תעריפי הנסיעה במוניות יתייקרו ב-13%

תעריפי הנסיעות הבינעירוניות יוזלו, אך הנסיעות העירוניות יתייקרו, בעקבות החלת שיטת חישוב חדשה. החלתה של רפורמה נוספת לעידוד נסיעות שיתופיות במוניות - נדחתה בשנית. נהגי המוניות צפויים לשבש את העבודה

חדשות כיפה 29/12/19 13:51 א בטבת התשפ

תעריפי הנסיעה במוניות יתייקרו ב-13%
התעריף עולה. מוניות, צילום: קובי גדעון, פלאש 90

נוסעים במוניות? התכוננו לשלם יותר. החל מיום רביעי, ה-1.1, תוחל שיטת חישוב חדשה לתעריפי המוניות, לפיה יתייקרו תעריפי הנסיעה בנסיעות עירוניות ב-13 אחוזים, ואילו בנסיעות הבינעירוניות התעריף דווקא יוזל, ב-6.5 אחוזים.

חלקה השני של התכנית, בה אמורים להיות מוטמעים במוניות מונים חכמים, שיאפשרו הוזלה לנוסעים המוכנים לנסוע יחד - מעין קארפול - נדחה, כבר בפעם השנייה ברציפות. הסיבה - 'היעדר מוכנות טכנולוגית' ליישומו.

חישוב השיטה החדשה הוא על פי נוסחה, שמשלבת בין זמן הנסיעה למרחק (זמן הנסיעה כפול המחיר לדקה; בתוספת מרחק הנסיעה כפול המחיר לק"מ). על פי החישוב של 'דה מארקר', מחיר הנסיעה העירונית הממוצע צפוי לעלות מ-40.3 שקל כיום, ל-45.5 שקל, כלומר עלייה של כ-13%. מחיר הנסיעה הבינעירונית הממוצע, צפוי דווקא לרדת, מ-114.5 שקל ל-106.9 שקל. כלומר, ירידה של כ-6.6%. 

איגוד נהגי המוניות מתנגד לשיטת החישוב החדשה, וכבר הודיע כי ינקוט בעיצומים, ונהגי המוניות צפויים לשבש את העבודה הסדירה במהלך השבוע הקרוב.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר