התחתנתם מתוך רצון וחלום? זה הזמן להגשים אותו

כבר מגיל צעיר, התבקשנו ליישר קו עם רצונות של אחרים עבורנו, אבל חיי האהבה, מעניקים לנו ההזדמנות להגשים את עצמנו בדיוק כמו שחלמנו

יהונתן ויסכה שומר 14/05/20 14:11 כ באייר התשפ

התחתנתם מתוך רצון וחלום? זה הזמן להגשים אותו
יהונתן ויסכה שומר, צילום: באדיבות המצולמים

מפגש זום קהילתי שהנחנו השבוע, המיוחד לימים אלו, בנושא קריטי כתמיד ואולי בימים אלו, קריטי מתמיד, בנושא: "מהישרדות להגשמת חלומות". שאל אחד הזוגות שאלה מתבקשת - ואם החלומות שלנו שונים? רגע לפני שנענה, נזכר איך חולמים, ולא רק שורדים ומגיבים לעומסי החיים?

נולדנו לעולם כתינוקות, מלאים בחלומות, בסקרנות, ברצונות. וכבר מגיל צעיר, ממש מילדות, אנו מתבקשים לעשות מה שצריך, ליישר קו עם רצונות ותוכניות של אחרים עבורנו, להגיב באופן נכון ומותאם, לסגל יכולת הסתגלות למציאות חדשה ולא רצונית. וכך, השריר הטבעי של הרצון והחלום, מתמוסס ומרגיש פחות ופחות רלוונטי, בשנות בית הספר ובצעדים הבאים בחיים.

אני מקווה שכולנו התחתנו מתוך רצון וחלום. אך גם בחיי האהבה, אנו מוצאים שמה שמכתיב את קצב ואופן החיים זה פעמים רבות זו התגובה, ולא הבחירה. בעיקר מה צריך? ולא מה אני רוצה? במיוחד בזוגיות, שלכאורה אמורה להיות השדה הפורח של הגשמת חלומות אהבה, זוגות מוצאים את עצמם מתמסרים לתפקיד השוטר, הריאלי, המשגיח, הכלכלן, ועוד על מיני תפקידים שכאלו שעוסקים בכיבוי חלומות והשבתם למסגרת מצומצמת של מה צריך ואיך נכון להגיב את החיים.

תודעת ההישרדות צפה באופן מיוחד בימי קורונה אלו, אצל זוגות רבים. הקרקע של יציבות וביטחון נשמטה תחת רגליהם. זוגות מצאו את עצמם יותר רבים, יותר מתכנסים, יותר תגובתיים, יותר מוצפים, יותר מתוסכלים ופחות חולמים. ימים אלו, שעצרו אותנו באופן לא מתוכנן, נושאים בתוכם הזמנה עמוקה.

קורונה, שהיא באנגלית, כתר ואפילו כך קצת נראית, מביאה בתוכה הזמנה. דווקא מתוך השמיטה שבה. מתוך ספירת הכתר, על פי הקבלה, מתגלה אלינו נשמתינו דווקא דרך הרצונות שלנו. אז אולי ימי קורונה, ימי כתר אלו עצרו אותנו, עצרו את המירוץ, גם כדי לחבר אותנו חזרה אל החלום, הרצון? אז לפני שעטים חזרה אל שיגרה מלאה, קחו עמכם דברים מהעצירה שקרתה.

1. הקדישו השבוע את טקס הערב - דקת סינכרון יומית זוגית, לרצונות, לשיתוף ברצונות. קטנים, גדולים, חשובים, טיפשיים, לא הגיוניים ומאוד מעשיים. ללא פתרונות, רק שיתופים.

2. היו סקרנים, אם עולה בכם יצר כיבוי הגיוני, רוחני, כלכלי וכו'.. שאלו במקום לכבות את החלום או הרצון, מה בזה חשוב או משמעותי לך? מה בזה את/ה רוצה? כך, עם שאלת ה-"מה בזה?" תוכלו להתחבר למהות פנימית ועמוקה של כל רצון שעולה. גם אם הוא טיפשי ולא הגיוני.

3. ומה אם החלומות שלנו סותרים? כאשר תצעדו החוצה מתודעת ההישרדות, ותקשיבו בסקרנות ולא בהצפה או תפקיד כיבוי אחד לשנייה, תגלו  מהות ונקודה פנימית של חלומותיכם ואחד של השנייה, תגלו שאתם מחזיקים בפנים שונות, נקודות מבט שונות של אותה תמונה.

 

 

הכותבים: יהונתן ויסכה שומר - בעלי "כלים שלובים", מרכז להתפתחות אישית וזוגית.

מוזמנים להצטרף לקבוצה הנקראת "עונג שבת זוגי". לקבלת קישור הצטרפות לקבוצת הוואצאפ, שלחו בקשה לכתובת המייל: orpnimi1@gmail.com

 

לטורים קודמים

 

 

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר