יום העצמאות

חתן התנ"ך העולמי: יונתן ויסמן מירושלים

חתן חידון התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע"ט הוא יונתן וייסמן, מירושלים, תלמיד ישיבת 'דגל ירושלים' בנחלים. למקום השני הגיע בנימין כלחמירו, תלמיד ישיבת קושנר בארצות הברית

חדשות כיפה
ד באייר התשעט
,
09 במאי, 2019 11:31
חידון התנ"ך

חידון התנ"ךצילום: Shlomi COhen/FLASH90

יונתן ויסמן הוא חתן התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע'ט. יונתן ויסמן לומד בדגל ירושלים נחלים, במקום השני זכה בנימין כלחמירו לומד בישיבת קושנר בארצות הברית. במקום השלישי זכה ירין בר לומד במקיף ז' רביבים במקום הרביעי זכה אדר גלר לומד בישיבת 'נועם' ירושלים.

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי התקיים היום (ה') בתיאטרון ירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יושב-ראש הסוכנות היהודית מר יצחק (בוז'י) הרצוג, יושב-ראש הקרן הקיימת לישראל מר דני עטר, מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב.

חידון התנ"ך נועד ללכד את העם היהודי בישראל ובגולה סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. לשלב הגמר העפילו 16 מתמודדים מצטיינים מהארץ ומחו"ל אשר גברו בשלב הקדם פומבי על 74 משתתפים ממעל 30 מדינות שונות, בהן: ארה"ב, קנדה, מקסיקו, אוסטרליה, צרפת, דרום אפריקה, פנמה.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, אמר לפני החידון: "התנ"ך הוא עֶרֶשׂ לידתה של התרבות היהודית, וכור מחצבתה של החברה הישראלית. המשרד מיישם תכנית חדשה להוראת התנ"ך, כדי לחבר את התלמידים לאוצר הערכי-תרבותי שגלום בספר הספרים, ומקדם שלל פעולות כדי להנגיש באופן חוויתי את תכניו, ובכלל זה טיולים ברחבי הארץ – בעקבות סיפורי התנ"ך. אנו מברכים את כל משתתפי חידון התנ"ך העולמי, שהגיעו לכאן מכל קצוות תבל, ומקדמים בברכה את המסר המרכזי שעולה מהחידון, ומלווה השנה את כל מערכת החינוך: שומרים על האחדות, שומרים על הייחודיות. חג עצמאות שמח".

09.05.2019

1. אבשלום, כמה אתה מדבר! (איתן)

באנו לראות את הנוער הנבחן, ולא אותך!

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2019

2. גם זה - "תנ"ך" (משה אהרון עו"ד)

מעלת חג ויום העצמאות.

פסח גם הוא אתחלתא דגאולה ראשונה ואשר אמור להתחבר רעיונית ומעשית לאתחלתא דגאולה אחרונה וכך "זכר ליצאת מצרים = זכר ל"יצאה מאפר השואה". מי שלא מתייחס לחג העצמאות לפחות כמו לחג הפסח מחלל בדיעבד את הפסח שחגג למעשה קוטל את נשמתו.
הדגל הוא : ודגלו עלי אהבה. לאחר שהקב"ה דילג על ההרים : מהר האפר של השואה להר התקומה.
והעצמאות הוא למעשה תחילת מימוש חזון העצמות של הנביא יחזקאל שעצמאות = עצם+ אות.
האות לתחילת חיבור עצמות האומה היבשות לכלל חיים של הגאולה השלמה.
והיה אם יש קורא לדברים ומפנימם אנא חמישה לצדקה כי ממנה תוצאות חיים של גאולה.
והאומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם [משה אהרון]

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מיקי זוהר. תוקף את לפיד צילום: Hadas Parush/Flash90

זוהר ללפיד: "הטהרנות והצדקנות שלך חוצה גבולות"

קרא עוד