מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

יש לכם חברים רווקים? היוזמה שתכניס לכם אלפי שקלים על כל שידוך שתעשו

לרובנו יש חברים רווקים שמחפשים זוגיות, אבל משום מה קשה מאוד לאנשים להוציא דייט לפועל, בדיוק בשביל זה קם מיזם שנועד לדרבן אנשים לשדך באמצעות כסף: שידכתם זוג? קבלו 3000 ש"ח

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/01/24 19:34 יא בשבט התשפד

יש לכם חברים רווקים? היוזמה שתכניס לכם אלפי שקלים על כל שידוך שתעשו
צילום: shutterstock

בדידות היא תופעה שהולכת ומתגברת בכל העולם בעשורים האחרונים, אך בעקבות המלחמה הנוכחית היא תופסת תאוצה אפילו יותר. בציבור הדתי לאומי, שהדרך הפופולארית להכיר בני זוג היא בדרך כלל בשידוכים של חברים, משפחה או פלטפורמה כזו או אחרת הקושי תמיד קיים, אך נראה כי במיוחד עכשיו, הציבור ממעט לנסות ולשדך, כשהקשב של כולנו נמצא במקומות אחרים.

בארגון "באים בטוב" החליטו לצאת במיזם חדש "3000 סיבות למה לשדך" ובמסגרתו כל שידוך מוצלח בציבור הדתי-לאומי שיוביל לחתונה יתגמל את המשדכים בסכום של 3000 ₪. הארגון שם לו למטרה לחולל מהפכה במשבר הרווקות המאוחרת בציבור הדתי-לאומי. "המטרה שלנו היא לייצר את התנועה שתביא כל אחד ואחת לחשוב על החבר או החברה, להסתכל סביב ופשוט להציע", אומרת מנכ"לית "באים בטוב" שירה מס.

מאז פרוץ המלחמה: השידוכים ירדו בצורה משמעותית

הסיבות לקושי בעולם השידוכים הם מגוונות: רבים מהגברים במילואים, יש כרגע חוסר פניות רגשית, קושי לאסוף כוחות להמשיך במלאכת החיפוש ועוד. עם זאת, ההערכה היא שאחת הסיבות המשמעותיות היא העובדה שמאז פרוץ המלחמה הציבור ממעט לנסות ולשדך. ע"פ מחקר ארגון "באים בטוב" (בוצע ע"י מכון "מאגר מוחות, בראשות פרופ' איציק כץ) גם בימים כתיקונם הציבור הדתי לאומי אינו פועל מספיק על מנת לייצר חיבור ולשדך בין רווקים ורווקות שהוא מכיר. זאת למרות שציבור הרווקים במגזר מצביע על מחסור בהצעות כאחת הבעיות המרכזיות איתן הוא מתמודד.

ארגון "באים בטוב" הוא ארגון-גג שיצא לדרך לפני כשמונה חודשים במטרה לחולל מהפכה במשבר הרווקות המאוחרת בציבור הדתי-לאומי. הארגון החל לפעול בעקבות פניה של תורם אנונימי, אב לבן רווק, לרב יצחק נריה שנרתם להקמת הארגון. הארגון מאגד מיזמים ויוזמות שונות שפועלות כיום בשטח ואשר מתכנסים יחד מעת לעת על מנת לקדם שיתופי פעולה ולהביא לשינוי משמעותי בשטח.

יש פחות תנועה ציבורית להירתם ולקחת חלק. המטרה שלנו היא שכל אחד יסתכל סביב ופשוט יציע

מנכ"לית ארגון "באים בטוב" שירה מס: "דווקא בעת הזו בה הבדידות היא מורכבת יותר והצמא לזוגיות בריאה ומלאה גובר- נראה שיש פחות תנועה ציבורית להירתם ולקחת חלק. המטרה שלנו היא לייצר את התנועה שתביא כל אחד ואחת לחשוב על החבר או החברה, להסתכל סביב ופשוט להציע. אנו מקווים כי הדבר יביא להקמת עוד ועוד בתים בישראל והמשך שרשרת הדורות של העם היהודי- זה יהיה הניצחון האמיתי שלנו במלחמה הקשה הזו."