סגור

בנט תוקף: "מדיניות ה'אנטי בדיקות' הרסנית לאזרחי ישראל"

על רקע העלייה במספר מאובחני הקורונה בימים האחרונים. תוקף יו"ר 'ימינה', ח"כ נפתלי בנט את מדיניות משרד הבריאות: "אידיאולוגיית אנטי-בדיקות של פקידי משרד הבריאות היא הרסנית לבריאות אזרחי ישראל ולפרנסתם". סגן שר הבריאות, קיש: "עדיין לא הגדרנו את זה כאירוע בלתי נשלט, אלא כנושא נקודתי"

חדשות כיפה
ח בסיון התשפ
,
31 במאי, 2020 9:16
נפתלי בנט

נפתלי בנטצילום: Sraya Diamant/Flash90

מספרם של חולי הקורונה חזר לעלות בימים האחרונים, ולאחר מסיבת העיתונאים של בכירי משרד הבריאות והצהרות נתניהו, כץ וגלנט אמש (שבת) , יו"ר ימינה נפתלי בנט, תוקף בחריפות את מדיניות משרד הבריאות: "אידיאולוגיית אנטי-בדיקות של פקידי משרד הבריאות היא הרסנית לבריאות אזרחי ישראל ולפרנסתם. בלי רבבות בדיקות ומהירות ביום, אנחנו נמשיך להיות 'מופתעים' בכל פעם מחדש" , כך אמר בראיון ל'כאן'.

עוד הוסיף בנט, בחשבון הטוויטר שלו: "המדיניות חייבת להיות בדיוק הפוכה: כמה שיותר לבדוק. ראש הממשלה הכריז בזמנו, תחת הלחץ שהפעלתי, על יעד של 30,000 בדיקות ביום. זה לא מומש ולא בוצע,  צריך לעודד ואף לחייב בדיקות, לא לסרב לבצע. מדיניות עצלנית זו תוביל להפעלה מיותרת של הפטיש - סגירה מחדש של ישראל והרס מיותר של פרנסה".

מוקדם יותר באותה התכנית, אמר סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש ל'קלמן ליברמן': "אנחנו רואים עלייה בתחלואה שמגיעה מבתי הספר. אנחנו עדיין לא הגדרנו את זה כאירוע בלתי נשלט, אלא כנושא נקודתי. אם נגלה במהלך השבוע שבתי הספר לא מצליחים לשמור על ההנחיות, נצטרך לקחת החלטה קשה"

קיש הסביר את העובדה שמסיבת העיתונאים של בכירי משרד הבריאות נערכה ללא נוכחות פוליטיקאים: "הדבר נעשה בכוונה לא על ידי הדרג הפוליטי, אלא הפקידותי. האמירה המקצועית הייתה שחייבים להבהיר לציבור שזה לא משהו שיכולים להמשיך איתו"

31.05.2020

1. אירוע מוגדר כ קודתי כי לא מבצעים בדיקות וממדי תחלואה אינם ידועים (אזרח)

לצד היעדר בדיקות נגישות וגם שיטתיות, הנחיות לגבי בתי ספר - כיתות צעירות/מזג אוויר/ספורט - מעודדות קורונה. לצד מניעה ממורים בסיכון לקבל אישורים רפואים הופסקה למידה מרחוק ואין מענה לחינוך מיוחד. לכן הורים נאלצים לשלוח ילדיהן למסגרות אף על פי שהילדים או בני משפחה אחרים מוגדרים בסיכון. נכון שיש כמוסת בלתי הגיונית של מוות בבית ולא רק של בודדים. גם מתחילת פרוץ -ורונה, למשל בעיר שלי, נרשמה עליה חריגהביותר של דלקות ראיות. אף אחד לא בודק מה באמת קורה. כבר לא מדובר בכל אותם מקרים בהם אנשים סובלים מתסמינים שלא תואמים תסמינים כלליים של קורונה או פשוט נמנעים מלהבדק כדי לא להגביל את עצמם או את בני משפחותיהם. ההרגשה וההבנה הן כי המצב חמור. ואין מי שידאג.

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

2. שב בלול! (שאול)

שחצן מנופח

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

3. שב בלול! (שאול)

שחצן מנופח

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יערה ישורון צילום: אבישג שאר ישוב

אין הדבר תלוי אלא | על 1 בספטמבר עצוב

קרא עוד