חדשות כיפה

בכרמי הנדיב חגגו בית מדרש חדש

השכונה החדשה שאמורה להכיל 3000 יחידות דיור, חגגה לאחרונה חנוכת בית מדרש חדש.

חנוכת בית המדרש

חנוכת בית המדרשצילום: מירי שמעונוביץ

לראשונה זה זמן רב נחנכת מגה שכונה חדשה בישראל. מתוך למעלה מ 3000 יחידות דיור שייבנו במקום, הסתיים איכלוס השלב הראשון. האורחים שבאו לחנוך את השכונה הצעירה, את בית הכנסת ובית המדרש, הוזמנו לאירוע ססגוני עם משפחות דיירי השכונה החדשה, רוכשי דירות שייכנסו בקרוב לבתיהם ואנשי הגרעין התורני בקרית מלאכי מרכז נריה, המחוברים לפרויקט הבניה.

כרמי הנדיב היא שכונה מעורבת הנבנית בסטנדרט גבוה במיוחד, במיקום הכי טוב בישראל. השאיפה של היזם לבנות מאפס קהילה חיובית, איכותית וחזקה, משליך על כל התחומים: המפרט, הסביבה, ההון האנושי והחבירה לגרעין תורני מצליח שהתבסס באזור.

את חנוכת בית המדרש הדו תכליתי של קהילת כרמי הנדיב ומרכז נריה המקומי, שבנה היזם בהשקעה של למעלה ממיליון ₪, החליטו לציין באופן מיוחד, כיאה לקהילה שרוצה להפיץ אור. את האירוע פתח הפנינג ססגוני לילדים אליו הגיעו עם הוריהם באוהל הפעילות המקושט והמצויד. הצעירים והצעירים ברוחם, חגגו היטב והתפנקו בדוכני מזון עשירים בכל טוב. ילדי כרמי הנדיב ומרכז נריה צפו יחד בהצגת כוכבי ערוץ מאיר, ובמופע קסמים. זקני קריית מלאכי מעידים שאירוע כזה לא נצפה בעיר מיום היווסדה.

במעמד גזירת סרט השכונה על יד ראש העיר מר אליהו זוהר. ראש העיר העלה על נס את פעילות הגרעין התורני בעירו ואת שיתוף הפעולה ההדוק עם היזמים.

לאחר גזירת הסרט קבעו מזוזות במרכז התורני "נחלת אשר" הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו והרב יצחק יהודה ירוסלבסקי ראש בית הדין חב"ד. בין המברכים שכיבדו את המעמד, זקן ראשי ישיבות ההסדר וראש ישיבות בני עקיבא - הרב חיים דרוקמן שהפליג בברכות ליזמים, לקהילה הצומחת ולרבניה המכובדים. הוא נזכר בימים בהם הוחלט על הקמת המקום, והתפעל מהתוצאה: "אני זוכר את ראשיתו של המפעל הזה לפני שנים רבות, היה ליזמים חזון ודימיון להרחיב את קרית מלאכי, תראו, חלומות מתגשמים"

הרבנים נשאו דברים בשבח יישוב ארץ ישראל, תיארו את המהפכה הגדולה שיזמי 'כרמי הנדיב' מבצעים בכל המרחב וחלקו שבחים ליזמים, לרבני הגרעין ולראש העיר אליהו זהר, ולמ"מ מר שמעון חזן. הרב דוד לאו סיפר שהוא התלהב לגלות שבית המדרש כבר מלא בספרים והספרייה זמינה לכל מי שרוצה ללמוד, "זה אומר שמבינים כאן את תפקיד בית המדרש בחיי הקהילה". הוא דיבר בשבחה של השכונה החדשה שמעצימה את קריית מלאכי והכול מסביב למה שמייצג בית המדרש. "הצלחתם כאן לעשות זאת", סיים הרב.

 

גזירת הסרט

גזירת הסרטצילום: מירי שמעונוביץ

את האירוע הנחה בחן ובטוב טעם, היזם יו"ר ציפחה עו"ד שלום וסרטייל ועל פרקי השירה והנגינה הופקדו יצחק מאיר ולהקתו. "להפוך מחנה צבאי לשכונת מגורים אזרחית – זה בבחינת מוסיף והולך, ומביא אור לבתים מסביב", אמר ח"כ חבר הכנסת מוטי יוגב, באירוע. עוד השתתפו: אבישי בן חיים מנכ"ל רוטשטיין, מיזמי הפרוייקט ויו"ר דירקטריון רוטשטיין מר סעדיה עוזרי.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אבינעם גואלמן צילום: באדיבות המצולם

זהו לא פחות מיום היסטורי בדרך לריבונות ישראלית ביהודה ושומרון

קרא עוד