הנחיות חדשות: שינוי התקנות במקוואות והמשך הצורך בבידוד

הממשלה האריכה את התקנה לשעת חירום המחייבת בידוד של 14 יום לכל מי שחוזר מחו"ל - לשבועיים נוספים. בנוסף, אושרו תקנות חדשות לטבילה במקוואות גברים | כל הפרטים על ההנחיות החדשות

חדשות כיפה 03/06/20 08:32 יא בסיון התשפ

חוזרים מחו"ל בשל הקורונה, צילום: תומר נויברג, פלאש 90
חוזרים מחו"ל בשל הקורונה, צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הממשלה אישרה אתמול (ג') בלילה, במשאל טלפונ,י תיקון והארכה של התקנות לשעת חירום, בשל משבר הקורונה המתמשך, שהעיקרית בהן כוללת את המשך הצורך בבידוד ביתי - ואם יש צורך, בידוד על חשבון המדינה - למשך שבועיים של כל מי שחוזר מחו"ל. בנוסף, אושרו תקנות חדשות ביחס למקוואות גברים, וכן כי החלטה על סגר או הגבלות על אזור מסוים יתקבלו רק ברוב קולות של ועדת השרים הממונה על כך, אליה יצטרף גם ראש הממשלה החליפי בני גנץ ושר הכלכלה עמיר פרץ.

עיקרי ההחלטות:

תקנות הגבלת פעילות - מקוואות גברים

נקבע כי במקוואות טהרה יחס השוהים במקווה של גברים, יהיה זהה ליחס שנקבע לרוחצים בבריכות שחייה – יחס של לא יותר מאדם אחד לכל 6 מ"ר במים (במקום עד 3 טובלים, כפי שקבוע היום). עוד נקבע כי התקנות יוארכו עד ליום ב' 15.6.20.

תקנות אזור מוגבל

נקבע כי תקנות שעת חירום המאפשרות הכרזה על אזור מוגבל על ידי ועדת השרים לעניין אזור מוגבל, יוארכו עד ליום ג', 16.6.20. בנוסף נקבע כי הרכב ועדת השרים ישונה כך שלוועדה יצטרף ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון ושר הכלכלה. כמו כן, נקבע כי ההחלטה להכריז על אזור מוגבל תתקבל ברוב קולות, בהסכמת ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי.

בידוד במקום בידוד בית מטעם המדינה

הממשלה האריכה עד יום ג', 16.6.20, את התקנות המחייבות הוכחת מקום בידוד וקיום הוראות הבידוד לשבים מחו"ל. אנשים אשר לא יוכלו לקיים בידוד ביתי ימשיכו ויופנו למלונות על חשבון המדינה, וזאת כדי למנוע הדבקה שמקורה בחוזרים מחו"ל.

משרד הבריאות קורא לציבור להמשיך ולהיות שותף למאמץ למניעת ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל. בשבוע האחרון אנו חווים עלייה מסוימת בהיקף התחלואה בקורונה בארץ, ולכן חשוב להמשיך ולהקפיד על 3 הכללים הבסיסיים: ריחוק פיזי, עטיית מסיכה ושמירה על היגיינה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר