סגור

לוין: "נקודת שפל של מערכת המשפט" | בכירי הליכוד על משפט נתניהו

בצל פתיחת משפטו של נתניהו, יושב ראש הכנסת החדש תוקף את מערכות האכיפה: "מדינת ישראל זקוקה למערכת אכיפת חוק הוגנת, שוויונית ולא בררנית", השר ישראל כץ: "רציתי להגיע לבית המשפט, בגלל מגבלות הקורונה אתייצב בסמוך ואאחל בהצלחה"

חדשות כיפה
א בסיון התשפ
,
24 במאי, 2020 10:29
מחייכים. נתניהו ושר הקליטה החדש לוין

מחייכים. נתניהו ושר הקליטה החדש לויןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

בצל פתיחת משפטו של נתניהו, יושב ראש הכנסת בחדש, יריב לוין, תקף הבוקר (א') את ההחלטה להעמיד את ראש הממשלה נתניהו לדין וטען כי האישומים נגדו הם חסרי תקדים. 

"יום פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ייזכר כאחת מנקודות השפל של מערכת המשפט הישראלית. האישומים כנגד ראש הממשלה הם חסרי תקדים בדמוקרטיות המערביות. מקומם היה, אם בכלל, במישור האתי ולא הפלילי, ולא בכדי משפטנים בכירים בעולם מותחים עליהם ביקורת קשה", כתב לוין. 

יו"ר הכנסת תקף את מערכות האכיפה: "מדינת ישראל זקוקה למערכת אכיפת חוק הוגנת, שיוויונית ולא בררנית. לכן המשפט שנפתח היום הוא לא רק משפטו של בנימין נתניהו, הוא משפט על עתידה של הדמוקרטיה הישראלית ועל עתיד מערכת אכיפת החוק שלה".

עוד הוסיף לוין: "בנימין נתניהו קיבל בבחירות האחרונות אמון חסר תקדים, כאשר הליכוד בהובלתו קיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר שרשימה כלשהי קיבלה מאז קום המדינה. זו היתה הבעת אמון אישית בראש הממשלה ובמנהיגותו, וגם הבעת מחאה נוכח ההליך ה-לא ראוי המתנהל כנגדו". 

"כמי שמכיר את ראש הממשלה נתניהו מקרוב, את פועלו ואת המחוייבות המוחלטת שלו למדינת ישראל ולאזרחי ישראל, אני יודע שנגרם לו עוול נורא. אני מאמין שכל אדם הגון שיבחן את התיקים ואת ההליכים שקדמו להגשתם, יסיק מיד שתיקים אלה דינם אחד - קריסה. אני, כמו מליונים מאזרחי ישראל, עומד היום לצד ראש הממשלה. לצד האמת. לצד הצדק", סיים לוין. 

שר האוצר, ח"כ ישראל כץ צייץ בטוויטר: "רציתי להגיע היום לבית המשפט המחוזי בי-ם כדי להביע את תמיכתי ברה״מ בנימין נתניהו ואת אמונתי בחפותו ובכך שביה״ש יזכה אותו מכל אשמה- אבל בגלל מגבלות הקורונה אתייצב בסמוך כדי להעביר את אותו המסר ולאחל לו הצלחה רבה".

ח"כ ניר ברקת כתב: "אני מאחל הצלחה מכל הלב לראש הממשלה בנימין נתניהו בהוכחת חפותו המוחלטת בבית המשפט. לאורך כל הדרך נגרם עוול גדול לראש הממשלה בהדלפות הבלתי פוסקות לתקשורת, בלחץ הפסול על העדים, באכיפה בררנית ובחוסר הרצון לקיים שימוע אמיתי בלב פתוח ובנפש חפצה.

עוד הוסיף: "הגיע הזמן לתיקון גדול של מערכות המשפט ואכיפת החוק. אני מתפלל ומייחל לכך שבית המשפט יוציא את הצדק לאור ושראש הממשלה ייצא זכאי וללא רבב".

שר האנרגיה, יובל שטייניץ כתב, "זהו יום לא קל לראש הממשלה נתניהו, מנהיג בעל שיעור קומה עולמי ועתיר בהישגים היסטוריים, ויום קשה ועצוב למיליוני אוהדיו ותומכיו ואני ביניהם. 
ב-20 שנות היכרותיי עם נתניהו פגשתי מנהיג ישר ואמיץ, שכל כולו קודש להבטחת עתידו ובטחונו של עם ישראל.
בניגוד לכמה כתבים בתקשורת שכבר שפטו והרשיעו - אני משוכנע, מקווה, ומאמין שבסופו של התהליך המשפטי נוכל כולנו לנשום לרווחה, וראש הממשלה נתניהו ימשיך להנהיג את מדינת ישראל לעוד שנים רבות".

מי שעוד תקף את מערכת המשפט הוא ח"כ דודי אמסלם שאמר: "אנחנו כאן לצד רה"מ בגלל משפט השדה המכוער שעושים לו בתקשורת, בגלל הליך המזוהם, ההדלפות המגמתיות והלחץ הפסול על העדים. בגלל שלכולם ידוע שכל התיקים האלה הזויים, מופרכים, האשמות סרק שנתפרו במיוחד לנתניהו, ואין להם אח ורע בעולם כולו. זה משפט של כל המחנה הלאומי - נלחם וננצח בע"ה"..

