סגור

צפו: ישיבתה הראשונה של הממשלה החדשה

הממשלה מתכנסת לישיבת עבודה ראשונה, כאשר הישיבה מתקיימת בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת, בשל גודלה של הממשלה והנחיות משרד הבריאות. סעיף "ראש הממשלה החליפי" הורד מסדר היום. גנץ: "אנו צריכים לפעול שהממשלה תאריך ימים ושהאחדות תלך ותתרחב"

חדשות כיפה
א בסיון התשפ
,
24 במאי, 2020 11:20
נתניהו וגנץ

נתניהו וגנץצילום: Alex Kolomoisky/POOL

שעות לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה נתניהו, מתכנסת היום (א') ישיבת הממשלה הראשונה בהובלתו של נתניהו. לפי סדר היום הרשמי בו ידונו השרים, נושא הקמת המשרדים החדשים ופיצול הקיימים לא צפוי לעלות לאישור. גם הקמת משרד ראש הממשלה החליפי ירד מסדר היום. הסיבה: אין מקור תקציבי לכל התקנים והמשרדים החדשים.

השרים כן יידונו על העברת סמכויות נוספות לשב"כ לשם התמודדות עם נגיף הקורונה ועצירת התפשטותו. כמו כן, תדון הממשלה על הקמת ועדת השרים לטיפול במשבר הקורונה, מינוי סגני שרים והקמת הקבינט המדיני-ביטחוני.

https://www.facebook.com/HEBPMO/videos/744404312762988

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה:

״אנחנו מציינים היום שני אירועים חגיגיים - ישיבת העבודה הראשונה של הממשלה ה-35 כאן בירושלים, וכמובן ציון יום ירושלים של בירתנו הנצחית - הבלתי מחולקת. אנחנו מעלים את ירושלים על ראש שמחתנו, אנחנו מפתחים אותה, אנחנו מקדמים אותה בתחומים שונים. אני חייב להגיד שהפיתוח הזה והמעמד של ירושלים, אלה קיבלו רוח גבית מהחלטתו ההיסטורית של ידידנו נשיא ארה"ב, הנשיא טראמפ, שהחליט להכיר בירושלים כבירת ישראל, בזה הוא תיקן עיוות היסטורי, וגם החליט להעביר את השגרירות כאן לבירתנו. אני יכול לבשר לכם שמדינות נוספות כבר עשו את הצעד, או בדרך לעשיית הצעד הזה".

עוד הוסיף, "אני מבקש היום ממנכ"ל משרדי, מנכ"ל המשרד למורשת, יחד איתך שר האוצר, ישראל כ"ץ, להכין תוכנית מיוחדת בסכום של 200 מיליון ש"ח להמשך פיתוח וחיזוק ירושלים. זה חשוב לנו גם בעידן הקורונה. זה חשוב כי ירושלים תמיד בראש שמחתנו. אני יכול לסיים ולומר: לשנה הבאה בירושלים הבנויה והבריאה".

נתניהו בישיבת הממשלה

נתניהו בישיבת הממשלהצילום: Alex Kolomoisky/POOL

"אני שמח לראות כאן את כולכם סביב שולחן הממשלה. אזרחי ישראל בחרו בנו ברוב מוחץ, ביקשו שנהיה יחד, שנעבוד יחד בשיתוף פעולה למענם, והם כמובן צודקים. הממשלה הזאת מייצגת את כל אזרחי ישראל בלי יוצא מן הכלל. 

אני מבקש לעשות היום את שני הצעדים החשובים והמידיים ביותר שהודענו עליהם מראש: אחד, זה להקים את הקבינט הביטחוני-מדיני, והשני זה להקים את קבינט הקורונה". אמר נתניהו. 

והוסיף, "כמובן שבצד הביטחוני, האתגרים הביטחוניים לא פסקו לרגע, גם לא האיומים. אתם שמעתם ודאי את שליט איראן, חמינאי, מאיים עלינו בהשמדה. כל מי שמאיים עלינו בהשמדה לא יצליח כמובן - אבל הוא שם עצמו בסכנה גדולה.

אני מבקש שוב להבהיר שהמדיניות שלנו היא להתנגד לתוקפנות האיראנית בכל מקום, ולהתנגד לניסיונות של איראן להתבסס בסוריה, אנחנו פועלים כל העת, וכמובן גם להתנגד לניסיון של איראן להביא לתוך סוריה או לפתח בסוריה כלי נשק שישמשו את גרורותיה ואת כוחותיה שיכולים לסכן את מדינת ישראל".

עוד אמר, "במקביל, אנחנו חייבים להמשיך להתמודד נגד הסכנה של מגפת הקורונה. כרגע המשימה המיידית שאנחנו נטפל בה היא המשימה הכלכלית. אנחנו פעלנו רבות בתחום הכלכלי, אבל אנחנו רוצים לעשות עוד. בראש ובראשונה לפעול יחד כדי להחזיר את האנשים לעבודה. על כך שוחחתי עם שר האוצר כמה פעמים בשבוע שעבר. אנחנו נכניס מיד לפעולה פעולות שיביאו - מקומות עבודה, מקומות עבודה, מקומות עבודה. נסייע לעצמאיים ולבעלי העסקים הקטנים להחזיר את המשק לצמיחה."  

