משבר הקורונה: 700 מיליון ש"ח לעסקים הקטנים

משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה הציגו תכנית סיוע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים, בהיקף של 700 מיליון שקל, להתמודדות המשק עם משבר הקורונה: "מחובתנו לדאוג לעסקים הקטנים שצריכים סיוע"

חדשות כיפה 27/05/20 13:39 ד בסיון התשפ

משבר הקורונה: 700 מיליון ש"ח לעסקים הקטנים
מענקים לעסקים הקטנים, צילום: פלאש 90

במטרה לסייע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים לאחר משבר הקורונה, גיבשו משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה תכנית סיוע כלכלית הממוקדת בעידוד עסקים קטנים ובינוניים והתעשייה בהיקף של 700 מיליון ש"ח.

הצעדים החדשים מתווספים לתכנית הסיוע שהוצגה בשבועות האחרונים וכוללת בין היתר מענק השתתפות בהוצאות קבועות בהיקף של 5.2 מיליארד שקל, הפחתה בארנונה בהיקף של 2.6 מיליארד שקל, קרן הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 14 מיליארד שקל, קרן הלוואות בערבות מדינה לעסקים גדולים בהיקף של 6 מיליארד שקל והקלות ברגולציה. 

עיקרי התכנית

השתתפות בעלות ביצוע התאמות בעסק לאור השפעת הקורונה, כגון התאמות פיזיות, מעבר למסחר מקוון והטמעת ייצור מתקדם בתעשייה  - 310 מלש"ח:
- מענקי סיוע ייעודיים לעסקים קטנים ובינוניים במסגרת ביצוע התאמות לאור השפעת הקורונה -  השתתפות של 50% בהוצאות של עד 10,000 שקל שנועדו למעבר העסק למסחר מקוון, שילוח או התאמות פיזיות נדרשות לאור דרישות משרד הבריאות.
- מענקי סיוע לעסקים קטנים ובינוניים להטמעת טכנולוגיות סליקה בתקן EMV על מנת לקדם תשלומים מתקדמים בישראל. הטמעת הסליקה בתקן EMV תאפשר תשלומים ללא מגע (Contactless) בכרטיסים תומכים ותשלום באמצעות אפליקציות תשלום מתקדמות.
- מענקי סיוע לעסקים קטנים ובינוניים לחיבור לתשתית אינטרנט מהירה בסיבים אופטיים.
- מענקי סיוע ייעודיים להטמעת ייצור מתקדם בתעשייה - זאת בדגש על השקעות במחשוב, סנסורים ורובוטיקה, שיקדמו את התעשייה לייצור מתקדם ויאפשרו עבודה יעילה בתקופת הקורונה. המסלול כולל הגשת בקשה מקוונת להשקעות מהירות בהיקף של עד 750 אלף ₪ וכן מסלול להשקעות אסטרטגיות גבוהות מסכום זה בהשתתפות המדינה.
- ייעוץ מסובסד לתעשייה למעבר לייצור מתקדם ולהתייעלות במשאבים במטרה לייעל את העסק לאור משבר הקורונה באמצעות המכון לייצור מתקדם והמכון להתייעלות במשאבים.

ח"כ עמיר פרץ. תוקף את נתניהו

שר הכלכלה עמיר פרץצילום: פלאש 90, הדס פרוש

תוספות נוספות בתכנית 

תכניות ממוקדות בעסקים קטנים ובינוניים כגון ייעוץ מסובסד ומיזמים מימוניים משותפים עם המגזר הפרטי – 255 מיליון ש"ח:
- תקצוב פעילות מרכזי המעוף אשר מספקים שירותים ייעודיים מסובסדים לעצמאים ועסקים קטנים ובינוניים, בפריסה ארצית רחבה. בין השירותים שמערך המעוף מספק הינם סבסוד לייעוץ עסקי, קורסים והדרכות, וייעוץ למימון.
- קול קורא למיזמים משותפים עם המגזר הפרטי לצורך סיוע לעסקים קטנים ובינוניים. זאת בדגש  על כלי אשראי ומיזמים עסקיים אחרים שמטרתם לסייע לעסקים אלה בתקופת הקורונה.
 
עידוד ביצוע השקעות בתעשייה היצרנית ועידוד הייצוא – 135 מיליון ש"ח:
- סיוע בהשקעות בתעשייה בדגש על התעשייה המסורתית לשיפור הפריון והתייעלות לצורך התמודדות עם תקופת הקורונה.
- מסלול להשקעות אסטרטגיות וניצול הזדמנויות בתעשייה בשל תקופת הקורונה.
- רשת ביטחון לטיסות מטען לצורך סיוע ליצואנים ויבואנים בהמשך הסחר ליעדיהם בעולם.
- מסלול השתתפות בהוצאות שיווק לצורך ייצוא  - תכנית סיוע ייעודית להתאמת אסטרטגיית השיווק הבינלאומית, לאור ביטול התערוכות בעולם וסגירת הטיסות לחו"ל.

השר כץ

השר ישראל כ"ץצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

 
שר האוצר, ישראל כ"ץ, אמר: "מחובתנו לדאוג לעסקים הקטנים שצריכים סיוע. אני רואה בזה ערך עליון. כך פעלתי במודל תמרוץ התעסוקה וכך אפעל גם בעתיד. אני שמח לבשר על תכנית סיוע לתעשייה ולעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של 700 מיליון שקל להתמודדות המשק עם משבר הקורונה. אמשיך לפעול למענכם ולהביא לצמיחה של המשק והכלכלה הישראלית".
 
שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, הוסיף: "התוכנית להצעדת התעשייה הישראלית והעסקים ליציאה מהמשבר, היא תחילת הסיוע אשר צפוי להמשך בחודשים הקרובים. התעשיינים, ההיטק, היצואנים והעסקים, הם מנוע הצמיחה שיוביל את הכלכלה  והתעסוקה חזרה לתקופה של טרום המשבר ולצמיחה מחודשת, תוך דגש על כלכלה אנושית ומאוזנת בין התעשיינים לעובדים,  והיא זו שתוביל לצמיחה מחודשת של המשק הישראלי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר