סגור

הסוף לעיכובים? נכתב מתווה לעליית יהודי אתיופיה

המתווה שנכתב על ידי מנהיגים רוחניים ופוליטיים של קהילת יוצאי אתיופיה, מקווה שיביא לקץ עיכובם של 14 אלף יהודים שעוד נמצאים באתיופיה. המתווה כולל הכנת קליטה כבר באתיופיה בה ילמדו עברית ויכינו אותם לגיור

חדשות כיפה
ג בסיון התשפ
,
26 במאי, 2020 7:42
עולים חדשים משבוע שעבר

עולים חדשים משבוע שעברצילום: פלאש 90

הוגש מתווה מסודר בהובלת ארגון "פנימה" המסדיר את עלייתם של יהודי אתיופיה שעוד נשארו מאחור, וטרם אושרה עלייתם. על ההסכם חתומים רבנים, קסים ועוד שורה של מנהיגים פוליטיים כולם מהקהילה של יוצאי אתיופיה. במתווה מתייחסים לאותם יהודים שממתינים כבר למעלה מ-20 שתאושר עלייתם, ובשל חוסר מתווה ברור העיכוב ממשיך. 

כותבי המתווה מלינים על כך שרוב העליות בשנים האחרונות נבעו מלחץ פוליטי, ומחוסר מדיניות מסודרת המאפשרת את עליית שארית הפליטה. בישראל היום פורסמה עמדת כותבי המתווה: "עד היום אין גורם שיודע באופן ודאי כמה ממתינים  בקהילות, ומספרם נע בין ‭ 7,000 ‬ל-‭14‬ אלף בני אדם. לאור זאת, מוסדות המדינה מעדיפים להימנע  מהעיסוק בסוגיה או לדחותו". המתווה יוגש לשרת הקליטה , פנינה תמנו שטה, המתווה יגיע לממשלה שם יקבעו את הקריטריונים הסופיים להגדרת העולים שישובו. 

המתווה כולל הכנת קליטה כבר באתיופיה, שם ילמדו עברית, יכינו אותם לגיור ותנתן להם הכשרה מקצועית. המתווה מגדיר כי כל מי שהוא "זרע ישראל" שאומת על ידי הקסים המקומיים, יהיה זכאי לעלות, גם אלו שסבלו מאנטישמיות ונאנסו להמיר את דתם. כותבי המתווה מקווים כי המתווה יאושר ויביא לקץ העיכובים ארוכי השנים למסורבי העלייה שעוד נמצאים באתיופיה.    

26.05.2020

1. אין שם יהודים (דוד)

מי שנישאר צריך ליבדוק בפינצטה

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

2. די כבר!! (יגאל)

הם לא יהודים,וחומר אנושי גרוע.

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2020

3. אסור להביא עוד גוים לארץ - ואפילו משה רבנו נענש שגייר את הערב רב נגד רצון הקב"ה (שלמה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו בשיחה עם ראש המכון הביולוגי צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש המכון הביולוגי לנתניהו: "מילאנו את המשימה, יש לנו חיסון"

קרא עוד