סגור

המורה שתלמידתה התהלכה בתחתונים מגיבה לסערה: "האם אמרה לי שיש לה מכנסיים מתחת לשמלה"

המורה ששלחה את תלמידתה בת ה-7 להחליף את שמלתה ולהתהלך בתחתונים בבית הספר מגיבה לסערה שעוררה: "אני בטוחה בצדקתי. אני יודעת שלא פעלתי בשום אופן שיפגע בילדה"

משה סלע, חדשות כיפה
כו באייר התשפ
,
20 במאי, 2020 22:00
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

המורה של תלמידת כיתה ב' שאולצה ללכת בתחתונים בבית הספר בו היא למדה במה שעורר סערה, מגיבה לביקורות שהופנו כלפיה ביממה האחרונה בראיון שקיימה עם חדשות 12 ונותנת את הרגשה שלה לנושא, גרסה שסותרת את גרסת האם שטענה כי המורה ניצלה את קשיי השפה של הילדה וגרמה לה בושה. 

בתחילת דבריה, מגוללת המורה את שרשרת האירועים שהובילו לסערה: "הילדה לא נשארה בתחתונים בכיתה. אני אספר בדיוק את המקרה כפי שהיה: תלמידת כיתה ב' הגיעה לבית הספר עם שמלה, שזה לא לפי קוד לבוש מתאים לבית הספר, ללא תלבושת. היא התיישבה בכיתה, התחלנו יום רגיל. הגעתי למנהלת בית הספר, הפניתי את תשומת הלב שהילדה הגיעה ללא תלבושת"

"בשיחה איתה היא אמרה לי לפנות לאם כדי שתביא לה בגדי החלפה. מזכירת בית הספר התקשרה אל האם, ביקשה ממנה להביא בגדים, אך האם אמרה שהיא נמצאת בלימודים. כעבור זמן מה, התקשרתי כדי לבדוק מה קורה, האם האמא יכולה להביא בגדים או שאנחנו נביא לילדה בגד החלפה". בהמשך דבריה מסבירה המורה כי בשיחה שערכה עם אמה של הילדה, הוסבר לה כי מתחת לשמלת הילדה יש מכנסיים. 

"שלחתי את הילדה למזכירות, היא קיבלה את החולצה והלכה להחליף את השמלה", הוסיפה המורה, "האימא אמרה בפירוש שמה שיש לה מתחת לשמלה זה מכנסיים. האימא לא ציינה בפניי תחתונים, האימא לא אמרה לי לא להחליף את השמלה, האימא לא אמרה לי: 'אני לא מרשה שתיתני לה חולצה'. האם הבינה שהשמלה לא מתאימה".

בהמשך מסבירה המורה, כי הילדה כלל לא הרגישה מושפלת וכי יום הלימודים המשיך כרגיל. "הילדה נכנסה לכיתה, התיישבה והמשיכה את השיעור כרגיל. היא לא הראתה שום מצוקה, שום בכי, שום דבר שלא כראוי. הילדה הבינה, היא נבונה, שהיא הגיעה לבית הספר לא כפי שמצופה ממנה. היא ראתה - והיא יודעת - שמגיעים לבית הספר עם תלבושת, עם חולצה. הרי זה לא היום הראשון לשנת הלימודים. זה לא משהו חדש. הדברים כתובים".

"אני בטוחה בצדקתי. אני יודעת שלא פעלתי בשום אופן שיפגע בילדה" הפגינה המורה ביטחון, "אני אוהבת את העבודה שלי. אני מורה ותיקה, שנים רבות. הורים יכולים להעיד מי אני. יש לי שם טוב. אני אוהבת את הילדים, אני אוהבת את העבודה. אני באה בחדוות העשייה. אני נשארת שעות בבית הספר לטובת הילדים, להכין כל דבר אפשרי כדי שישמח את ליבם", והוסיפה, "מקומה של הילדה בכיתה, לא בבית. לא בבושת פנים. שום דבר לא נעשה לה רע. לא מצד המורה, המורים או התלמידים. שום דבר לא קרה בכיתה. אף אחד לא צחק עליה, אף אחד לא העליב אותה.  הילדה יצאה זקופת ראש מסוף היום וכשהיא פגשה את אמא שלה התחילה הדרמה".

21.05.2020

1. בושה וחרפה (אברהם)

למה לא מסננים תגובות, מדוע אתר שמתקרה דתי עם כיתה מרשים לנבל את הפה. בושה וחרפה!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

2. שיקול דעת לקוי של המורה (עצוב)

בסדר, אז האמא אמרה מכנסיים, אבל האם לא ראית שאלה היו תחתונים? מה שעצוב זה שאני מאמין לה שלא הייתה לה כוונה רעה.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

3. אם זו הילדה שלי המפלצת היתה בבית חולים מפוצצת (אדם)

החלאה ראתה שהילדה בתחתונים וגם כל שאר הילדים.. מרתיח את דמי

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2020

4. המורה טרחה למדוד את אורך השרוול ולא טרחה לבדוק את אורך המכנס שלא היה? (מורה הזויה)

אם המורה נהגה בגלל הקפדה על התקנון הדבר הראשון לבדוק את המכנסיים, וזה לא הטריד אותה כלל? לא בדקה שהילדה לבושה בהתאם לתקנון אחרי ההחלפה? לכן אני לא מאמינה לשום מילה שיצאה מהפה של המורה הזאת, המילים נאמרות בצורה מכנית של מורה שמרצה לכתה על חומר שלמדה לפני השיעור, נשמע שעברה הנחיה ואמון על כל מילה שהוציאה בראיון.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנה מול משרדו של אלקין צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניצולי שואה הפגינו נגד מינוי אפי איתם: "מזכיר לי דברים שאמרו עליי כשהייתי ילדה"

קרא עוד