פחות 5 מיליארד שקלים: בגלל החגים - ירידה ברכישות בכרטיסי אשראי

ההוצאה היומית של הישראלים בכרטיסי אשראי ירדה בספטמבר ב-10.6% לעומת אוגוסט האחרון, כשבסך הכל נרשמה ירידה של 5 מיליארד שקלים בההוצאות החודשיות לעומת החודש הקודם

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 05/10/21 11:38 כט בתשרי התשפב

פחות 5 מיליארד שקלים: בגלל החגים - ירידה ברכישות בכרטיסי אשראי
ירידה בהוצאות היומיות - עלייה בחודשיות, צילום: shutterstock

חודש ספטמבר נגמר, החגים עברו וחברת שב"א - שירותי בנק אוטומטיים, מסכמת את התקופה עם ירידה בהוצאות כרטיסי האשראי היומית במהלך התקופה. על פי נתוני החברה שמנהלת את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, מיעוט ימי העבודה במשק הישראלי במהלך חודש ספטמבר, שנבע בשל חגי תשרי, הוא שהוביל לירידה בהיקף ההוצאות.

ההוצאה היומית בכרטיסי אשראי במהלך ספטמבר עמדה על סכום של 1.064 מיליארד שקלים, מדובר בירידה של 10.6% ושל 127 מיליון שקל לעומת ההוצאה היומית בחודש אוגוסט שעמדה על סכום של 1.191 מיליארד שקלים.

בנוסף, בספטמבר 2021 נרשמה ירידה דרסטית בהוצאות החודשיות של הישראלים בכרטיסי אשראי, כשהוציאו 31.921 מיליארד שקל בלבד מול 36.917 מיליארד שקלים באוגוסט האחרון - ירידה של 5 מיליארד שקלים.

מנתוני שב"א עולה כי בספטמבר נרשמה ירידה חדה של יותר מ-25 מיליון שקל שמהווים 13.3% בהיקף משיכות המזומן היומי מהכספומטים, שעמדו על סכום של 165.05 מיליון שקלים לעומת 190.27 מיליון שקל באוגוסט. יחד עם זאת, סך משיכות המזומן בספטמבר 2021 עמדו על 4.951 מיליארד שקלים, מדובר על עליה של 5.1% לעומת ספטמבר 2020, במהלכו משכו הישראלים סכום של 4.711 מיליארד שקלים.

איתן לב טוב, מנכ״ל חברת שב״א אמר: "הירידה בהיקף ההוצאות בכרטיסי אשראי בספטמבר מיוחסת לעובדה שכל חגי תשרי צויינו במהלך החודש ומספר ימי העבודה במשק היה קטן. הגידול בהוצאות ברכישות פיסיות, וגם הירידה המתונה בהוצאות בעסקאות אונליין, מצביעים על כך שלמרות ההגבלות של הקורונה הציבור הישראלי טייל ויצא מהבית במהלך החודש החולף. כניסת מערכת ה-EMV והארנקים הדיגיטליים הפכו את כרטיס האשראי לתחליף נגיש למזומן גם בתשלומים בסכומים קטנים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר