סגור

הרב שמואל אליהו :"אם אנחנו נוותר היום לתנועה הרפורמית בכותל – מחר נמצא אותם בקודש הקודשים"

הרב שמואל אליהו יוצא בקריאה נחרצת לתמוך בגיוס ההמונים למען המשך התפילות בראשי חודשים כנגד חילול הכותל

תוכן שיווקי
טז בחשון התשפ
,
14 בנובמבר, 2019 18:07
הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהוצילום: צילום מסך

בסרטון שפרסם הרב שמואל אליהו,רבה של צפת, הוא מחזק את מארגני התפילות בראשי חודשים בכותל כנגד חילול הכותל שעושות שם מידי חודש נשות הכותל והארגונים הרפורמים, וקורא לציבור לתמוך בהמשך התפילות.

מרכז ליב"ה הפועל יחד עם כמה ארגונים שהתאגדו ל'מטה המשותף למען קדושת הכותל' מארגן מעל שנתיים תפילות המוניות בראשי חודשים בכותל מול הפרובוקציה וחילול הכותל הנעשה שם בכל חודש על ידי נשות הכותל.  בתפילות נוטלות חלק מאות מתפללות ומתפללים והן הביאו לכך שהכותל לא מבוזה ו'נשות הכותל' נדחקות לקרן זווית והן מתקשות לייצר את הפרובוקציה שהתרגלו לייצר.לתרומות לחצו כאן

ישנם רבים מאוד המבקשים להגיע לתפילות מכל הארץ ולרשותם עומד מערך הסעות בכל חודש. כעת, למרות הביקוש הרב, זקוקים לתקציב על מנת להמשיך את ההסעות, מה שהביא לחשש כבד שהתפילות ייפסקו וחילול הכותל שוב יגבר. לכן יצאו המארגנים לגיוס המונים של 32 שעות על מנת להמשיך בתפילות המונעות את חילול הכותל.

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, שפעמים רבות משתתף בתפילות בעצמו ומוביל אותם, יוצא בקריאה לתמוך בקמפיין גיוס המונים שמסתיים היום, יום חמישי בערב.

בסרטון אומר הרב שמואל אליהו "אני רוצה לחזק את מרכז ליב"ה בפעולה שהם עושים, בדיוק בדברים של הליבה של הקודש לעם ישראל."

הרב מסביר "צריך לדעת, שאם אנחנו נוותר היום לתנועה הרפורמית בכותל – מחר נמצא אותם בקודש הקודשים. הם ינסו להשפיע שם! צריך לדעת את זה: קודש – הוא רק קודש. מי שרוצה דברים אחרים – שיחפש לו מקומות אחרים בעולם. בירושלים?! במקום הקודש?! בהר בית ד'?! – צריך להיות מה שמותאם לַמקום, מותאם לדברי ד'. לא ייתכן שבמקום של הקב"ה שם ינסו לרמוס, לרמוס את חצרו של הקב"ה?!"

לסיכום קורא הרב להצטרף לתמיכה בקמפיין שלו נותרו עוד מספר שעות "אנחנו רוצים לחזק את תנועת ליב"ה, ואת כל מי שתומך בה, כי משם תצא ברכה לכולנו."

14.11.2019

1. המסורות הלא אורתודוכסיות לגיטימיות (עעעע)

באותה מידה. האותודוכסיה אינה בעלת הפרשנות היחידה והנכונה לחוקי היהדות. פשוט הרגע, ההקשר הפוליטי מאפשר לה זאת.
אני מהמר שיהודי בן תקופת בית שני יכירו בדחק את האותודוכסיה כאותה יהדות שהוא חלק ממנה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.11.2019

2. ל-1: המושג "אורתודוקסי" נוצר רק לאחר שאנשים סטו ממנה והמציאות דברים חדשים. אין "מסורות אל אורתודוקסיות" כי הן המצאות מודרניות ואינ (אנשי בית שני יכירו היטב את היהדות האורתודוקסית, ואולי את הנצ)

ובכלל, למה ש"מסורות" שדחו את המסורת, הוציאו את המקדש מהתפילה, מבטלים את כל הקורבנות והשאיפה לחזור אליהן, מה עניין יש להן בכותל???

והאם גם על רעיונות שאינם עומדים בקנה מידה אקדמי מדעי, תכתיר בתואר "מדעי ואקדמי"?
האם אסטורולוגיה היא מדערק "בפרשנות אחרת"? לא! חיקוי אינו אמת, והתעלמות מהעקרונות אינה "מסורת לגיטימית"!

הנצרות והאסלאם הרבה יותר קרובות ליהדות מאשר המצאות שסטו מהמסורת במופגן ובהגדרה!
אם אינך ממשיך את המסורת היהודית כבר אינך חלק. זו לא "פרשנות" - זה סילוף ועיוות ושקר!

יהודים מסרו את הנפש במשך דורות נגד נישואי תערובת, נגד אכילת חזיר, נגד חילול שבת - איך מי שמתיר את כל הנ"ל נחשב "מסורת לגיטימית"????

נכון שאין פרשנות אחת - יש ליטאים ויש חסידים, יש אשכנזים יש תימנים ויש ספרדים... ובכל קבוצה כזו יש מספיק גוונים, אבל כוווולם מחוייבים למסורת ההלכתית.
במדע יש כמה גישות ותיאוריות - אבל כולם מחוייבים לכללים של המדע.
באקדמיה יש כמה גישות שונות ואולי הפוכות - אבל כולם מחוייבים לרמה אקדמית.
במדינת ישראל יש כמה מפלגות אבל לא יכולה לקום מפלגה שתתעלם ממגילת העצמאות ותיחשב "לגיטימית" (טוב, פה אני אולי טועה... וד"ל).
כמו שבהנ"ל לא תצדיק סילופים בטענת שווא של "פרשנות אחרת" (כי יש פרשנות אחרת שכבר הופכת להיות משהו אחר לחלוטין), כך גם כאן. רק (!) מהש מחוייב למסורת ההלכתית הקיימת אלפי שנים שמגידרה את היהדות היא לגיטימית. כל מה שסוטה ממנה - כבר לא יהדות. גם אם כולם בנים לאמהות יהודיות, נימולים ושומרים כשרות (כמו הנוצרים הראשונים).

זה שאתה קורא לחמור סוס לא הופך אותו לסוס - זה הופך אותך לשקרן!

דווח על תגובה לא ראויה
14.11.2019

3. תשובה ל-1 (ר.)

הרפורמים והקונסרבטיבים אינם "מסורות". הם סתם זיוף. הם סתם לקחו מהיהדות רק את הסופגניות והחנוכיה ועוד כמה סמלים, וזרקו את כל המהות שעומדת מאחורי סמלים אלו.
דוגמה קיצונית: נשות האנטי כותל נלחמות בצורה בריונית, אלימה, מכוערת ובניגוד לחוק, כל חודש בחודש, לקרוא טקסט שבמופגן ובמוצהר הן כלל לא מאמינות בו: טקסט של קורבן מוסף ראש חודש. וזה זיוף.
והתוצאה מבהילה. מעל 58% התבוללות משמעותן: לא "מסורת" ולא "זרם ביהדות" אלא זרם החוצה מתוך היהדות, שמתחבר לנצרות במהירות מפחידה. (לכן רבאים רפורמים וכמרים נוצריים משתתפים שם ביחד בחתונות). ואת כל זה חס וחלילה הם רוצים חלילה לייבא הנה לארץ - דבר שמהווה סכנה לעתיד היהודי של כולם. בפרט של החילונים, אבל לא רק להם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

חזרה לשגרה: אין זום ואין מסכות

קרא עוד