אבא של ילד חולה סרטן: בנות השירות הלאומי הן חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה

1 בספטמבר הוא גם מועד תחילת שנת שירות לאומי-אזרחי, 18,000 צעירות וצעירים מכל רחבי הארץ ומכל חלקי האוכלוסייה מתחילים היום את שנת השירות הלאומי-אזרחי שלהם, עם רצון עז לתרום, אך גם להתפתח ולהגיע למקומות חדשים ולהגשים את עצמם

תוכן שיווקי 05/09/21 11:56 כח באלול התשפא

אבא של ילד חולה סרטן: בנות השירות הלאומי הן חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה
פותחים שנה בשירות הלאומי, צילום: שלומי אמסלם

הראשון לספטמבר ידוע כיום שבו מתחילים את שנת הלימודים. אך לא הרבה יודעים שזוהי גם תחילתה של שנת השירות הלאומי - אזרחי שמתחילה באופן רשמי. 18,000 מתנדבות ומתנדבים מכל קשת החברה הישראלית – יהודים, ערבים, דתיים ,חילונים וחרדים, שעומדים לפתוח את שנת השירות ולהתחיל שנה רצופה בהצלחות, אתגרים, צחוק, דמעות וחוויות.

השנה הקרובה צפויה להיות מרגשת במיוחד בשירות הלאומי – אזרחי, לאחר שנה של קורונה, סגרים, ומבצע צבאי, בני ובנות השירות מתחילים השנה הרבה יותר ערוכים ומנוסים. שנת השירות נפתחת כאשר המצטרפים החדשים לשירות הלאומי מוכנים ויודעים איפה משרת ומה קורה במקרים לא צפויים של סגר ועלייה נוספת בתחלואה.

במסגרת פתיחת השנה, ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי, מגיע לבקר ולברך את בני ובנות השירות ואת בכירי עמותות השירות השונות, כחלק מסיור מקיף במקומות התנדבות שונים ברחבי הארץ. במסגרת הביקור ייערך כנס פתיחת שנה למתנדבים במשרדי ראש הממשלה, מדובר ב- 80 בני ובנות שירות בשנת השירות הראשונה שלהם. ייערך ביקור במוקד מד"א עם 50 מתנדבים, כאשר 38 מתוכם מתחילים את שנתם הראשונה. מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי ובכירי הרשות יגיעו לבית הנוער של קדימה באור יהודה, אלוטף ירושלים, בית ספר ראשית, עמותת רחשי לב ובי"ח הדסה עין כרם בירושלים.

כחלק מביקור הרשות ברחשי לב, עמותה המאמצת את המחלקות האונקולוגיות לילדים בבתי החולים איכילוב ותל השומר, פגשו באמונה פנחסי- מנהלת פעילות ואסטרטגיה בעמותה, ובסיפורה המרתק. אמונה התחילה את תפקידה בעמותה כבת שירות לפני 16 שנה. "היה לי בן דוד שחלה בסרטן ונפטר. ראיתי מה משמעות בנות השירות שליוו אותו באותה תקופה, והחלטתי לעשות את השירות הלאומי שלי ברחשי לב וללוות ילדים בתהליך הקשה הזה" פנחסי מספרת.

כשהייתה בת שירות לאומי שירתה במחלקה האונקולוגית בתל השומר, "ראיתי שהילדים מבקשים דברים שאז לא היו לנו להעניק להם, כל כך רצינו שהילדים יקבלו את משאלתם, האחרונה לפעמים, והתחלתי להתרים להם את מה שביקשו. פיתחתי את נושא הפעילות וההתרמות והמשכתי בקשרים ושיתופי פעולה עם חברות ארגונים למען אותם ילדים."

אחרי עשייתה הרבה בעמותה, יו"ר העמותה ביקש ממנה להישאר ולהמשיך לעבוד שם, "כשהתחלתי את השירות הלאומי היינו 7 בנות שירות בלבד, היום יש 30 בנות שירות ולמעלה ממאה מתנדבים. ב-16 השנים האחרונות ראיתי את הפעילות משלשת את עצמה והכל השתכלל עם הזמן."

פנחסי ממשיכה "אנחנו מקבלים ילדים במצבים מורכבים ועם מחלות סרטן שונות. חלקם עוברים תקופות לא פשוטות ומחלימים, וחלקם לא. הילדים מתמודדים עם כאבים, פחדים, חברים שאיבדו פה במחלקה והמשימה שלנו היא להפוך את הדרך של הילד לקלה יותר ומלאה בחוויות טובות ורגעים יפים שיישארו לילד ולמשפחה".

צילום: שלומי אמסלם

מנהל בית החולים ספרא לילדים בשיבא תל-השומר, ד"ר איתי פסח ,קיבל את הבנות שירות בחמימות וציין את תרומתן החשובה לילדים המטופלים.  פרופ' עמוס תורן, מנהל המערך ההמטו אונקולוגי וחבר נשיאות ארגון רחשי לב, ברך את הבנות בפתיח השנה ואמר להם: "שבכוחכן להפוך כל רגע קשה לקל יותר, כל עצב לשמחה. אתן צובעות את המחלקה בצבעים של ילדים מנצחים".

ראובן פינסקי אף פגש את עופרי כהן בן ה-19 המאושפז במחלקה, שסיפר לו שעבורו "ההבדל להילחם במחלת הסרטן כאשר יש בנות שירות לצידי,  משמעותו לנצח את המחלה".

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי מסביר: "לאחר שנה לא צפויה ומאתגרת במיוחד, בה בני ובנות השירות עמדו בחזית האזרחית בכל הנדרש, אנו נרגשים לפתוח שנה נוספת אליה אנו מגיעים ערוכים ומוכנים לכל התרחשות שתהיה. אנחנו עומדים בפתחה של שנה חדשה שגם היא צפויה להיות מאתגרת על רקע התפרצות הקורונה המחודשת, ותפקיד מתנדבי השירות הלאומי הופך למשמעותי במיוחד. התרגשנו לפגוש מאות מתנדבי שירות לאומי איכותיים וחדורי מטרה שיוצאים לשנה של שליחות ותרומה, מאחלים הצלחה רבה לכלל המתנדבים ובטוחים שיתרמו רבות בשנה זו בחזית החברתית במדינה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר