הדלקת נרות בסוכה? עדיף להדליק בנרות חשמליים

הרב מנחם פרל, ראש מכון צומת, עונה לשאולים על הדלקת נרות חג ושבת בסוכה: "עדיף להדליק נרות חשמליים  בסוכה בכל מקרה שיש חשש להתלקחות ולהצתת הסוכה בשל רוחות, גשמים או חשש אחר"

חדשות כיפה
יא בתשרי התשפ
,
10 באוקטובר, 2019 10:40

צילום: Yonatan Sindel / Flash90

הרב מנחם פרל, ראש מכון צומת ומי שהיה רב שירותי כיבוי אש,  אומר כי עדיף להדליק נרות חשמליים  בסוכה בכל מקרה שיש חשש להתלקחות ולהצתת הסוכה בשל רוחות, גשמים או חשש אחר. 

בתשובה לפניות שהגיעו למכון, כתב הרב פרל, כי בכל מקרה שיש חשש ולו הקטן ביותר שהדלקת נרות בסוכה תסכן את היושבים בה עדיף להמנע מהדלקת נרות רגילים בסוכה ויש לעשות שימוש בנרות חשמליים. 
בתשובתו כתב הרב פרל כי לפי ההלכה לכתחילה יש להדליק את נרות השבת והחג במקום שאוכלים בו אך יש מי שמדליקות נרות בסוכה ולאחר הברכה מכניסות את הנרות הביתה – וזה ודאי לא תקין שכן לפי ההלכה יש להדליק דווקא במקום בו יונחו הנרות. 
על מנת שלא לטעות בהרגל של כל שבת, יש המדליקות נרות חג רק בלילה, עם החזרה מבית הכנסת. במקרה זה לעתים לא תהיה סכנה בהדלקת הנרות בסוכה.

כדי להמנע מסכנה הציע הרב מרדכי אליהו להדליק נרות בתוך תיבת זכוכית בסוכה. אפשרות נוספת הינה נר חשמלי עם סוללה.  רוב הפוסקים כתבו שאפשר לברך על נר חשמלי כנר שבת, בפרט כאשר אין נר רגיל.  על כן, אין טוב יותר מלהדליק בנרות חשמליים (עם סוללה וחוט להט) משמעותיים ומהודרים בסוכה, בכל מקום בו יש צל של חשש סכנה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יאצק צ'אפוטוביץ'. מדינת ישראל חשובה לו צילום: shutterstock

שר החוץ הפולני: "המשבר עם ישראל מאחורינו"

קרא עוד