוניה לבית: 

כסאות תלמיד המחיר החל מ- 199.90 ₪ ועד  299.90  ₪, כונניות לחדר ממתכת בשילוב זכוכית , וכונניות קלסיות מעץ הכוללות 3-4 מדפים. המחיר: החל מ- 179.90 ₪ ועד 299.90 ₪ .

שולחנות כתיבה בשילוב מתכת וזכוכית או עץ וזכוכית מעץ מלא וכן שולחנות עם הדפסים התואמים את הדפסי הכיסאות. המחיר: החל מ- 99.90 ₪ ועד 399.90 ₪ . שולחן מחשב מעוצב ממתכת המחיר: החל מ- 99.90 ₪ ועד 399.90 ₪ ועוד.

כוננית, הרמוניה לבית

כוננית, הרמוניה לבית צילום: אסף לוי

א.ש רהיטים, רשת רהיטים חדשה לילדים ונוער, גם היא מספקת מענה לשנת הלימודים ומציגה את קונספט "מיקסאנד מאצ'". הקונספט החדש מאפשר לכל אחד למצוא את הגרסה המותאמת אליו באופן אישי. רוצים את השולחן הזה, עם המגירות הללו והכוורת ההיא? אין צורך להסתבך, יכולת הבחירה בידיים שלכם. הקולקציה החדשה מאפשרת התאמה מדויקת לכל חלל עם מבחר פריטים המאפשרים לבצע מבחר מגוון של התאמות, אותם ניתן לסגל לכל סגנון עיצובי וגודל חדר. יכולות ההתאמה והשינוי שלה קולקציה החדשה מאפשרות לרהיטים להישאר רלוונטיים לילד מבחינה עיצובית גם לאורך שנים של שימוש – מילדות לבגרות.  

א.ש רהיטים

א.ש רהיטים צילום: אייל קרן

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר