עוד עליית שכר בכנסת: יועצי הח"כים ייהנו מתנאים משודרגים

ועד היועצים הפרלמנטרים בליווי ההסתדרות, הגיע להסכמות עם מנכ"ל הכנסת על שיפור בשכרם ובתנאי העסקתם. שכר היסוד של 330 העובדים יעלה ב-16% בשתי פעימות, רכיב החזר ההוצאות שלהם יוצמד למדד וישופרו הסדרי הלינה בלילות בהם הכנסת פעילה

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 23/02/22 17:07 כב באדר א'

עוד עליית שכר בכנסת: יועצי הח"כים ייהנו מתנאים משודרגים
משכן הכנסת, היועצים ייהנו מתנאים טובים יותר, צילום: Hadas Parush/Flash90

בשורה ליועצים הפרלמנטרים: הוועד של יועצי הח"כים, בליווי ההסתדרות, הגיע להסכמות עם מנכ"ל הכנסת גיל סגל על שיפור בשכרם ובתנאי העסקתם. לפי ההסכמות, שכר היסוד של היועצים הפרלמנטרים יעלה ב-16% בשתי פעימות: באפריל 2022 הם יקבלו תוספת של 10% לשכר היסוד ובינואר 2023 תוספת של 6% לשכר היסוד.

עוד הוסכם על הצמדת רכיב החזר ההוצאות של היועצים הפרלמנטרים למדד, כך שיעלה בשלב זה ב-2.8%. כן החליטו הצדדים על שיפור בהסדרי הלינה של היועצים הפרלמנטרים בלילות שבהם פעילות הכנסת מסתיימת בשעות מאוחרות. בכנסת מועסקים כ-330 יועצים פרלמנטרים. 

בגיבוש ההסכמות היו מעורבים מ"מ יו"ר ההסתדרות רועי יעקב, מנהלת מחלקת מאקרו ומדיניות באגף הכלכלה בהסתדרות עו"ד הילה שינוק ומנכ"ל האגף להתאגדות עובדים עמיחי סטינגר. 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר: "ההסתדרות, הבית של העובדים בישראל, גאה במהלך ובהסכם שמסדיר ומעגן את תנאיהם של העובדים שעוסקים בפעילות פרלמנטרית נמרצת בכנסת. זה לא דבר מובן מאליו בתקופה קשה זו להגיע להסכמות על תוספות שכר של 16% ושיפור התנאים הנלווים. אני רוצה להודות לרועי יעקב, הילה שינוק, עמיחי סטינגר ולכל מי שהיה מעורב בהשגת ההסכמות החשובות הללו. נמשיך ונדאג לכלל העובדים במשק, בין אם הם מאוגדים בהסתדרות ובין אם לא". 

מ"מ יו"ר ההסתדרות רועי יעקב הוסיף: "ההסתדרות בראשות ארנון בר-דוד חרטה על דגלה להיות התנועה החברתית הגדולה והמשפיעה ביותר על החברה, המשק והכלכלה הישראלית. כפועל יוצא מכך, ההסתדרות משמשת גב לסקטורים נרחבים, גם כאלה שאינם מאוגדים אצלנו. שכר היועצים הפרלמנטרים וזכויותיהם בכלל נשחקו מאוד בשנים האחרונות. בעבודה משותפת יחד עם נציגים מטעם היועצים הצלחנו לאחר מאבק של מספר חודשים להביא להסכם שכר ולשיפור תנאי העסקתם בצורה ניכרת".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר