ממציאות ויזמים? מעכשיו רישום פטנטים יהיה הרבה יותר קל

רשות הפטנטים מעמידה לשימוש הציבור מנוע חיפוש ייחודי המבוסס על בינה מלאכותית, שיקל על יזמיות וממציאים בחיפוש אחר פטנטים וגם ייתן מידע לגבי קיומן של אמצאות דומות

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 03/10/21 11:50 כז בתשרי התשפב

הדרך קלה יותר בדרך לרישום הפטנט, אילוסטרציה. , צילום: shutterstock
הדרך קלה יותר בדרך לרישום הפטנט, אילוסטרציה. , צילום: shutterstock

אם אתם יזמיות וממציאים אז בטח נתקלתם בסרבול המערכות בדרך לרישום הפטנטים שלכם, כשייתכן שתגלו אחרי זמן רב כי כבר נרשם פטנט דומה. כעת החלק הזה צפוי להיגמר, כאשר רשות הפטנטים הישראלית הודיעה על אפשרות השימוש במנוע חיפוש ייחודי, אשר מבוסס על טכנולוגיות של בינה מלאכותית ולמידה עמוקה לשימוש הציבור.

השימוש במנוע שאינו כרוך בעלות ויקל על יזמים וממציאים לערוך חיפוש פטנטים, יאפשר לממציא להזין טקסט חופשי למערכת ולקבל בזמן קצר פטנטים רלוונטיים בתחום האמצאה.  

רישום פטנט על אמצאה מעניק לממציא את האפשרות למנוע את השימוש באמצאה מצדדים שלישיים. בין התנאים הבסיסיים לרישום פטנט על אמצאה הוא שהאמצאה היא חדשה, כלומר לא הייתה ידועה קודם, ואינה מובנת מאליה. לשם כך, עורכים חיפוש פטנטים, המאפשר להעריך את הסיכויים לקבלת פטנט על האמצאה וכן נותן מידע לגבי המתחרים בתחום ופטנטים שהממציא עצמו עלול להפר. 

ממציאים ויזמים יכולים כיום לערוך חיפוש ידע קודם דרך מאגרי מידע חופשיים המכילים פטנטים וספרות מקצועית. עם זאת, כמו בכל חיפוש, בתהליך החיפוש ייחשף הממציא לכמויות גדולות של מידע לא רלוונטי. סינון המידע המתקבל דורש זמן רב, ידע בתחום הטכנולוגי, וכן הבנה בסיסית בתחום הפטנטים. 

שימוש במנוע חיפוש מבוסס בינה מלאכותית, יכול במקרים רבים לקצר את התהליך ולהציף מסמכים רלוונטיים בקלות ובזמן קצר. אם לא נמצאו מסמכים רלוונטיים על ידי מנוע החיפוש האוטומטי, ניתן להמשיך את החיפוש בכלים נוספים.  

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר