שטראוס מציגה: רוצים החזר כספי עבור המוצרים? מסרו את מספרי הזהות שלכם

כחלק ממבצע הריקול של החברה אחרי פרשת הסלמונלה, התבקשו הלקוחות למלא בבקשה פרטי מידע אישיים. הרשות להגנת הפרטיות הגיע היום לביקורת אחר הבקשה החריגה ולמעקב על אופן שמירת הנתונים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 26/05/22 16:36 כה באייר התשפב

שטראוס מציגה: רוצים החזר כספי עבור המוצרים? מסרו את מספרי הזהות שלכם
מפעל שטראוס בנוף הגליל, ביקורת במפעל, צילום: David Cohen/FLASH90

הרשות להגנת הפרטיות ביצעה הבוקר (ה') פיקוח במשרדי חברת שטראוס בעקבות הריקול שביצעה החברה, במטרה לבחון האם אופן איסוף המידע, קבלת הסכמת הצרכנים לאיסופו ואופן אבטחתו נעשו בהתאם לחוק הגנת הפרטיות ולתקנות מכוחו. 

ממידע שהעבירה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, שהתריעה על חשש לפגיעה בציבור בצרכנים ומתלונות נוספות שהגיעו לרשות וכן מבדיקות עצמאיות שערכה, עלה כי במסגרת הליך החזרת המוצרים שמבצעת החברה בעקבות פרשת הסלמונלה, היא דורשת מצרכנים המעוניינים לקבל ממנה החזר כספי, למסור לה מידע אישי, לרבות מספרי זהות וזאת כתנאי לקבלת ההחזר הכספי.

הבוקר, פקדו מפקחי הרשות את משרדי החברה, כדי לבדוק את סוגי המידע אותו אוספת החברה במסגרת הריקול, הסיבות לאיסופו, דרכי אבטחתו והשימושים שנעשים בו. במסגרת הפיקוח, נבדק האם איסוף המידע, השימוש בו ואבטחתו - נעשים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות ותקנות הגנת הפרטיות.

הרשות מדגישה כי איסוף מידע רגיש לרבות מספרי ת.ז, מהווה מאגר מידע כמשמעותו בחוק וקיימת חובה לרושמו בפנקס מאגרי המידע, ואף חלה על מאגר מסוג זה לכל הפחות רמת אבטחה בינונית בהתאם לתקנות. 

ממצאי הפיקוח הראשוניים וכן הנחיות מפורטות לשם הגברת עמידתה של החברה בהוראות החוק והתקנות ימסרו לה בהמשך. יצוין, כי חברת שטראוס משתפת פעולה עם הליך הפיקוח.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר