איך יראה ריקוד הדגלים השנה. המדריך המלא

בשל השינויים עקב נגיף הקורונה, הוחלט על סידור חדש לשנה זו לריקוד דגלים המסורתי. כעת יש מתווה שאושר על ידי בג"ץ בה יוכלו לקיים את האירוע במגבלות מסוימות, ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש

חדשות כיפה
כז באייר התשפ
,
21 במאי, 2020 9:36
ריקוד הדגלים ביום ירושלים

ריקוד הדגלים ביום ירושליםצילום: קובי גדעון, פלאש 90

לאור הקורונה השנה, חגיגות יום ירושלים וריקוד הדגלים המסורתי בעיר, צפויים להתנהל במתכונת שונה. אתמול, לאחר מאבק משפטי, במהלך דיון בבג"ץ, הגיעו הצדדים למתווה מוסכם, כיצד יתנהלו האירועים השונים. ההשתתפות בכל האירועים, היא חינמית בהרשמה מראש באתר - "ריקודגלים תש"ף".

האירוע הראשון, אשר מתאים למשפחות עם ילדים, הוא שיירת הרכבים מחניון טדי דרך רחבי העיר,  הכנסת, סביב שערי העתיקה ועד לכותל המערבי. השיירה, שתכלול מאות רכבים, צפויה לצאת מחניון איצטדיון טדי כאשר ההתכנסות תתחיל בשעה 17:15 והשיירה תצא בשעה 17:45 יחד עם משאיות מוזיקה, שכל הרכבים מעוטרים בדגלי ישראל. מדובר באירוע ראשון מסוגו ביום ירושלים אשר צפוי לשמח את תושבי העיר ולסמל את החיבור בין כל חלקי העיר, ואת איחודה של ירושלים.

אירוע נוסף הוא השרשרת האנושית - מחבקים את ירושלים. האירוע מתאים לכולם, נוער, משפחות וילדים. בשרשרת יקחו חלק מאות חוגגים אשר יעמדו החל מכיכר צה"ל סביב מרבית שערי העיר העתיקה כולל שער שכם, עם דגלים ותחת שמירת כל כללי הקורונה. חחק מהחוגגים יעמדו עם דגלים על חומות העיר העתיקה. ההתכנסות לשרשרת האנושית תחל בשעה 18:00 בגן טדי, הסמוך לבריכת ממילא, גם לשרשרת חובה להירשם מראש באתר.

במקביל לכל זה, יסיעו ברחבי העיר משאיות שמחה, עם מוזיקה ומסכי ענק אשר יחלקו דגלים וישמחו את תושבי העיר ביום חגה. החל מהשעה יתקיים ברחבת הכותל המערבי אירוע מרכזי בהשתתפות כ-450 איש, אשר ההרשמה אליו הסתיימה.

המארגנים סיפרו כי צפויה הרבה שמחה ואחדות "מזמינים את כולם לשמוח בשמחתה של ירושלים. מדובר באירועים יחודיים שהקורונה זימנה לנו. מזמינים את כולם לקחת חלק ולחוות יחד איתנו את שמחתה ואחדותה של ירושלים."

לוח זמנים מלא

שיירת רכבים איצטדיון טדי
התכנסות בשעה 17:30.
יציאה בשעה 18:15.
סיום משוער בשעה 20:00

שרשרת אנושית גן טדי (מול ממילא, לא האצטדיון) 
התכנסות בשעה 18:00. 
יציאה מידית למקטעי העמידה.
סיום משוער בשעה 20:00
הרשמה חובה באתר טיקצ'אק - "ריקודגלים תש"ף"

האירוע בכותל, יחל בשעה 19:00 והוא סגור לקהל הרחב.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יותר ויותר בוחרים להתחתן שלא דרך הרבנות צילום: shutterstock

צניחה במספר הנרשמים לנישואין ברבנות: "מציאות אירונית"

קרא עוד