סגור

פרשת בשלח: לא זמין בשבת

להזמין אוכל באפליקציה? אפילו במדבר סיני היה אפשר לעשות את זה. כך התורה מלמדת אותנו לא לתת לזמינות להטריד אותנו. להניח בשבת למיקרוגל, לטלפון ולשליח של האפליקציה, ולהתמסר למשפחה, לקהילה ולעצמנו

מייקל אייזנברג
יא בשבט התשפ
,
06 בפברואר, 2020 20:01

צילום: shutterstock

 

 

השיעור מבוסס על ספרו של מייקל אייזנברג, "כל אחד משה רבנו" (הוצאת סלע מאיר)  בו חושף אייזנברג את העקרונות הנצחיים להתנהלות מוצלחת בהנהגה, בכלכלה ובחברה, מתוך פרשנות מקורית ומעמיקה של התורה. אייזנברג מראה כי מקורות ההשראה של היהדות רלוונטיים לעולם הקפיטליסטי המודרני יותר מתמיד.

מייקל אייזנברג, 48, הוא אחד ממייסדי קרן הון הסיכון אלף והישראלי שזכה להתברג במקום הגבוה ביותר ברשימת מידאס – משקיעים בעלי מגע הזהב – של מגזין פורבס, המדרגת את אנשי הון סיכון הטובים בעולם. "כל אחד משה רבנו" הוא ספרו השני בסדרת "עץ החיים והכסף"

06.02.2020

1. בחגורת התנך הפנטסטית הזוהרת עד כשהכל מוצה. (עיברייה נוסעת בזמן)

היום במאה 21 באמת המודלים זה משה הנביאה ודבורתו העוקצנית הנביאה בתעשיית צחוקים מצחקקת להפליא. אוי איזה ספר מצחיק התנך כולו אירוניה לטבע להבלי האדם לאלילותו טיפשותו. הנה היום אין הרמוניה. שכלתנות אדירה וןטיפשות הבלית בהתאם .האדם בשיא עליבותו. בטח אלוהים מיסתכל למעלה לשמים כולו מלא לעג. תיראו בני אנוש טיפשיים ראו מה עשיתם. חזרתם לאלילות. רגרסיה עצומה יחד עם פנטזיה אנושית אדירה. והתוצאה אובדן הרמוניה מוחלט. אוי כמה בני אנוש חלשים.
מה נותר לשאוף להרמוניה. למיקס הנבואה ההרמונית שישיב לנו את גן עדן. שבת שלום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות צילום: פלאש 90

לראשונה: קלפיות ישראליות באיחוד האמירויות, מרוקו ובחריין

קרא עוד