השתמטות???...

לפני שנים לא כ"כ רבות ,אם מישהי היתה מעזה לשרת שנה אחת בלבד הייתה מסכנת את חייה והיה חשש רציני לכך שתסיים את חייה ע"י סקילתה ע"י ההמונים...

חדשות כיפה טליה 21/12/02 00:00 טז בטבת התשסג


"להתחתן זו תרומה לא פחות חשובה לעם ישראל",
"לא מצאתי משהו מעניין לשנה הבאה",
"השנה עבדתי קשה ותרמתי מספיק בשביל שנתיים",
"טוב,את היית מדריכת טיולים ,בטח שנהנית..",
"יש גם בצבא הרבה בנות שלא עושות כלום במשך שנתיים ומגישות קפה למפקד",
כל הנ"ל הם שורה של תירוצים שאימצו לעצמן בנות ישראל המחליטות לשרת את המדינה(במסגרת השירות הלאומי) במשך שנה אחת בלבד!-תופעה חדשה ומבישה.
לפני שנים לא כ"כ רבות ,אם מישהי היתה מעזה לשרת שנה אחת בלבד הייתה מסכנת את חייה והיה חשש רציני לכך שתסיים את חייה ע"י סקילתה ע"י ההמונים.
כיום,מי שמשרתת שנתיים נחשבת כאידיאליסטית מטורפת,הדוחה את חייה בשנה תמימה –לחינם.
ואני-אומרת-בנות! מה זאת התופעה המבישה הזו?! באיזו חוצפה בנות מחליטות לנצל את האופציה הניתנת לנו ע"י המדינה לשרת במסגרת המתאימה לנו ולשרת שנה אחת בלבד היינו,להתחיל את החיים האזרחיים מוקדם יותר?
תתפלאו! גם בנים המשרתים שלוש שנים בצבא לא בדיוק נהנים ומתמוגגים מכל דקה ודקה המהלך שירותם (אתן יודעות: במארבים,בשמירות,במסדרים וכו') והין שמחים לא פחות מכן,הבנות ,להתחיל כבר את החיים,לנסוע לחו"ל,לטייל,ללמוד ואפילו:ל-ה-ת-ח-ת-ן!
אהה! נראה לי שכאן אני פוגעת בעצם העניין,יתכן וזו הסיבה לאותה תופעה מבישה-הלחץ להתקדם כמה שיותר מהר אל עבר החופה ולהתחיל אותה ביתרון?
זה ודאי נשמע מבטיח :"בת 19 ,שנה ב' בתואר כלשהוא,מחפשת חתן להקים אתו כבר בית בישראל(השעון הביולוגי מתחיל לתקתק?)".
כולי תקוה שזו לא הסיבה,שכן בנות חביבות,להתחתן זה דבר גדול וחשוב אך לפני שהוא מהווה תרומה גדולה לעם ישראל ,הוא קודם וראשית לכל ,מהווה תרומה גדולה-לעצמך
לכל שאר התירוצים לא אתייחס שכן הם ,כפשוטם ,פשוט תירוצים!
כמובן שחיציי אינם מופנים כלפי אותן בנות שקיצרו את שירותן מסיבות מיוחדות השמורות עמם.
ולכם, מחנכים ומחנכות, מדריכים ומדריכות שימו קץ לתופעה הזו ואל תעודדו אותה כפי שנעשה במספר אולפנות בארץ, החתונה והילדים יחכו שנה אחת-זו ההזדמנות להגשים את כל אותם אידיאלים נשגבים של תרומה לעם ישראל, לא רק בדיבור כפי שאתם כ"כ טובים בזה אלא סוף סוף -ת'כלס!!!