גם שרת ההתיישבות, ח"כ ציפי חוטובלי, ביקשה לעמוד לימינו של ראש הממשלה: "יום מאוד קשה למערכת המשפט בישראל שמעמידה לדין ראש ממשלה על עבירות תקדימיות. שי ניצן אמר פומבית שאלה עבירות תקדימיות. מעולם בשום מדינה דמוקרטית לא הועמד לדין ראש ממשלה או מנהיג פוליטי בעבירות של סיקור תקשורתי. זה מה שמסוכן כאן. זה מסוכן לכל היחסים העדינים בין פוליטיקאים לבין התקשורת. אתם הראשונים שצריכים לדאוג מזה" אמרה חטוובלי לעיתונאים במקום

''הביקורת הזאת צריכה להישמע והיא לגיטימית, אנחנו לא נגד בית המשפט, אנחנו רוצים שיהיה משפט צדק", טענה חוטובולי, "הרבה מאוד דברים שהתגלו במשפט נתניהו הם ההפך מצדק. ואנחנו אומרים כאן - זה מסוכן להעמיד ראש ממשלה לדין על עבירות תקדימיות ובאכיפה בררנית".

כזכור, היום (א') בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, ראש ממשלה עומד לדין בעת מילוי תפקידו. בשעה 15:00 יכנסו אל אולם בית המשפט המחוזי בירושלים, בזה אחר זה, שלושה שופטים: רבקה פרידמן-פלדמן, משה ברעם ועודד שחם. הדיון אליו נדרש נתניהו להתייצב יהיה בעיקרו טכני. שלושת השופטים ישאלו את נתניהו ושאר הנאשמים האם הם מכירים את כתבי האישום בעניינם והאם הם מודים בהאשמות או כופרים בהם. נתניהו יכריז כי הוא כופר בהאשמות נגדו.

24.05.2020

1. להעמיד לדין את יריב לוין הבצל היבש בגין המרדה כנגד שילטון החוק (להעמיד לדין)

יריב לוין סכנה לדמוקרטיה ולמדינת ישראל התומכים בשחיתות בוגדים

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

2. יריב לוין מלחך פינכה !!!! (שמעון לוי)

חייב ללכת לניתוח להוצאת לשונו מה... של הנאלח .

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

3. משפט נתניהו (דבורה מור)

את מי ש איך להעמיד לדין
זה את מערכת המשפט
המושחתת והבזויה.

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

4. אכן נקודת שפל קשה, שבה ראש מממשלה חשוד בפלילים ממשיך לכהן, בניגוד למה שהוא עצמו אמר בעבר. (מעיין )

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

5. תפסיקו עם הקישקוש הזה דמוקרטיה, לא מצליחים להוריד אותו ע"י הדמוקרטיה עושים לינץ' משפטי, פושעים ואתם עוד מאמינים להם, תמימים. (אחד העם )

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

6. לא יאומן (ש)

אינני מבין איך יושב הכנסת יכול לדבר כך על מערכת המשפט הישראלית ולהישאר אפילו עוד רגע אחד בתפקידו. אם אכן כדבריו כל אדם הגון שיבחן את האישומים יראה מיד עד כמה הם מופרכים, למה לא לתת לבית המשפט לעשות את מלאכתו נאמנה? האם יושב ראש הכנסת רומז ששופטי ישראל אינם אנשים הגונים? כל המערכות בישראל עד כדי מושחתות? היועץ המשפטי לממשלה (מינוי של נתניהו) וכל הצוות שלו, פרקליט המדינה וכל הפרקליטות, המשטרה והעומד בראשה (מינוי של נתניהו)? איך אדם במעמד של יושב ראש הכנסת במדינת ישראל יכול לדבר כך?

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

7. התיעוב הגדול ביותר בהיסטוריה של הדמוקרטיה והמשפט (מנקה הביבים)

קם ראש ממשלה ומאוחריו תנועה שהדרדרה לשפל.
וטוענים כי ליחדי סגולה המורמים מעם בית המשפט לא רלוונטי.
די אם אותם ישפוט רק הציבור.ממשפט הציבור דוחה משפט הדין.
שאר בני האדם בחירות חבריהם בטלים ורק בית המשפט ישפוט אותם.
מתועבים נשים שרצחו בעליהן האלימים נכנסו לכלא לשנים רבות על פי הדין.
אם היו שואלים את הציבור מליונים היו מזכים אותן.
למה רק לראש ממשלה אחד מותר להנות ממשפט הציבור ולהיחלץ מרקבון ושחיתות

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

8. פושעים בצמרת האכיפה (אורי אמיר)

רק ועדת חקירה שתחקור לעומק את הפרקליטות וחוקרי המשטרה שזיהמו את חקירות נתניהו. להעמיד לדין את הפושעים האמיתיים שמסתתרים מאחורי גופים כמו פרקליטות ומשטרה ורק כך יחזור אימון הציבור בגופים האלה שהשתן עלה להם לראש.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנימין נתניהו ובני גנץ עשו שינויים בהסכם צילום: ללא

תקציב חד שנתי או דו שנתי: במקום דיון כלכלי, הדיון הוא פוליטי

קרא עוד