סגור

יואב גלנט: כל תלמיד יבקר בירושלים לפחות שלוש פעמים במהלך שנות לימודיו

שר החינוך החדש יביא לאישור הממשלה הצעה לעגן בהחלטת ממשלה את נוהל ביקורי תלמידי ישראל בירושלים. "על כל ילד וילדה בישראל להכיר את משמעותה, ייחודיותה וחשיבותה של ירושלים"

חדשות כיפה
כז באייר התשפ
,
21 במאי, 2020 13:10
יואב גלנט בכותל

יואב גלנט בכותלצילום: ללא

שר החינוך, יואב גלנט, יביא לאישור הממשלה הצעה לעגן בהחלטת ממשלה את נוהל ביקורי תלמידי ישראל בירושלים. כיום, נוהל זה, הקובע כי תלמידי ישראל יבקרו בעיר בכיתה ה׳, ז׳ ו-י׳, מעוגן בחוזר מנכ״ל  משרד החינוך ולמעשה כל שר או מנכ״ל יכול לבטל אותו. כעת, מבקש השר לעגן מדיניות זו בהחלטת ממשלה אשר רק החלטת ממשלה אחרת יכולה לבטלה.

שר החינוך, אלוף במיל', יואב גלנט: "סיפורה של ירושלים הוא סיפור המבטא את עוצמת העם היהודי, אשר לאחר אלפיים שנות גלות, מאבקים ומלחמות הצליח לשוב לארץ ישראל, להקים לו בית לאומי, לבנות לו כוח מגן - צה"ל, ולשוב אל בירתו הנצחית - ירושלים המאוחדת. זהו סיפור של ניצחון ושל תקווה ועל כל ילד וילדה בישראל להכיר את משמעותה, ייחודיותה וחשיבותה של ירושלים".

השר גלנט ציין כי לכל אורך שנותיו כמפקד בצה"ל דאג שכל חייליו יבקרו בעיר וילמדו על מורשתה ומרכזיותה. השר גלנט: "האמונה בצדקת הדרך נובעת מההיכרות עם הסיפור היסטורי שלנו כעם, ובמרכזו, הכמיהה והכיסופים לירושלים לאורך הדורות. לראשונה מזה אלפיים שנה מימשנו את זכותנו הבסיסית להגן על עצמנו בכוחות עצמנו, במולדתנו החופשית והעצמאית, ובירתה ירושלים. עם שלא יכיר את עברו ומורשתו, לא יוכל להבטיח את עתידו. חיוני היום לחנך את דור העתיד על ערכים אלו".

21.05.2020

1. בושה (מאיר - עברי אנכי)

תלמידים לומדים לפחות שנה. לדאוג שהוא יבקר פעם בשנה את עיר הקודש ובירת מדינת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

2. קודם תדאג שהדרך תהיה צודקת ואחכ תדאג לאמונה (קודם)

שימוש נבוב בסיסמאות של אדם ריק מתוכן

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

3. כל הכבוד לך גלאנט עלה והצלח! מה שלא עשה בנט "הדתי "שלנו במשרד החינוך, יעשה גלאנט החילוני כביכול (יפיתי)

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

4. לא מבין (ש)

אני עצמי ירושלמי כל ימיי וגם אדם דתי. אין לשר החינוך במה להתעסק? אין לי כלום נגד ביקורים בירושלים שיבקרו כל שנה. אבל עוד לא עבר שבוע מאז שהתחיל בתפקיד וכבר מתעסק בגימיקים? חסרות בעיות לטפל בהן במערכת החינוך? כואב הלב.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חגית משה צילום: יחצ

חגית משה היא יו"ר הבית היהודי

קרא עוד