ח"כ מועלם: METOO#? חשוב אך גם צבוע בחלקו

ח"כ סמוטריץ' הטיח ביקורת חריפה על קמפיין ההטרדות המיניות שרץ ברשתות החברתיות ובידיעות אחרונות. חברתו לסיעה, ח"כ מועלם-רפאלי בטור דעה ל'כיפה', סוברת שמדובר בנושא חשוב וחוצה מגזרים שטומן בחובו גם לא מעט צביעות שמתעלמת מהחפצת נשים

ח"כ שולי מועלם-רפאלי
ב בחשון התשעח
,
22 באוקטובר, 2017 16:59
קמפיין METOO

קמפיין METOOצילום: עמוד השער של ידיעות אחרונות

הקמפיין METOO מעלה למודעות ציבורית את סוגיית ההטרדות המיניות בקנה מידה משמעותי ומעורר בצדק גלים רחבים. שלא תטעו מהשיח ברשתות החברתיות, המנסה לשייך את המאבק רק לחוגים פוליטיים מסוימים בחברה, זהו מאבק המשותף לכל מי שהחברה הישראלית חשובה לו ולכל מי שמכבד כל אדם אישה או גבר.

בימין, בציבור הדתי והחרדי ישנם גורמים שעוסקים ללא הרף במאבק בהטרדות מיניות באמצעות חינוך וסיוע לנפגעות ולנפגעים. הצד היפה של החברה הישראלית הוא שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים ללא קשר לזהות דתית או פוליטית. זה המאבק של כולנו מתוך הבנה וכבוד לכך שישנם בחוגים מסוימים בחברה קושי לקורבנות להיחשף.

יחד עם זאת יש אנשים שנוח להם שהמאבק נמצא ברמה התודעתית ולא רוצים שיעלה מעבר לכך. הקמפיין החשוב הזה יצר שיח גדול מאוד שבמסגרתו אני נתקלת לצערי בצביעות גדולה. לפני שנה הממשלה אישרה הצעת חוק שהגשתי במטרה למנוע מילדים נוער ומבוגרים שמעוניינים בכך חשיפה לתכנים פורנוגרפיים, כך שברירת המחדל בחיבור לאינטרנט יהיה שהחברות יספקו אינטרנט מסונן, אלא אם הלקוח ביקש אחרת.

"איראן זה כאן" הטיחו בי. ספגתי נאצות וגינויים מכאן ועד טהראן – גם מאנשים שתומכים בקמפיין הנוכחי בפה מלא. אנחנו חיים בעידן שלילד קל יותר לגלוש באתרים פורנוגרפיים מאשר לקנות ארטיק במכולת השכונתית. אינספור מחקרים הוכיחו את ההשפעה השלילית על מבוגרים וכמובן על בני נוער וילדים, הנחשפים לתכנים אלו. חשיפה לפורנוגרפיה יוצרת השפעה ועיוות של דימוי הגוף הנשי והסתכלות על אישה כעל אובייקט מיני. במידה מסוימת גם לעולם השיווק והפרסום יש חלק נכבד בהחפצת נשים.

אנו, הפועלים נגד הטרדות מיניות, חייבים לקחת את הקמפיין החשוב הזה צעד אחד קדימה ולא להסתפק בהעלאת מודעות בלבד. העובדה שתרבות הפורנו חלחלה לתוך החברה הישראלית, וכן, גם לחברה הדתית, היא דבר שאין לקבל. חקיקה שתשמור על טוהר העיניים, תשמור בסופו של יום על טוהר הלב ובהתאם גם על טוהר המעשים.

לא מתכוון לעלות להרכמו חברתו לסיעה. סמוטריץ ומועלם

סמוטריץ ומועלםצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

23.10.2017

1. המצב מזעזע-תעשו משהו (כולם רואים פורנוגרפיה בבתי הספר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גנץ ונתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למדו לשחק במגרש של הגדולים: כחול לבן הצליחו להביך את נתניהו

קרא עוד