סגור

יום ירושלים צויין ברחבי הארץ: אלפים יצאו לחגוג בריקודי דגלים חלופיים

אלפי אזרחים מכל רחבי הארץ חגגו היום את שחרורה של ירושלים, בריקודי דגליים חגיגיים במעל חמישים ערים ויישובים. "זכות לרקוד עבור ירושלים". צפו בתיעוד

משה סלע, חדשות כיפה
כז באייר התשפ
,
21 במאי, 2020 20:00
יום ירושלים ברחבי הארץ

יום ירושלים ברחבי הארץצילום: ללא

אלפים השתתפו היום (ה') באירועי ריקוד הדגלים חלופיים במעל חמישים ערים ויישובים ברחבי הארץ  תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. האירועים הופקו ע״י מפלגת האיחוד הלאומי בשיתוף תנועת בני עקיבא כשליוזמה הצטרפו תנועת הנוער אריאל לצד גרעינים תורניים וארגונים חברתיים נוספים. האירועים התקיימו במתכונת זו בשל הגבלות הקורונה וצמצום  מצעד הדגלים המסורתי בירושלים.

צפו בתיעוד: 

בני נוער עם דגלי ישראל

בני נוער עם דגלי ישראלצילום: ללא

ריקודי הדגלים התקיימו בכל עיר תוך שימוש ברכבים, צעידה על פי ההנחיות ושימוש במשאיות ורכבי שמחה אשר הרקידו בשירי ירושלים. מארגני האירועים אשר התקיימו לזכרם של הרב חנן פורת והרב אלישע וישלצקי אומרים כי החליטו שלא יאפשרו לקורונה לפגוע בכבודה של ירושלים ובחגיגות היום הזה. ״דווקא השנה זה הזמן להראות את המחוייבות לירושלים בכל רחבי הארץ ולהרים יחד את הדגל לכבודה של ירושלים, לכבודו של עם ישראל וארץ ישראל.״ 

שיירת הרכבים החגיגית

שיירת הרכבים החגיגיתצילום: ללא

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד: “מרגש לקבל את התמונות ולשמוע את הקולות של אלפי החוגגים מכל רחבי הארץ לכבודה של ירושלים. אמנם רובם המוחלט לא יכלו להגיע בשל ההגבלות לעיר הבירה, אך הם לא ויתרו על האפשרות לתת לה את הכבוד ביום חגה. ירושלים עושה את כל ישראל חברים, ואני שמח שחיברנו את לבבות כל עם ישראל בשמחה של גאולה ואחדות"

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "ריקוד דגלים מהווה את אחד מאירועי השיא של חניכי התנועה מדי שנה כאשר התנועה כולה חוגגת עם ירושלים ביום שמחתה. גם השנה החלטנו שלא לוותר על האירוע המרכזי ולקיימו ע"פ ההנחיות אך באותה שמחה והודאה לקב"ה. מבחינתנו זו גם זכות לרקוד עבור ירושלים לזכר שני מורי דרך דגולים-הרב חנן פורת שפרץ את הדרך להתיישבות בכל מרחבי ארצנו והרב אלישע וישליצקי שבענוותנותו פעל ודחף להקמת קהילות והוספת רוח בכל רחבי הארץ. ירושלים הפעם הגיעה לחגוג אצלנו קרוב לבית- אך בשנה הבאה נחזור ונחגוג בעיר הקודש בתעצומות ובהתרגשות מיוחדת."

22.05.2020

1. אוציא את ילדי מבני עקיבא, אחרי ששיתפה פעולה עם האחוד הלאומי. (אלדד )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הבורסה בתל אביב צילום: Miriam Alster/Flash90

"המטרה שלי היא לנפץ את המיתוס שהשקעה על פי ההלכה מרוויחה פחות"

קרא עוד