סגור

"שופר בפארק": תקיעות שופר תחת מגבלות הסגר

אירועי 'שופר בפארק' הכוללים תקיעות שופר ותשליך, יותאמו למגבלות הסגר שהטילה השבוע הממשלה עם קבוצות קטנות ובתוך השכונות. הרב סתיו: "עושים את כל המאמצים לתת את תחושת הביטחון המרבית"

חדשות כיפה
כז באלול התשפ
,
16 בספטמבר, 2020 17:28
פעילות "שופר בפארק"

פעילות "שופר בפארק"צילום: יח"צ

תוכנית 'יחד' מבית רשת 'אור תורה סטון' בשיתוף 'ארגון רבני צהר' והחברה למתנ"סים מארגנים את אירועי 'שופר בפארק' תחת מגבלות הסגר המתוכננות. 'שופר בפארק' הוא אירוע קהילתי לכל המשפחה המשלב את ערכי ראש השנה הכוללים בין היתר תקיעת שופר, ואמירת 'תשליך' ברוח חוויתית יהודית ישראלית.

אירועי שופר בפארק צפויים להתקיים השנה ביום השני של ראש השנה, יום ראשון, 20 בספטמבר בשעה 17:00, במאות פארקים וגנים ציבוריים ברחבי הארץ. בעקבות הסגר שהטילה השבוע הממשלה מציינים המארגנים כי הפעילויות יקוצרו ויתקיימו בסבבי קבוצות של עד 20 איש לכל היותר, כשמספר תקיעות השופר בפעילות יעמוד על המינימום ההלכתי הנדרש, לצד ברכות הורים או תשליך. בשכונות בהן הפארקים הקרובים ביותר רחוקים מקו 500 המטרים המותר, הפעילות תתקיים בין הבתים בשכונות עצמן.

"האתגר השנה הוא עצום", אמר יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו והוסיף, "אנו מעריכים שאנשים יחששו להגיע להגיע ולכן עושים את כל המאמצים לתת את תחושת הביטחון המרבית עבור כלל ישראל ומזמינים את כל מי שחפץ להגיע לשמוע שופר, אירוע מרומם נפש לכל יהודי באשר הוא".

הרב כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות 'אור תורה סטון' מדגיש כי: "מיזם שופר בפארק יאפשר לאלפי ישראלים בכל רחבי הארץ לשמוע תקיעת שופר במרחב הציבורי והפתוח תוך שמירה על בריאותם וביטחונם. דווקא כעת, כשאנחנו בתקופת הקורונה, וכשאנחנו שומעים מסביבנו לא אחת שיח של קיטוב ופילוג, חשוב מתמיד לחבר בין ציבורים וקהלים שונים על רקע הסמלים המשותפים לכולנו והשופר מעניק הזדמנות טובה לכך מאחר וזו תפילה ללא מילים שכל יהודי יכול להתחבר אליה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איבתיסאם מרעאנה צילום:  Avshalom Sassoni/FLASH90

קולות נוספים בעבודה המתנגדים למרעאנה: "הזדעזעתי כמוכם"

קרא עוד