מדוע אני קוראת לעיסוק שלי דווקא ריקודי בטן?

היא עוסקת בריפוי והעצמה נשית באמצעות ריקודי בטן. מחברת נשים למקומות העמוקים ביותר שבתוכן. ומאמינה באור ובטוב שבכל אישה. חני כהן יהונתן בטור אישי

חני כהן יהונתן
ו בתמוז התשעט
,
09 ביולי, 2019 13:13
חני כהן יהונתן

חני כהן יהונתןצילום: רעות קורנברג

נפגשנו במקרה באמצע הרחוב והתחלנו לדבר. כאשר היא שמעה במה אני עוסקת, היא סיפרה לי כי שלושת ההריונות שלה לא הגיעו בקלות. כל פעם ציפייה של כמה שנים, מחשבות על טיפולי פוריות,  ובסוף הריון. עכשיו היא בת 47, מאוד רוצה ילד נוסף, אבל כמה חודשים שכבר אין לה ווסת.

שאלתי אותה קצת על ההיסטוריה שלה, והסברתי לה שתנועתיות אגן עשויה לעזור. הגוף שלה הוכיח, למעשה, שיש לו היכולת להרות, ואין כאן בעיה מהותית (בהנחה שהפוריות של בן זוגה תקינה). היא נכנסה להריון באופן ספונטני כבר שלוש פעמים, אז כנראה שלא מדובר פה באיזו בעיה אקוטית. כנראה שהגוף פשוט צריך קצת עזרה לחזור לאיזון.

הדגמתי לה כמה תנועות אגן (מצאנו פינה נסתרת, אל דאגה), ונתתי לה לנסות בעצמה. הן באו לה בקלות, באופן טבעי. 'מעולה, אמרתי לה, את לא צריכה אותי. את פשוט צריכה להקפיד לרקוד כל יום'.
לא האמנתי שהיא באמת תקשיב ותיישם את העצות שלי, לשמחתי טעיתי.

חודשיים אחר כך היא התקשרה לספר לי שחזרה לה הווסת. 'יש לך איזה כדור פלא שאצליח להרות מהביוץ הקרוב?' היא שאלה קצת נבוכה, ופרצה בצחוק מתגלגל. 'תמשיכי לצחוק ככה', אמרתי לה. זה כדור הפלא הכי עוצמתי שקיים. אז היא רוקדת וצוחקת, ומקווה לטוב. כל זה בלי שהיא אפילו הגיעה למפגש איתי, בלי להוציא שקל.

הרבה פעמים שואלים אותי למה אני קוראת למה שאני עושה דווקא ריקודי בטן.  זה גורם לרתיעה אצל לא מעט נשים, וזה גם לא מגדיר בצורה מדוייקת את התחום שאני עוסקת בו. אז אני מסבירה שריקודי בטן הם כלי ריפוי בפני עצמו. לא אני המצאתי את המחול הזה, והוא מאוד נפוץ. כל אישה שרוצה להתנסות ולראות אם התנועתיות עוזרת לה, יכולה פשוט לחפש ביוטיוב סרטוני הדרכה. כמו האישה שפגשתי, לא צריך דווקא ללמוד אצלי. אפשר בכל מקום. "תורה מונחת בקרן זווית. וכל הרוצה ליטול, תבוא ותיטול".

 

 

לטורים קודמים

 

ליצירת קשר, חפשו בפייסבוק "חני כהן יהונתן".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תוצאות תקיפה ישראלית בעזה, אמש צילום: פאדי פאתח, פלאש 90

גורם מדיני: "ישראל לא נתנה דבר בתמורה להפסקת האש"

קרא עוד