בשורה להורים צעירים: החוק נכנס לתוקף - זו ההטבה שתקבלו

חוק הסיוע להורים לילדים עד גיל שלוש נכנס לתוקף ויחול רטרואקטיבית מתחילת שנת המס. המשמעות: הורים זכאים יקבלו תוספת נקודות זיכוי למס בשווי אלפי שקלים בשנה, כולל החזר רטרואקטיבי | כל הפרטים

חדשות כיפה חדשות כיפה 27/03/24 12:48 יז באדר ב'

בשורה להורים צעירים: החוק נכנס לתוקף - זו ההטבה שתקבלו
רשות המיסים, צילום: FLASH90

חוק הסיוע להורים עד גיל שלוש, המגדיל את ההכנסה הפנויה של הורים לילדים בגילאים אלה, פורסם היום (ד') ברשומות ונכנס לתוקף רטרואקטיבית מתחילת השנה. בהתאם לחוק, החל משנת המס 2024 יקבלו הורים לילדים שגילם עד 3 תוספת של נקודות זיכוי ממס.

ההטבה להורים תינתן רטרואקטיבית על כל שנת המס

בשל כל ילד שנולד בשנת המס נוספה נקודת זיכוי אחת לכל הורה, בשל כל ילד שמלאו לו שנה או שנתיים בשנת המס נוספו שתי נקודות זיכוי במס לכל הורה, ובשל כל ילד שמלאו לו שלוש שנים בשנת המס נוספה נקודת זיכוי אחת לכל הורה.

חוק זה יחול רטרואקטיבית החל מתחילת השנה. עצמאים, וכל שאר החייבים בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה, ייהנו מההטבה כחלק מחישוב המס השנתי לאחר הגשת הדוח. שכירים שעובדים במקום עבודה אחד אינם נדרשים לבצע כל פעולה על מנת לממש את ההטבה, המעסיקים שלהם יחשבו את תוספת נקודות הזיכוי ללא פניה.

תינוק ברכב.

הורים לתינוקות יקבלו סיוע. , צילום: shutterstock

הורים לילדים עד גיל 3 יוכלו להרוויח יותר ויהיו זכאים להטבה

כמו כן רשות המסים תפעל לתקן באופן יזום תיאומי מס שהוגשו במהלך השנה על ידי מי שיש לו יותר ממעסיק אחד, על מנת שהורים שערכו תיאום מס לפני אישור ההטבה יקבלו את נקודות הזיכוי מבלי להידרש לפנות לרשות המסים על מנת לקבל תיאום מס חדש. האישורים המתוקנים יישלחו בהקדם.

חוק זה כולל גם מתן תוספת למענק עבודה להורים עובדים בעלי הכנסה נמוכה לילדים עד גיל 3. התחולה מיום ה-1.1.25 בגין שנת הזכאות 2024. סכום התוספת יעלה בהדרגה בטווחי ההכנסה הנמוכים עד שיגיע לסכום מרבי של 470 ₪ לחודש בגין כל ילד שגילו עד 3, ואז יירד בהדרגה בטווחי ההכנסה הגבוהים. התוספת תינתן להורים שהכנסתם החודשית הממוצעת נמצאת בטווח ההכנסה המזכה, והם עומדים בתנאי הזכאות האחרים שנקבעו בחוק מענק עבודה.