גם באילת: נחנך בית הדין הרבני הראשון

מצפת ועד אילת- בשעה טובה ומוצלחת נחנך בית הדין הראשון בעיר אילת, שמנגיש את מירב השירותים ובכך יקל על הזוגות בעיר שהתרגלו לנדוד רחוק

חדשות כיפה
יא באלול התשעט
,
11 בספטמבר, 2019 18:00
טקס גזירת הסרט

טקס גזירת הסרטצילום: דוברות בתי הדין הרבניים

בית הדין הרבני האזורי הראשון באילת נחנך היום (ד') במשכנו החדש בקריית הממשלה, במעמד הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הרב דוד לאו שליט"א, הרב הראשי וראש בית הדין בבאר שבע הרב יהודה דרעי, רבני העיר אילת הרב יוסף הכט והרב משה הדאיה, ראש העיר אילת מר מאיר יצחק הלוי, סמנכ"ל בתי הדין הרבניים מר שמואל יוסף, ובהשתתפות רבנים, דיינים, מזכירים ראשיים, הנהלת המועצה הדתית באילת ואישי ציבור.
 
הנהלת בתי הדין הרבניים קידמה את פתיחת בית הדין החדש בסיוע עריית אילת כחלק משיפור השירות לתושבי אילת והנגשת מירב השירותים מפאת המרחק. עד כה נאלצו זוגות אילתים להצפין לבאר שבע או תל אביב על מנת לקיים דיונים משפטיים לשם גירושין. בית הדין הרבני החדש באילת הינו למעשה שלוחה של בית הדין בבאר שבע. 

קביעת המזוזה

קביעת המזוזהצילום: דוברות בתי הדין הרבניים


נשיא בית הדין הרבני הגדול הרב דוד לאו: "תפקיד הרשויות ותפקידנו הוא לשרת את האנשים ולהנגיש להם את שירותי הדת, מטרתנו היא לעמול ולהשתדל למען הציבור. מגיע לתושבי אילת לקבל שירות טוב בסמוך למקום מגוריהם באופן ראוי ומכובד. אני מאחל לדיינים שתזכו לשפוט ולהוציא דין אמת לאמיתו".

מנהל בתי הדין הרבניים הדיין הרב דוד מלכא מסר כי "תודתי לכל המסייעים למערכת בתי הדין הרבניים במשרדי הממשלה עבור בית הדין באילת. זכתה העיר אילת שהיא השער הדרומי של ישראל שנקבע בה מקום להרכב בית הדין הרבני שיהיה בו תועלת לתושבי אילת והסביבה".

המשתתפים במעמד חנוכת בית הדין באילת

המשתתפים במעמד חנוכת בית הדין באילתצילום: דוברות בתי הדין הרבניים


סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש בהנהלת בתי הדין הרבניים מר שמואל יוסף: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. העמדנו לנגד עינינו מטרה של הקמת בית דין באילת כדי להנגיש ולשפר את השירות לתושבי העיר. עם כניסתו של הרב לאו לתפקיד נשיא ביה"ד הגדול הצגתי בפניו את התוכנית להנגשת השירות באילת, הנשיא נתן את ברכתו והיא יצאה לדרך. השירותים יינתנו באופן מלא בעיר אילת, כאשר חשוב לנו לתת שירות מקצועי ונגיש לכל דורש".


"ברצותנו להיות עיר נאפה על כל המשתמע מכך, אנו פועלים להנגיש את כל השירותים למען תושבי אילת ואנו שמחים על ההזדמנות להנגיש גם את שירותי הדת" אמר ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, וברך את בתי הדין הרבניים על שראו עין בעין את החשיבות בהקמת בית דין רבני באילת, שיעניק לתושבי אילת את כל השירותים קרוב לבית ויחסוך מהם טרחה וטרטור.

11.09.2019

1. כואב הלב, בתי דין רבניים ממנים דיינים ע"פ קשרים ולא ע"פ ערכים, דבר הפוגע במשפחות (גבי)

דווח על תגובה לא ראויה
11.09.2019

2. עד שלא נפריד את הדת מהמדינה, השחיתות תמשיך לחגוג (אדם דתי)

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

3. נפלא אבל...... (יהודי)

הלוואי וידנו דין תורה
ולא יכפו גיטין ויתירו נשות אנשים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יאיר לפיד במכון הישראלי לדמוקרטיה צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

יאיר לפיד: תומך בפסקת ההתגברות כחלק מהתהליך נרחב

קרא עוד