סגור

הרב הראשי: לחולה מאומת אסור לצום, גם אם חש בטוב

הרב דוד לאו מפרסם הנחיות לפני תשעה באב, ביחס לחולי הקורונה. לפי הרב, כל מי שנמצא על כלל השלבים שבהידבקות לנגיף - אסור לו לצום. כמו כן על אף שיש מחמירים להימנע מלהתרחץ בימי האבל, יש להקפיד על היגיינה

חדשות כיפה
ו באב התשפ
,
27 ביולי, 2020 13:33
הרב דוד לאו.

הרב דוד לאו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי, הרב דוד לאו, מפרסם הנחיות לקראת תשעה באב, בה הוא בעיקר מתיר לאלו שנדבקו בקורונה שלא לצום. לפי ההנחיות, כל מי שחולה בקורונה או סובל מחום מעל 38 מעלות או סובל מתסמינים או נמצא בשלבי החלמה מקורונה או החלים אך עדיין חש חולשה - לא צריך לצום. ההיתר מגיע אפילו לאלו שנמצאו מאומתים אך חשים בטוב.

צילום: הרבנות הראשית

הרב מתייחס גם לאלו הנמצאים בבידוד. לפי הרב מי שנמצא בבידוד ואין לו כל תסמינים יצום, אם יחוש חולשה כלשהי עליו לשתות לשיעורים (כל 9 דק' ישתה עד 37 סמ"ק), באם החולשה מתגברת יאכל כהרגלו. הרב גם מתייחס לחשיבות ההיגיינה, גם לאלו שמחמירים שלא להתרחץ בימים אלו: "יש להקפיד באופן מיוחד בשמירה על היגיינה ועל כן חיטוי ידיים בג'ל וניקוי ידיים בסבון ושאר מקומות שצריכים שמירה על היגיינה מותרת".

לבסוף הרב מדגיש כי גם מי שלא צם עדיין "חייב לשמור על שאר דיני האבלות", כלשונו. הרב גם דורש שהציבור לא ירבה להישאר במניין גם לצורך אמירת קינות: "בשנה זו בשל הצורך למעט את זמן השהיה במרחב הציבורי ובשל תנאי מזג האוויר יש לקצר את אמירת הקינות בציבור. קינות אפשר לומר גם ביחידות ואין צורך לאמרם דווקא בבית הכנסת".

27.07.2020

1. יש שני רבנים ראשיים. האם ההנחיות הם בתיאום עם הרב הראשי השני? (שאלת רב)

דווח על תגובה לא ראויה
29.07.2020

2. עכשיו אני מבין למה צריך שתי רבנים ראשיים (גלגל)

הרב יוסף הספרדי אומר חולה מאומת ללא תסמינים חייב לצום, ומקבילו האשכנזי הרב לאו אומר אסור! לך תדע...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סגר צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הממשלה אישרה: הסגר יוארך בעשרה ימים

קרא עוד