חדשות כיפה

עדן הראל העלתה פוסט שהצליח לעצבן הרבה גולשים

המגישה והשחקנית עדן הראל, העלתה לעמוד הפייסבוק שלה מאמר המערער על נחיצותם ויעילותם של חיסונים. אלא שעוקביה פחות אהבו את תוכנו, והגיבו בחריפות.

עדן הראל ועודד מנשה

עדן הראל ועודד מנשהצילום: יח"צ

עם התפרצות מחלת החצבת, נראה שהוויכוח המתיש בין מתנגדי חיסונים לתומכים בהם, רחוק מלהסתיים. מי שמצאה עצמה בתווך בין שתי העמדות, היא המגישה עדן הראל, אשר העלתה לעמוד הפייסבוק המשותף לה ולבעלה, עודד מנשה, מאמר מטעם "המרכז לרפואת הרמב"ם", אשר מערער על יעילותם של חיסונים, ומבקש ליידע את הציבור בעובדות חשובות לטענתם, אשר אינן מוצגות על ידי מערכת הבריאות. 

התגובות הזועמות לא איחרו להגיע, "יש בעיה אחת", כתבה אחת מעוקבותיה, "בכותרת המאמר מובטח לספר את האמת אבל המאמר מלא בשקרים ואי דיוקים. זה החומר שאת רוצה לשתף?", "לא מאמינה שהצטרפת להזויים מתנגדי החיסון. שבגללם. ורק בגללם יש לנו 3000 חולי חצבת", כתבה מגיבה אחרת.

מי שעוד הצטרפה למגיבים היא סתיו אברהמי - מנכלי"ת "מחוסגן - גן בריא בליווי רופא", אשר ציינה כי נחיצות המיזם שלהם גדלה, רק בעקבות מידע שגוי שהגיע לידי הציבור ואשר הביא למגיפת החצבת: "גדלנו לאופרציה ענקית עם יותר מ-320 גני ילדים תוך כשלושה חודשים, עם 150 מתנדבים, מרביתם מתחום הרפואה והמדע..אני מזמינה אותך לשוחח עם אחד מ-80 הרופאים המתנדבים שלנו. הם ישמחו לשוחח איתך על נושא החיסונים לעומק, להקדיש את הזמן הפנוי שלהם, על מנת להסביר לך למה החשש שלך מחיסונים מוטעה, ולמה לדוגמא המאמר הפסאודו-מדעי הזה ששיתפת כעת הוא פשוט, לא מדעי ולא נכון". 

הראל השיבה למגיבים כי העלתה את הכתבה מאחר וגם היא אמא לילדים שמנסה להבין מה נכון ומה לא, "בואו נשאיר את ההתלהמות למקומות אחרים" כתבה, "אף אחד לא יחסן או לא יחסן את הילדים שלו בגללי, אני לא סמכות רפואית. אני שואלת שאלות ושמחה שהגיע כל כך הרבה מידע לפה, שיש לי איפה להעמיק לחקור ולשאול על כל חיסון וחיסון, ולא סתם לחסן בלי להבין מה בדיוק אני מכניסה לגוף של הילדים שלי כמו שעשיתי עד היום.

אני בעד להיות אישה שואלת, אישה חושבת, ובטח לא להיות מנוהלת מתגובות לא אוהדות, גם זה בסדר. מקבלת באהבה, כי חשוב היה לי להיחשף למידע. אז תודה לכל מי ששלח לי חומר שאני יכולה לקרוא. הרבה יותר מועיל מלכתוב, ביאסת..".

31.12.2018

1. אני תוהה איך הרמב"ם היה מגיב היום על השימוש בשמו ככה (מצד שני, אני יכול לשער טוב מאד איך הוא היה מגיב...)

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2018

2. בטח שצריך לחסן (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2019

3. הספר "צבים כל הדרך למטה - חיסונים: מדע ומיתוסים" - קראו והתעוררו (צב)

דווח על תגובה לא ראויה
13.01.2019

4. חיסונים (שחר)

וואו ואני לא מאמין שכיפה הצטרפו לתעמולה של משרד הבריאות. מישהו בכלל קרא את המאמרים האלה? הרי אם לא היה בהם ממש לא היו מתייחסים אליהם. הם בטח לא היו הופכים לוירליים. אתם עיתונאות פח בדיוק כמו כל השאר. תפתחו את העיניים תפסיקו להתייחס לגופו של אדם ותתחילו להתייחס לגופו של עניין. יש לכם פה דור של ילדים חולים במחלות כרוניות ואוטואימוניות ואתם דוחקים להמשיך לחסן בלי שהחיסונים עברו מבדקי בטיחות ראויים. מזריקים לילדים חומרים לשימור גופות ומתכות רעילות. רבאק אתם מזריקים לילדים תאים של חיות בינהם חזירים וכלבים. מה נסגר איתכם??? לפחות תנו לאנשים להעלות תהיות במקום להוציא כתבות פח.

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2019

5. אמה סתומה (אמה סתומה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תקיפות בעזה. ארכיון צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

בתגובה לפגיעת הרקטה בשדרות: צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה

קרא עוד