סגור

בבידוד וצריכה לטבול? תיאלצי לחכות

הוראה חד משמעית שיצאה היום מטעם המועצות האזוריות "שומרון" ו"אפרת", מבקשת להבהיר כי חל איסור מוחלט לאישה הנמצאת בבידוד להגיע לטבילה במקווה

חדשות כיפה
ט באדר התשפ
,
05 במרץ, 2020 14:46
מקווה

מקווהצילום: Hadas Parush/Flash 90

התפשטות נגיף הקורונה הכניסה לבידוד אלפי ישראלים אשר חזרו מחו"ל, או שהו בסמוך לאדם חולה. אט אט מתבררות ההשלכות על חיי היומיום של אזרחים רבים, אחת מהן, היא סוגיית הטבילה לאישה הנדרשת להישאר בביתה.

הוראות חד משמעית בעניין התפרסמו היום (ה') על ידי "המועצה האזורית שומרון", ו"המועצה האזורית אפרת", בהן נכתב כי: "כל מי ששבה ממדינות המצריכות בידוד - יש איסור לטבילה במקווה עד לסיום הימים". עוד נכתב כי מאחר ומידי יום מתווספות מדינות נוספות, על אחריות האישה לעקוב אחר הפרסומים הרשמיים ולנהוג בהתאם אליהם.

לדברי הרבנית תרצה קלמן מארגון "נשמת", "מגיעות אלינו שאלות בייחוד סביב הנושא של שבעת נקיים וטבילה, ואנו משיבות כי יש לערוך את בדיקות 'הפסק' ו'שבעה נקיים' כרגיל ואחר כך להמתין לסיום ימי הבידוד מבלי לטבול. נכון שיש בעיה כאשר אישה נדרשת למסור עדים לבדיקה, מאחר והיא אינה יכולה להעביר דבר לאיש, אבל במקרים כאלה יש להתייעץ, וכל מקרה נבדק לגופו. וכמובן שהדבר החשוב הוא, לציית להוראות משרד הבריאות". 

פרסום המועצה דתית שומרון

פרסום המועצה דתית שומרוןצילום: צילום מסך פייסבוק

מועצה אזורית אפרת

מועצה אזורית אפרתצילום: צילום מסך

 

08.03.2020

1. כל כך קשה לייחד מקווה אחד למבודדות? (שאלת תם)

זוג חוזר מחו"ל. מבודדים. מסוגרים יחד בבית, אחרי זמן של גלות ופרישות. נסיון לא פשוט. אפשר לחשוב על פתרון יצירתי בתוך מגבלות הנחיות משרד הבריאות.

דווח על תגובה לא ראויה
08.03.2020

2. יכולה לטבול בים (מוישלה)

רק שתברר את פרטי ההלכה ואם בגד ים לא צמוד מצד ההלכה אינו חוצץ
שתיסע עם בעלה לים ושם תטבול לפי ההלכה

דווח על תגובה לא ראויה
08.03.2020

3. לכבוד הרה"ג מגיב 2 ו-3: אני שמח שבגאונותך אתה פוסק בניגוד לפוסקי הלכה והנחיות משרד הבריאות שאף הוא אוסר על יציאה מהבית (בכל מקרה, אם היא בבידוד, היא לא יכולה להיות בקרבה לבעלה, אף )

דווח על תגובה לא ראויה
08.03.2020

4. תשובה לשאלת תם (שאלה טובה)

גם אני חשבתי על כך אבל יש בעיה שאתה מפספס: מי שבבידוד הוא בבידוד מבודד.
זאת אומרת, שני אנשים בבידוד הם בבידוד כל אחד מהשני.
לכן מקווה למבודדות לא רלוונטי, כי צריך מקווה לכל מבודדת בנפרד.
מקווה למובדדות פירוש הדבר שאחרי כל טבילה יש להחליף את כל המים (!) ולחטא את כל המקווה,
כולל מלתחה ואמבטיה וידיות דלת הכניסה והשרותים.

מצד שני, אם היא בבידוד, היא גם צריכה היות בבידוד מבעלה, ואם הבעל בבידוד, הבעל מאישתו. בדיוק כמו שהפרידו בין זוג נשוי בספינת הקורונה.

מי שנמצא בבידוד בבית עם משפחתו, הוא צריך חדר נפרד, שירותים נפרדים וכלי אוכל נפרדים ובעת הצורך רק אדם אחד, בריא וצעיר ללא מחלות רקע, שייתן לו מה שצריך ואך זה בתנאים של בידוד (כפפות) והמבודד בתנאי בידוד (מסכה) וכמויות של חומר חיטוי לידיות הדלתות, שידות וכד'.

בידוד זה בידוד, על כל המשתמע מכך וכל הכאב מכך.
זו הבריאות של כולנו, וכל המיקל בדבר - חמירה סכנתא מאיסורא, ומכיוון שהוא מסכן את שאר הציבור, הרי יש בזה משום דין רודף. בגלל שאתה מקל ראש בהנחיות של משרד הבריאות (ולא משנה למה) ו"מעגל פינות", אתה עוד תעביר את הנגיף (במודע או שלא) למישהו אחר. והמישהו הזה עוד עלול למות מהנגיף. במה זה שונה מאנשים שנוהגים תחת השפעת אלכוהול??? זה מתנהג בחוסר אחריות וזה מתנהג בחוסר אחריות!

דווח על תגובה לא ראויה
12.03.2020

5. מה יקרה אם תחכי שבועיים במקום להדביק אנשים אחרים? (את בבידוד? מה עם הבעל?)

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2020

6. זאת לא הבעיה (ש)

הבעיה הקשה היא האם אישה שצריכה לטבול יכולה לסמוך על נשים בבידוד או נשים חולות שלא תבואנה לטבול. זאת הבעיה. אין לי תשובה לבעיה הזו. ומגיב מספר אחת רק מדגים עד כמה הבעיה חמורה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד הבריאות לקופות החולים: חסנו מי שעברו שלושה חודשים מיום החלמתו

קרא עוד