"לכן, הנחיתי להגדיל את התוכנית הכלכלית ל-100 מיליארד ש"ח. אנחנו מוסיפים עוד 14 מיליארד ש"ח. אנחנו נשקיע את התקציב הנוסף בתוכנית לעידוד תעסוקה, בקרן לסיוע לעסקים שלא יוכלו לשוב לפעילות סדירה בזמן הקרוב, בתוכניות להאצת המשק ועוד. כמו כן, אנחנו הגדלנו את קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים מ-8 מיליארד ש"ח ל-14 מיליארד ש"ח והרחבנו את סעיפי הסיוע כדי שנוכל לחלק את הכסף לכל מי שזקוק לו". כך לדברי ראש הממשלה.

 נתניהו ציין, "אני אגלה לכל מי שלא מכיר אותי עדיין, שבין ההנאות הקטנות שיש בחיים הציבוריים עבורי, זה לחתוך בגרזן את הבירוקרטיה. לכן, אנחנו רוצים לחתוך בגרזן חד את הבירוקרטיה שמונעת או מעכבת את מתן העזרה הזאת לאנשים שמגיע להם. 

אני מצפה מכולכם לעבודה משותפת מתוך שיתוף פעולה ואחדות אמיתית. כל אחד ואחת סביב השולחן הזה יוכלו להגיד מה שהם רוצים, כך אני נוהג, ואני אפילו מקצה את הזמן לשמוע את הדברים. לא 'כאילו' לשמוע אלא באמת להקשיב ולנסות להבין את הטענות השונות על מנת שיחד נקבל בשיתוף פעולה - בני, אני ואתם - את ההחלטה הנכונה ביותר למדינת ישראל ולאזרחי ישראל.״

עוד אמר רה״מ נתניהו:

״לא רק שבירכנו את כל האזרחים המוסלמים בארץ, יצא לי גם לדבר ביומיים האחרונים עם מנהיגי סודאן וצ'אד. איחלתי להם בשמכם ברכות לעיד אל-פיטר וגם להמשך חיזוק היחסים בינינו. עוד מדינות מוסלמיות בדרך״.

צילום: Alex Kolomoisky/POOL

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, הבוקר בפתח ישיבת הממשלה דיבר גם הוא בישיבת הממשלה:

"אנחנו מציינים היום בישיבה את יום ירושלים שנחגג בשבוע שעבר. זהו יום שבו אנו שמחים על איחודה של העיר ומברכים את כל תושביה. וביום הזה אנחנו גם מתחילים בפועל באופן סמלי את פעילותה של ממשלת האחדות ואי אפשר לשכוח, גם את ציון זכרם של יהודי אתיופיה שצעדו ומתו בדרך לירושלים. אין כמו ירושלים כדי לסמל את הלב הפועם של העם היהודי ומדינת ישראל ואנחנו ברוח האחדות נשאף להתקרב אחד אל השני בשביל להגיע בסופו של דבר לאחדות ולפיוס בחברה הישראלית. אנחנו צריכים לפעול שהממשלה תאריך ימים ואנחנו צריכים לפעול שהאחדות תלך ותתרחב, ואין כמו בירושלים לעשות את הדבר הזה".

"היום נעסוק גם במרכיבים שנוגעים בהתמודדות וביציאה ממשבר הקורונה, מצד אחד בהיערכות לאפשרות לגל שני במעלה הדרך ולעשות את זה על כלל ההיבטים הבריאותיים, הכלכליים והחברתיים. זו ההזדמנות ראש הממשלה להודות גם לך וגם ליתר החברים שהיו פעילים בהתמודדות עם המשבר ובבלימת הנגיף. כעת אנחנו מקימים את קבינט הקורונה ואנחנו צריכים לראות מה ניתן לעשות בשביל שנוכל לצאת קדימה, להרגיע את המשק ולתמוך את החברה", אמר גנץ.

עוד הוסיף גנץ, "היום ימלאו 20 שנה ליציאה מלבנון. לרבים מאיתנו היושבים כאן יצא לשרת שם. לשר החוץ גבי אשכנזי ולי הייתה חוויה להיות מהאחרונים שהיו שם, ביום היציאה. גם היום אנחנו מסתכלים על הזירה הצבאית, הן בלבנון והן בסוריה בתשומת לב רבה, לא חלפו בעיות הביטחון שיכולות להתרחש מצפון. אנחנו כמובן נעקוב אחרי הכל, נפעל כשצריך, ניערך לנדרש, וכמובן גם צריכים לפתח את יישובי הצפון ולחזק אותם. לצד זאת, נושיט יד לשלום בכל אחת מהגזרות שמולן אנחנו פועלים ובכל אחת מהן אנחנו חייבים גם להחזיק עוצמה צבאית שתוכל לאפשר את ההגעה לשלום".

"לסיום, אני מבקש לברך בשם כולנו כאן את כל אחינו המוסלמים שחיים איתנו בישראל לרגל עיד אל פיטר בברכת ״כול עאם ואנתום בח׳יר״. כך לדבריו

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

"הצטרפו אלינו לחיזוק הציונות הדתית בצבא, בלימוד התורה ובהתיישבות"

קרא עוד