זה גם ככה יקר: 5 האויבים הכי גדולים של שמן הזית

משבר שמן הזית העולמי הביא להתייקרות המחירים ולריבוי הזיופים הנמכרים בשווקים. אך איך באמת שומרים על השמן? הנה 5 האויבים הכי גדולים של שמן הזית ואיך מתמודדים איתם

חדשות כיפה חדשות כיפה 09/07/24 14:42 ג בתמוז התשפד

זה גם ככה יקר: 5 האויבים הכי גדולים של שמן הזית
שמן זית, יש לו אויבים, צילום: Spaskov,Shutterstock

מה לא נכתב בחודשים האחרונים על שמן הזית. החל מהתייקרות המחירים הדרמטית בשנה האחרונה, המשבר העולמי שהביא למחסור במדפים וזיופים רבים עליהם מתריע משרד הבריאות אחד אחר השני. אם לא די בכל אלה, נשאלת השאלה: האם אתם יודעים איך לשמור על שמן הזית שלכם כמו שצריך?

שמן הזית הוא נוזל עדין והוא נתון ללא מעט השפעות שעלולות לפגוע בטעמו, באיכותו ובמקרים מסויימים גם להרוס אותו לחלוטין. לפניכם רשימת חמשת האויבים הכי גדולים של השמן והמלצות כיצד לשמור עליו איכותי.

שמן זית

שמן זית, צילום: Chaim Goldberg,Flash90

5 האויבים העיקריים של שמן הזית

פלסטיק - הסיבה לכך ששמן הזית נמכר כמעט אך ורק בבקבוקי זכוכית או פח ולא בפלסטיק נובעת מהעובדה שגם שמן הזית וגם הפלסטיק הם חומרים שומניים עם הרכב כימי דומה, דבר שגורם לחלקיקים קטנים לעבור מהאחד לשני.

חום - לא סתם כתוב על בקבוקי שמן הזית לשמור במקום מוצל וקריר, חום לא עושה טוב לשמן הזית (וגם לא קור, אל תאפסנו במקרר). מומלץ לשמור את שמן הזית בטמפרטורה של עד 28 מעלות ובכל מקרה לשמור אותו במקום מוצל וקריר.

אוויר - האוויר מחמצן את שמן הזית וחימצון של שמן הזית גורם לו להתקלקל במהירות. מומלץ להקפיד על סגירה של שמן הזית בתום כל שימוש ובמידה ואתם רוכשים מיכלים גדולים, להקפיד לסגור אותם הרמטית וכך גם את הבקבוק הקטן בו אתם משתמשים.

אור - הימצאות שמן זית בבקבוק שקוף או בסביבה מוארת למשך מספר ימים מביא לחימצון מהיר של השמן ולכך שייהרס. לא סתם רוב רובם של המותגים מוכרים את שמן הזית שלהם בבקבוקי זכוכית או פח כהים. אך גם כשאתם מאפסנים את שמן הזית בבית, שימו אותו במקום אפלולי כמה שניתן ולא ליד מקור אור או חלון פתוח.

זמן - כמו מוצרים רבים אחרים, גם שמן הזית נעשה פחות איכותי עם הזמן ולעיתים הוא גם מגיע לצרכן תקופה ארוכה באופן יחסי ממועד הפקתו בית הבד. יתר על כן אם אתם שומרים את הבקבוק פתוח, דבר שמאיץ עוד יותר את חימצון השמן וקילקולו.