סגור

לראשונה: מליאת הכנסת תציין את הפרהוד

מליאת הכנסת תציין היום לראשונה את הפרהוד, פוגרום אנטישמי שנערך ביהודי עיראק בשנת 1941, זאת בעקבות בקשתו של חבר הכנסת אופיר כץ

חדשות כיפה
יז בסיון התשפ
,
09 ביוני, 2020 16:58
מליאת הכנסת

מליאת הכנסתצילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בעקבות בקשתו של חבר הכנסת אופיר כץ, מליאת הכנסת תציין היום לראשונה את הפרהוד, פוגרום אנטישמי ביהודי עיראק  שאירע בשנת 1941. ח״כ כץ הגיש השבוע גם הצעת חוק שנועדה לקבוע יום לאומי לזכרון הפרהוד אשר יכלול:  לימוד הנושא במוסדות החינוכיים,  קיום ישיבה ממלכתית במליאת הכנסת,  אפשרות לקיום עצרת מרכזית. 

חבר הכנסת אופיר כץ אמר: "אני מברך על החלטת יו״ר הכנסת להיענות לבקשתי לציין עוד השנה את הפרהוד, בטרם העברת החוק שהגשתי. זה הוא תיקון עוול היסטורי, כמו סבתי, אשר גדלתי בצל סיפוריה על הפרעות האנטישמיים בבגדד, ישנם עשרות אלפי ניצולים שמבקשים שיכירו בסיפורי התלאות שהם עברו".

"סיפור הפרהוד אינו מוכר ואינו מסופר לרבים- עלינו לזכור ולשמר את ההיסטוריה היהודית וחובתנו להעביר הלאה את תולדות עמנו לדורות הבאים״, אמר כץ.

09.06.2020

1. מתי ילמדו על מכירת התינוקות בקום המדינה בהנהגת מפא"י? זה לא שואה? (אורי)

כל עוד מכירת יוסף מוסתרת, והמדינה ממשיכה ליהנות מהכסף על מכירת אלפי התינוקות בראשות בן גוריון וחבריו, וכל המיני שדות תעופה וכיכרות קרויים על שם בן גוריון שר"י וחבריו, ודם הילדים הנעלמים לא מפריע לאף אחד, הרי שלא נגיע למנוחה ושלום וזה גם לא מגיע לנו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות  צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

הגשת הרשימות לכנסת: זה לוח הזמנים

קרא עוד