שיעור האבטלה לחודש מרץ- 23.8 אחוזים

שירות התעסוקה מסכם את החודש האחרון ומסכם כי בישראל אחוז המובטלים הגיע ל-23.8%. מדובר ב-988,957 מובטלים בישראל. במוסד לביטוח לאומי מעריכים כי עד חודש מאי תגיע כמות המובטלים ל-1.1 מיליון איש

חדשות כיפה 31/03/20 17:34 ו בניסן התשפ

צילום: יוסי זמיר, פלאש 90
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בשירות התעסוקה מסכמים את אחד החודשים הכי קשים, אם לא הקשה אי פעם, שידעה ישראל מבחינה כלכלית. מתפרסמים כעת נתוני האבטלה של חודש מרץ, שהיה קשה למשק הישראלי מאז הנחיות משרד הבריאות. 988,957 בני אדם בישראל מוגדרים כדורשי עבודה, מדובר ב- 23.8% מכוח העבודה במשק. זו עליה של עצומה בהתחשב לכך שבתחילת החודש אחוז האבטלה עמד על 4% בלבד.

מתחילת חודש מרץ נרשמו לשירות התעסוקה 831,106 דורשי עבודה חדשים, 89.7% מהם נמצאים בחופשה ללא תשלום, ו-6.4% פוטרו. מדי יום נרשמים בישראל למעלה כ-23 אלף ישראלים כדורשי עבודה. מוקדם יותר המוסד לביטוח לאומי פרסם היום (ג') דו"ח על השפעת משבר הקורונה על אחוז המובטלים והפגיעה בתקציבו. מהדו"ח משערים כי הצפי הוא שבחודשים אפריל-מאי יגיע מספר המובטלים ל-1.1 מיליון איש. ההערכה היא כי בחודש מאי תהיה ירידה באחוזי הגבייה של כ-50% אצל העצמאים וכ-37% אצל השכירים, שתסתכם בכ-1.5 מיליארד שקלים.

בחודש יוני התוספת לתשלום דמי האבטלה תהיה כ-6.5 מיליארד שקלים. בעקבות כך הביטוח הלאומי צפוי להגיע בחודשים מאי-יוני לגירעון של 8.1 מיליארד שקלים. על פי המוסד לביטוח לאומי, מי שחלה בקורונה כתוצאה מחשיפה לחולה במקום העבודה - יוכר כנפגע בעבודה. הכרה זו נועדה לסייע לעובדים (שכירים ועצמאים) שנחשפו ונדבקו במחלת הקורונה תוך כדי ועקב העבודה, לקבל תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי ולהיות מוכרים כנפגעי תאונת עבודה.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר