חברת דירוג האשראי פיץ': אישור התקציב מסייע ליציבות הכלכלית של ישראל

חברת הדירוג האשראי הבינלאומית Fitch מברכת את הממשלה על אישור תקציב המדינה ומעריכה כי בשל כך יצומצמו את הסיכונים הפוליטיים. לפי התרחיש של החברה, יחס החוב לתוצר בישראל יעמוד על 74% לשנה זו

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 11/11/21 14:25 ז בכסלו התשפב

חברת דירוג האשראי פיץ': אישור התקציב מסייע ליציבות הכלכלית של ישראל
ליברמן וראשי משרד האוצר בהצגת החבילה למשק,, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חברת דירוג האשראי הבינלאומית פיץ' (Fitch) פרסמה היום (ה') הודעה ובה היא מציינת כי אישור תקציב המדינה יפחית את אי הודאות הפוליטית, כמו גם את הסיכונים ליציבות הכלכלית של ממשלת ישראל. יש לציין כי ביולי האחרון אישרה חברת הדירוג את דירוג האשראי של מדינת ישראל ברמה של A+ עם תחזית יציבה.

בהודעתה מציינת החברה כי מדובר בציון דרך משמעותי עבור הממשלה, אשר הצליחה להעביר את חוק התקציב על אף שכוללת מספר רב של מפלגות. על פי החברה, אישור התקציב לראשונה משנת 2018, מקטין את הסיכונים ליציבות הפוליטית, זאת לאחר תקופה ארוכה של אי ודאות פוליטית עם ארבע מערכות בחירות.

בהודעה נרשם כי על-פי החוק שאושר, יעדי הגירעון לשנים 2022-2021 יעמדו על 6.8% ו-3.9% מהתוצר. יחד עם זאת, החברה מציינת את השיפור הניכר במדדים הפיסקליים של הממשלה, הנובע מהתאוששות כלכלית חזקה, הסרה הדרגתית של מגבלות הקורונה, והכנסות גבוהות מסקטור ההייטק. בתרחיש הבסיס שלה, חברת הדירוג צופה כי יחס החוב לתוצר יעמוד על 74% בשנת 2021, ויוותר יציב בשנים לאחר מכן.

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס להודעת חברת האשראי ואמר כי, "אישור תקציב המדינה לראשונה משנת 2018 הבטיח את יציבות הממשלה לשנים הבאות, וחוק ההסדרים כולל רפורמות מבניות אשר יתמכו בצמיחה ברת קיימא לצד שמירה על המסגרות הפיסקליות".

"הודעת החברה מעידה על החשיבות בהתכנסות המסגרת הפיסקלית בשנים הקרובות, ומציינת לחיוב את ההתאוששות המהירה של כלכלת ישראל ממשבר הקורונה", סיכם החשב הכללי, יהלי רוטנברג.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר