הן מכוסות!

"זה נראה כמו קסדה,סל לפיקניק ואם תסתכל ממש טוב,תראה כי עליו לוח נחושת קטן ובו רקוע שם של מותג כלשהוא..."- על תצוגת אופנה אחרת..

חדשות כיפה טליה 19/12/02 00:00 יד בטבת התשסגאתה! כן אתה שמסתכל באוטובוס על החמודה הזו שנכנסת אליו,נראית צעירה,לבבית אבל אופס! מה יש לה על הראש?
זה נראה כמו קסדה,סל לפיקניק ואם תסתכל ממש טוב,תראה כי עליו לוח נחושת קטן ובו רקוע שם של מותג כלשהוא...אה! דתייה: כיסוי ראש,קטינות וגדולות המסתובבות עם סוגים שונים של סלסלות קש (בנות עם מודעות סביבתית גבוהה-חשד למדריכות טיולים בעברן...),חיתולים הממוללים סביב ראשן הצעיר (או שלא...),בראטים מסוגננים,כובעים נפוחים,קשיחים,קטנים,גדולים,בשלל צבעים,עם/בלי נוצות,פרחים יבשים,סרטים ומה שרק תרצו וכל הנ"ל באים להבהיר לך,אתה שמסתכל:-
אני נשואה באושר/תפוסה ו-דתייה!
רבות נאמר כבר על כיסוי הראש-מה טיבו? האם הוא בא להסתיר את השיער מטעמי צניעות או להיות תמרור למצבך האישי ולהוות סמל לכך שאת נשואה וכך להרחיק מטרידים/מתחילים פוטנציאליים?
שיער בחוץ או בפנים? או שאלה אחרת- האם הנוצות ,הפרחים היבשים ,הסרטים והכובע המסוגנן לא עושים עבודה קצת יותר טובה מהשיער הטבעי שלך וכשחושבים על זה,הם אף נראים יותר טוב ממנו...
כל אלו מביאים אותי לתהות בעניין כיסוי הראש,על כל סוגיו,שהפך לסמל הציבור הדתי-לאומי,עליו גם אני נמנית.
אין לי ספק שיש עוד ללמוד רבות על נושא מהותי ובכ"ז,עליי לציין,השראתי בעניין תצוגת האופנה הנ"ל לקוחה בעיקר מאוניברסיטת "בר-אילן" בה אני לומדת(דבר שגם כן עומד בספק...) ,לא הייתי מגיעה לתיאוריי הדרמטיים לולא היא,בואו תראו:
המוני בנות עם חצאיות ארוכות,קצרות או אפילו (רחמנא לצלן) עם מכנסיים החובשות את כל סוגי הכובעים והבדים שניתן לכרוך/לחבוש בצורה זו או אחרת על ראשן הענוג,המגדילות לעשות אף מגיעות עם כובעי בייסבול(חובבות ערוץ הספורט בכבלים ,אולי?) ,כובעי גרב,כיפות והחיתולים, אוי החיתולים!(חזרה לעידן ההתיישבות בעיה"ק חברון?).
מפליא כיצד כיסוי הראש הפך לאלמנט כה מהותי וייצוגי בחיינו,היכן הימים של הורינו בהם רק חלק מהנשים (באיזור סבסטיה בעיקר) הילכו עם קצת בראטים,מטפחות או לחילופין כובעי קש עם פרופורציות מוזרות?
לעתים נראה לי,כי אותו רנסאנס של כיסויי הראש בתקופתנו זו ,אינו מצביע דוקא על התעצמות ה"דוסיות" כעת ,אלא יותר על הצמדות לסמל המתבטא בצורות שונות,מודרניות ו"קוליות " שכן לא כל אחת הבוחרת לכסות את ראשה מכניסה את כל שערה לתוך הכובע/חיתול/מטפחת וכו'. על הפן ההלכתי ודאי יש עוד רבות לחקור וללמוד אך בינתיים,תודו שלנו,החבר'ה עם הכובעים והכיפות ובעצם גם לאלה המרימים בתמיהה את גבותיהם למראות אותם כובעים מוזרים הנמצאים שם,אל ראשן של חלק מבנות ישראל,יש את תצוגת האופנה הכי טובה בעיר-אם רק תסתכלו...