סגור

הרב רפי פרץ עורך מפקד לבית היהודי

יו"ר המפלגה שגר מכתב לחברי הבית היהודי: "הבית היהודי מתחדשת. הטלתי על מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך, לבנות תכנית עבודה שכוללת לוחות זמנים לעריכת מפקד גדול לציונות הדתית"

חדשות כיפה
יב בסיון התשפ
,
04 ביוני, 2020 9:11
הבית היהודי

הבית היהודיצילום: חדשות כיפה

שר ירושלים ומורשת ויו״ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, שלח היום (ה׳) הודעה מיוחדת לחברות וחברי המפלגה. בהודעה השר מפרט את הסיבות לכניסה לממשלה ואת הפעולות הנדרשות להתחדשות בבית היהודי. 

השר כתב: "אנו מחנכים את ילדינו לערך האחדות ואני רואה בלקיחת חלק בממשלה החלטה אחראית וערכית. אנו ניצבים כעת בפני אתגרים רבים לאחר משבר הקורונה שפגע ביכולת הכלכלית של מאות אלפי אזרחים, האתגרים והמורכבויות במוסדות הציונות הדתית, בישיבות ובאולפנות ובראשן, שכר הלימוד הגבוה המחייב פתרון ראוי".

השינויים הנצרכים בעסקת המאה ציין השר כאתגר המונח לפתחו. "תכנית המאה של הנשיא טראמפ טומנת בחובה ריבונות מבורכת אך גם סכנות גדולות להתיישבות ובממשלה אוכל להשפיע על אותם מהלכים בעייתים באמצעות חברותי בועדת השרים לעניני חקיקה ודרכים נוספות". השר הוסיף כי "כפי שניתן לראות כבר כעת מפניות שמגיעות אלינו מגורמים ציבוריים שונים, הבית היהודי מהווה כתובת בממשלה לאנשי ונשות הציונות הדתית. המשימה ברורה ועל שכמנו מוטלת האחריות לעבוד קשה ולהצליח". 

השר פרץ הודיע לפעילים כי במסגרת הפעולות להתחדשות השורות בבית היהודי הנחה את מנכ״ל המפלגה, ניר אורבך, להכין תכנית בעבודה בנושא. "כפי שהבטחנו מראש, אנו ניגשים כעת לפעולות התחדשות ושדרוג הבית היהודי. הטלתי על מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך, להציג לי תכנית עבודה שכוללת לוחות זמנים לעריכת מפקד גדול לציונות הדתית. מיד לכשתוצג ותאושר התכנית, נדאג לפרסמה בצורה רחבה ביותר".

צילום: יח"צ

ניר אורבך, מנכ״ל הבית היהודי: "כפי שהבטחנו, אנחנו חוזרים לשיטת הבחירות שקיימת בחוקת הבית היהודי- מפקד גדול ופריימריס. המטרה היא לאחד את כולם תחת קורת גג אחת. אין מקום ליותר ממפלגה אחת גדולה מימין לליכוד. הציבור לא יסלח לנו אם נמשיך להתנהל שוב כרסיסי מפלגות שלא יודעות להתאחד מוקדם ככל האפשר.

אנו מקימים ועדה לשינויי חוקה, שתתאים את הסעיפים הרלבנטיים בחוקה בהתאם למציאות הפוליטית הקיימת וכן ועדה שתנהל את המפקד. המפקד יהיה פתוח לכולם. בימים הקרובים אפגש אי"ה עם כל הגורמים הרלבנטיים, נציגי השטח בבית היהודי וכן עם יועצים חיצוניים על מנת לגבש תוכנית מפורטת שתוגש בהקדם האפשרי ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ".

04.06.2020

1. פתטי, מנדט אחד שעושה יותר מידי שרירים - למרות שאין לו פופלריות (דתי לאומי)

צריכים לאחד את כל המוסדות של הציונות הדתית ולא שכל רסיס יקבע לו מפקד, זה צריך להיות באחריות כולם. והעס על רפי גדול מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

2. איזה כיף (גיל)

אין על חוש הומור משובח, מעניין איך יפקוד את הרבע מנדט שעוד יש לו , אולי

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

3. חחחחח חורבות הבית היהודי, הוא רציני ?? (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סמוטריץ': "לא פוסל ריצה עם בן גביר"

קרא עוד