לומדים תורה, מדברים את המלחמה ומחזקים את הרוח

רשת 'אור תורה סטון' תקיים זו השנה החמישית ערב לימוד מקוון לקראת חג השבועות, לציון פועלו וחזונו של הרב שלמה ריסקין. השנה, יכלול ערב הלימוד ערוץ מיוחד - "מדברים על המלחמה" - במסגרתו יערכו שיחות על השלכותיה השונות של מלחמת 'חרבות ברזל' על חיינו

חדשות כיפה חדשות כיפה 30/05/24 10:43 כב באייר התשפד

לומדים תורה, מדברים את המלחמה ומחזקים את הרוח
שיעור במדרשה, צילום: שלומי שלמוני

רשת 'אור תורה סטון' תקיים זו השנה החמישית ערב לימוד תורה מיוחד לרגל חג השבועות, לציון פועלו וחזונו של הרב שלמה ריסקין, רבה של אפרת לשעבר ומי שייסד את הרשת ועמד בראשה במשך למעלה משלושה עשורים.

ערב הלימוד יתקיים באמצעות אפליקציית הזום, אי"ה, ביום ראשון ה-9.6 (ג' בסיון), והוא יכלול הרצאות ושיעורים במגוון רחב של נושאים, שיועברו על ידי רבנים ורבניות, מחנכים, בוגרים ושליחים של רשת 'אור תורה סטון' בארץ ובעולם.

השנה, בנוסף לערוץ בעברית ולערוץ בינלאומי בו יתקיימו שיעורים באנגלית, ערב הלימוד יכלול לראשונה גם ערוץ חדש ומיוחד - "מדברים על המלחמה", במסגרתו יערכו שיחות של אנשי הרשת על השלכותיה השונות של מלחמת "חרבות ברזל" על ההיבטים השונים בחיינו. כך לדוגמה, הרב נחמיה קרקובר ממטה החינוכי של הרשת ישוחח עם הרב אהד טהרלב ממדרשת או"ת לינדבאום על התהליך האמוני בליווי השכול, לאור שירותו במילואים בחודשים האחרונים כקצין נפגעים בחטיבת גולני; הרב אברהם סתיו מישיבת 'אור תורה מחנים' ישוחח עם הרב אביעד סנדרס ממדרשת או"ת לינדבאום על תובנות הלכתיות ותורניות משדה הקרב; הרב אליהו בירנבוים ממכון 'שטראוס-עמיאל' והרבנית רננה בירנבוים מאולפן גיור 'אור תורה' ישוחחו על השפעת המלחמה על יהדות התפוצות; אביטל וילנר מ'המדרשה הישראלית' תשוחח עם הרבנית בילי פיזם-רבנשטיין ממדרשת או"ת לינדנבאום על ההתמודדות בעורף הלחימה של המשפחות, ועוד.

הרב ריסקין

הרב ריסקין צילום: גרשון אלינסון

"החודשים שחלפו מאז ה-7 באוקטובר, גבו מאתנו מחיר כבד וקשה מנשוא, אובדן חיים בלתי נתפס לצד ציפיה ותפילה לשובם של החטופים" מציין נשיא וראש רשת 'אור תורה סטון', הרב ד"ר כתריאל ברנדר. "דווקא בזמנים מאתגרים אלה, אל מול תחושת האובדן, יש בכוחו של הלימוד והשיח המשותף כד לחזק ולחבר אותנו זה אל זה ולשמש תזכורת לכל אותם הערכים אשר על בסיסם אנו מבקשים להמשיך לבנות את המדינה, תוך תקווה ותפילה לבואם של ימים טובים יותר."

ערב הלימוד ייפתח בהרצאתו של הרב ברנדר - "שכינתא בגלותא", שתעסוק בשאלת אחריותנו בגאולת השכינה, שלאחריה יערכו מגוון רחב של שיעורים, ביניהם שיעורו של הרב חיים נבון 'לא לקדש את הספקנות', שיעורו של הרב ד"ר אודי אברמוביץ' 'האם קידושי אישה יכולים וצריכים להיות שוויוניים?' ועוד.